logo

19 Haziran 2015

Beykoz’da İlk İftar Sevinci

6İslam Alemi’ni huzur ve esenlikle kuşatan Ramazan Ayı Beykoz da sevinçle karşılandı. Beykoz Belediyesi tarafından verilen ilk iftarda 1500 ilçe sakini aynı sofra etrafında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı.
Ramazan Ayı’nda ‘Sevgi, Kardeşlik ve Paylaşma Zamanı’ sloganıyla ilçedeki 45 mahallede sokak iftarları ve gönül sofraları kuracak olan Beykoz Belediyesi ilk iftarı gelenek olduğu üzere Belediye Meydanı’nda düzenledi. Havanın yağışlı olmasına rağmen büyük ve kalabalık bir sofrada oruç açmanın sevincini yaşamak isteyen 1500’ü aşkın ilçe sakini aileleri ve komşularıyla Belediye Meydanı’na geldi.
Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu, Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar ile İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri davete iştirak ederek ilk iftar sevincine ortak oldu.
Akşam ezanıyla birlikte oruçlarını açan ilçe sakinlerine Beykoz Belediyesi’nin mutfağında hazırlanan yemekler ve iftariyelikler ikram edildi. Hep birlikte yenilen yemeğin ardından Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş iftar duası yaptı.
Belediye iç avlusunda ise Edirne Gezisi’nden dönen ilçe sakinlerine iftar verildi.
Başkan Çelikbilek: “Her Ramazan İlçe Sakinlerimizle Beraberiz”
Beykoz’da her Ramazan Ayı’nda “Sevgi, Kardeşlik ve Paylaşma Zamanı’ adıyla kurdukları iftar sofralarında ilçe sakinleriyle Ramazan Ayı’nın güzellik ve bereketini paylaştıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Ramazan Ayı her yıl olduğu gibi bizleri manevi güzellikleriyle kuşattı. Rabbimize hamd ve şükürler olsun. Biz de 6 yıldan bu yana kurduğumuz iftar sofralarına her kesimden ilçe sakinimizle buluşuyoruz, komşuluğun, sosyal birlikteliğin, paylaşmanın artmasına vesile olmak istiyoruz. Bu Ramazan’da da tüm mahalle ve meydanlarda kuracağımız iftar sofralarında ilçe sakinlerimizle bir arada olmayı arzu ediyoruz. Bu vesileyle mübarek Ramazan Ayı’nın tüm İslam lemine, milletimize ve ilçe sakinlerimize hayırlar, huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum” dedi.
Beykoz Belediyesi bu akşam Yalıköy Mahallesi Pazar Yeri ile Alibahadır Mahallesi’nde iftar sofraları kuracak.

Share
225 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2