logo

19 Mayıs 2015

Beykoz’da 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 96. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkulu etkinlik ve gösterilerle kutlandı. Gençlerin hazırladığı gösterilerle ilçede gurur ve kıvanç dolu bir bayram daha yaşandı.

beykozÖğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşen 19 Mayıs kutlamaları kapsamında ilk resmi tören Beykoz Belediyesi tören alanında yapıldı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı önünde düzenlenen anma törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanlığı adına Albay Duygu Anakan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve Atatürk anıtına çelenk konulmasının ardından Beykoz Çayırı’nda yapılan törende öğrenciler günü anısına hazırladıkları gösterileri sundular.

beykoz,Trabzon Yöresi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi, Oratoryo Gösterisi, Folklorik Dans Ekibinin performansı, Çuval, Çember ve İp Atlama Yarışmaları, Kırklareli, Van, Artvin Yöresi Halk Dansları ve   Bando Gösterisi izleyenlere bayram coşkusunu yaşattı.

Buradaki kutlamaları Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul Boğaz Komutanlığı adına Albay Duygu Anakan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar izledi.

beykozzBaşkan Çelikbilek: “Geçmişiyle barışık, geleceğin vizyonunu yakalayan bir gençliğin yetişmesi için çalışıyoruz.”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek  toplum ve devletin varlık koşullarının başında, dinamik ve nitelikli gençliğin geldiğini belirterek: “Her toplumun ömrünü sürdürebilmesi, geleceğini inşa etmesi için gençlik en önemli değerdir. Geçmişiyle barışık, geleceğin vizyonunu yakalayan,  manevi birikimleri yanında 21.yüzyılın bilim ve teknolojisinden istifade edebilen bir gençliğin yetişmesi  biz yerel yöneticilerin önemli görevlerindendir.  İlçemizde bugünümüzün ve yarınlarımızın gerçek sahipleri olan, görev ve sorumluluklarını bilen, ahlaklı, faydalı, şahsiyetli gençliğin yetişmesi için tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Bütün çabamız, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, nitelikli gençlerin yetişmesi için imkân hazırlamaktır. Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımız uğrunda aziz canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum’’ dedi.

İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz da yaptığı konuşmada Atatürk’ün Samsun’a çıkarak kurtuluş ve bağımsızlık hareketini başlattığını, Türkiye Devleti’nin temellerinin de bu tarihte atıldığını, gençlerimize tarihimizi öğreterek geçmişten ders almalarının sağlanması gerektiğini belirtti.

Törende ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren 58 sporcuya ödül olarak Kaymakam Erdoğan ve Başkan Çelikbilek tarafından çeyrek altın takdim edildi.

Share
658 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2