logo

04 Mayıs 2016

Beykoz’a Modern Bir Okul Daha: Elmalı İlkokulu’nun Temeli Atıldı

Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki eğitim yatırımları kapsamında yenileyeceği Elmalı İlkokulu’nun temeli atıldı. 1 milyar 907 bin TL’ye mal olacak 8 derslikli okulun tüm proje ve yapım maliyeti belediye tarafından karşılanıyor.  9c0635b9d8ae61e46cdae14acb590865

Bodrum ve çatı katı dâhil olmak üzere toplam 5 kattan oluşan, 2 bin 365 m2 alan üzerine inşa edilecek okulda 8 dersliğin yansıra, anasınıfı ve yemekhanesi, 1 adet çok amaçlı salon, beden eğitimi salonu, laboratuvar, görsel sanatlar atölyesi, müzik odası ve kütüphane bulunacak.

İlçeye modern ve bakımlı bir eğitim yuvası daha kazandıracak Elmalı İlkokulu’nun temel atma törenine; Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Hanefi Dilmaç, Mahmut Gülbasar ile başkan danışmanları, meclis üyeleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Yücel Çelikbilek: “ İyi İşler Yapanı Herkes Sever”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yeni okulun hayırlı olmasını dileyerek: “Eski okul binası Elmalı’ya yakışmıyordu. Mahallede inceleme yaparken kötü vaziyette bulunan okulun yapılmasına karar verdik. Tüm maliyetini belediye olarak biz karşılayacağız. Bugünkü törenin Miraç Kandili’ne denk gelmesi beni gururlandırdı. İyi işler yapanı herkes sever. Buradan bütün İslam Miraç Kandili’ni kutluyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı Beykoz Belediyesi’nin bu güzel uygulamaya imza atmasının kendilerini mutlu ettiğini, yeni okulun hayırlı olmasını dilediğini imkânlar dahilinde yapılan işlere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, Belediye Başkanı Yücel Çeliklbilek’e eğitime katkıları dolayısıyla teşekkür etti.

Kazım Bozbay: “Beykoz Belediyesi’ne Minnettarız”

Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay: “Yeni yapılan okulumuz ilçemize hayırlı, uğurlu olsun. Belediye Başkanımız sosyal sorumluluk projesiyle ilçemize güzel bir okul daha kazandırıyor. Eğitim alanındaki gayretleri dolayısıyla belediyemize saygı ve minnetimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurban kesilerek ilk harçları atılan okulun temel atma töreni sonunda katılımcılar ve öğrencilerle birlikte gökyüzüne balon uçuruldu.

 

Share
242 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2