logo

23 Ağustos 2016

‘Beykoz’ Meydana Çıkıyor

1İlçenin simgesi olacak ‘Her şey bir damla ile başlar’ sanatsal yapıtı, Kavacık Kavşağı’na yerleştirildi. Çevre düzenlemeleri ve ışıklandırma çalışmaları bittiğinde eser ilçenin çehresine değer katacak.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in talimatıyla, Heykeltraş Reyhan Çezik tarafından yapılan sanatsal eser, Avrupa Yakası’ndan Beykoz’un ilk giriş noktası olan Kavacık’ta belirlenen yere kondu.

Proje kapsamın Kavacık Kavşağı’nda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Peyzaj düzenlemesiyle de kavşak yeni çehresine kavuşacak.

Her şey Bir Damla İle Başlar

‘Her şey bir damla ile başlar’ adlı projede asıl vurgu soyut ‘b’ harfini hissettiren masif mermer ana heykel ve camın Beykoz’da doğuşunu simgeleyen camın ilk çalışma hali fıska olarak tasarlandı. Camın Beykoz’da doğuşu akis halinde yere çarparak relief etkiyle yeşil alanda devamlılık hissini sağlayacak.

Simgesel bir nitelik taşıyan tasarımın mermer harf heykellerinin yerleştirilmesinin ardından alt yapı çalışmaları ve düzenlemelerini gerçekleştiren Heykeltraş Reyhan Çezik, projenin saha çalışmalarını da yakından takip ediyor.

Başkan Çelikbilek: Gelecek Nesillere Miras Bir Eser

Gelecek nesillere miras olarak kalacağı düşünülen eserlere son derece önem verdiklerini kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kavacık Kavşağı’nın olduğu meydanın da proje kapsamında düzenlenerek açılışını en kısa zamanda yapacaklarını belirtti.

 

Share
284 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2