logo

17 Mayıs 2015

BEYAZ MELEKLER NİKAH SARAYI’NDA BULUŞTU

44HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLANDI

Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin düzenlediği ‘Hemşireler Haftası Akşam Yemeği’ Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.

Küçükçekmece Belediyesi Nikah Sarayı’nda geniş bir katılımla gerçekleşen akşam yemeğine, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Sibel Güllüçayır ve Recep Şencan başta olmak üzere, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Korhan Erkanlı, Türkiye Kamu Hastahaneleri Kurumu Küçükçekmece Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. İhsan Bakır ile pek çok sağlık çalışanı ve ailesi katıldı.

“HEMŞİRELER BİZİM BEYAZ MELEKLERİMİZ”

Programda söz alan Dr. Sibel Güllüçayır, sağlık sektöründe hemşirelerin önemine değinerek, “Bir doktor olarak her zaman hemşirelere minnettarım. Ben hekimlik becerimi hemşire ablalarımdan öğrendim. Hemşireler bizim beyaz meleklerimiz diye düşünüyorum. İyi ki varsınız diyorum. Sağlık çalışanlarının ailelerinin de haftalarını kutluyorum” diye konuştu.

“HEMŞİRELİK ZOR BİR MESLEKTİR”

Doç. Dr. Korhan Erkanlı ise Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ettiği konuşmasında, “Hemşirelik toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insanlarla bire bir iletişim kurulan zor bir meslektir. İnanıyorum ki sağlık hizmetleri her geçen gün daha iyi olacaktır” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından seçilen 2015 yılının en iyi ebe ve hemşirelerine plaketleri takdim edildi. Ayrıca 2014 yılında bilimsel çalışma yapan hemşirelere de plaket verildi. Program sonunda ise hemşireler Grup Göçebe’nin performansıyla eğlenceli dakikalar geçirdi.

Share
519 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2