logo

11 Ağustos 2015

Besilik Erkek Sığır Destek ödemesi,Hesaba Yattı

2015 yılına ait hayvancılık desteklemelerinden,1.dönem besilik erkek sığır desteği için toplam 709 bin 780 TL, çiftçi ve yetiştiricilerin banka hesaplarına  yatırıldı.4

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Samsun İl Müdürü Kadir Güven, hayvancılık desteklemesi kapsamında besilik erkek sığır desteklemesi için, yetiştiricilere sığır başına 150 TL destekleme ödemesi yapıldığını söyledi. Güven, “2015 yılında 3 dönem olarak yapılması planlanan besilik erkek sığır desteklemesinin1.döneminden, 648 yetiştirici yararlanmış olup, 4.740 sığıra ödenen destekleme miktarı ise toplam 709 bin 780 TL’dir” dedi.

Banka, üreticiye ödeme yapmaya başladı

Çiftçi ve yetiştiricilerin desteklerden azami oranda yararlanabilmeleri için dikkat etmeleri gereken durumlarla ilgili bilgi veren Müdür Kadir Güven “Yetiştiricilerimizin bir mağduriyet yaşamaması için, müstahsil makbuzu veya faturalarını, eksiksiz ve doğru olarak düzenletmeleri ve ilimiz Kırmızı Et Üreticileri Birliğine zamanında, başvuru dilekçesi ile birlikte teslim etmeleri gerekiyor.” dedi.

  1. dönem destek ödemelerinin, yetiştiricilerin Ziraat Bankasındaki hesaplarına yatırılması sonrasında, herhangi bir sıkıntı yaşanmadığı, desteklerin banka tarafından her  gelen çiftçiye ödendiği, bankaya kredi borcu olanların da, bu paradan kredi  taksitlerini kapattığı ifade ediliyor.

Share
591 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2