logo

” Ben Kürdüm ama HDP’nin kürtlere hizmet etmediğini biliyorum”

Eker;” Ey Kandil, ey PKK sen sus! Benim arkamda 6 milyon insan var.” diyemiyorsun.

IMG_0925
ŞANLIURFALILAR DERNEĞİ’NDE SİYASİLER GÜNE DAMGASINI VURDU
Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Nurettin Nebati ile Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker Şanlıurfalılar Derneğini ziyaret etti.

IMG_0858

Şanlıurfalılar Dernek Başkanı Eyüp Sabri Göncü açılış konuşmasında STK temsilcileri, iş adamları ,bürokratlar ve gelen misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Dernekle ilgili faaliyetlerini anlatan Göncü ilk konuşmasını yapmak üzere mikrofonu Milletvekili Nurettin Nebati’ye devretti.

Nebati ise Seçim çalışmalarını sürdürdüğü Şanlıurfa ve ilçelerinin tarihi ve kültürünü yeni fark ettiğini söyledi.

IMG_0879
Şanlıurfa’nın kültürünü, tarihini ve insanlarının güzelliğini yeni fark ettiğini anlatan Nebati konuşmasında şöyle dedi : ”Şanlıurfa’yı ilk defa bu kadar detayı ile gördüm.Seçim öncesi çalışmalarımda Viranşehir, Ceylanpınar, Suruç, Harran, Bozova, Akçakale, Siverek, Birecik , Hilvan ve Halfeti’yi gezdiğimde insanlığın merkezini gördüğümü ifade etmek istedim.İnsanlığın merkezi olan Şanlıurfa da 750 mülteciye kucak aştığını ve Şanlıurfa’nın ne kadar güzel bir şehir olduğunu yeni fark ettim.Şanlıurfa’nın dışında Mardin’i de, Adıyaman’ı da, Gaziantep’i de, Diyarbakır’ı da apayrı bir kültür ve medeniyet şehirleri olduğunu ancak gezip görünce anladım.Aslında Güneydoğu’yu ele alırsak tamamıyla bir kültür merkezi.Bu yüzden dünyanın gözü Güneydoğu’nun üzerine yoğunlaşıyor.Yıllar öncesinde hizmet götürülmeyen bu bölgeler mahrum bırakılmış ve ilgiden, hizmetten yoksun bırakılmış.İşte Ak Parti bu bölgelere hizmet götürünce bu durumdan rahatsız oldular.Ak Partinin hizmetine tahammül edemediler.Elbette karşı çıkanlar olacaktır, karşımıza engeller çıkacaktır fakat hep birlikte bu engelleri aşmalıyız.”

IMG_0923
Türkiye Reform Yapmalı
Türkiye’nin Kürt meselesini bir an önce çözmesi lazım, diyen Bakan Mehdi Eker ise “Diyarbakırlıyım, Urfa’da  askerliğimi yaptım. Urfa’nın kültürünü, mahallelerini, insanını iyi tanırım.Değerli kardeşlerim! Ülkenin acil birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var.CHP ve MHP ‘nin bu ilkenin sorunlarının çözümüyle ilgilenmediğini biliyorum.Ben Kürdüm ama HDP’nin Kürtlere hizmet etmediğini biliyorum.Çünkü içlerinde yaşadım, gördüm.Nelere ve kimlere hizmet ettiklerini biliyorum.6 milyon oy alacaksın ” Ey Kandil, ey PKK sen sus! Benim arkamda 6 milyon insan var.” diyemiyorsun. PKK baktı ki Ak Parti Kürt sorununu çözecek, Marksist örgütlerle is tutup bazen dublör bazen aktör olarak işi taşeron örgütlere sundular.İşte bu yüzden HDP’yi iyi çözmemiz lazım. Eğer Türkiye dünyadaki ekonomi krizine fırsat vermeyecekse, tüm sorunları çözecekse tek başına iktidar olmalıdır.Bu iktidar da Ak Parti olmalıdır.Eskiden istikrar vardı.Şimdi insanlarımız 7 Haziran’dan sonra TV’lerde dövizleri takip etmeye başladı ticaret durdu, iş kaybı çoğaldı, işsizlik arttı. Bizim misyonumuz barıştır, kardeşliktir, onlar ise insanları ayrıştıran bir yönetim oluşturdular.Askeri darbelerle ve faili meçhullerle insanlara zulmettiler.O dönemi tekrar yaşatmak istiyorlar.istiyorlar. Türkiyeyi bölmeye, yok etmeye çalışıyorlar”dedi.

IMG_0919

IMG_0891

IMG_0900

IMG_0916

IMG_0893

Share
907 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2