logo

27 Ocak 2016

“Beden dili çok güçlü bir iletişim aracıdır”

08Büyükçekmece Belediyesi Psikologu Ezgi Taşdemir, vücudun her alanını kullanarak kurulan iletişim yeteneğine “beden dili”  dendiğini ve bu dilin iletişimde oldukça güçlü olduğunu söyledi.

Büyükçekmece Belediyesi, halka açık olarak düzenlediği seminerlere  “İletişim ve Beden Dili” seminerini de ekledi.

Başarının sırrı doğru iletişimde

Büyükçekmece Belediyesi Psikologu Ezgi Taşdemir, konuşmacı olduğu seminerde katılımcılara iletişimin faydalarından ve sağlıklı iletişimin özelliklerinden bahsetti. İletişimi oluşturan öğelerin kelimeler ve beden dili olduğunu belirten Taşdemir, iş hayatındaki başarının yüzde 85’lik bir kısmının doğru iletişme dayandığını belirtti.

Sağlıklı iletişimin önemi

İnsanlar arasındaki kelimelerin ve beden dilinin iletişimi oluşturduğunu söyleyen Psikolog Ezgi Taşdemir, sağlıklı iletişim sonucunda insanların birbirlerine karşı farklı baktıklarını dile getirdi. İnsanlarla iletişim kurmak için kullandığımız duyu organlarımızın yanı sıra, bedenimizin diğer bölgelerini de kendimizi ifade etmek için kullanabileceğimizi belirten Psikolog Taşdemir, vücudun her alanını kullanarak kurulan iletişim yeteneğine “beden dili”  dendiğini ve bu dilin iletişimde oldukça güçlü olduğunu sözlerine ekledi.

 

Share
231 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2