logo

reklam
11 Ekim 2015

BEBEK beslenmesinde 10 ALTIN ​​KURAL

Bebeklerin A.Ş. Çocukların gelişiminde Yeterli ziyaretinde digital beslenmenin Önemi saymakla bitmiyor. Ancak birçok anne, bebeklerine hangi dönemde hangi gıdayı Vermesi gerektiğini bilemeyebiliyor Veya yanlış biliyor. İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Doç Eğitim A.Ş.. Dr. Merih Çetinkaya, annelere rehber olacak bebek 10 ALTIN ​​kuralını açıklıyor beslenmesinin.

3314Her anne bebeğinin sağlıkla gelişmesini büyümesini ister diyen İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Doç Eğitim A.Ş. ettik. Dr. Merih Çetinkaya anneleri bebek beslenmesi Ile Ilgili uyardı, “İlk 6 ay anne sütünden vazgeçmeyin Anne sütü.; yenidoğanın büyümesi ettik gelişmesi, İçin Gerekli Olan Tüm Sıvı, enerji ögelerini içeren besin ettik, biyoyararlılığı yüksek, sindirimi kolay Doğal Bir besindir. Anne emzirmenin A.Ş. sütünün; etek bebek, hem de anne Için Başta beslenme olmak Üzere, sağlık, bağışıklık, gelişimsel, psikolojik sosyal yönden pek çok sayıda Yararları Vardır. Tamamlayıcı 4. aydan Önce başlamayın besinlere ettik, bir yaşına Kadar yumurtanın beyazını yedirmeyin, ilk tanışacağı meyvenin elma olmasina özen gösterin “.

TÜRK bebeklerin BESLENMESİ ÖZEL OLMALI

Tüm Dünyada çocuk 2 / 3’ünün nedeni demir ölümlerinin, çinko ziyaretinde vitamini gibi mikrobesin eksikliklerinden kaynaklanıyor. Türkiye’de de bebeklerde demir A.Ş. D vitamini eksikliğine sık rastlanıyor Olarak. İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Doç Eğitim A.Ş.. Dr. Merih Çetinkaya, Türkiye’de doğan, Büyüyen bebeklerin Daha Özel beslenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

TAMAMLAYICI BESİNLERE NE ZAMAN BAŞLANMALI

Tamamlayıcı besinlere erken başlanırsa sindirim sistemi OLUMSUZ etkilenir.Döküntü, ziyaretinde ishal kusma ile Birlikte alerjiler görülebilir. Böbrek Yükü Artar SOLUT. Anne verimi hastalıklara ettik sütünün Karşı koruyucu etkisinin azalması Sonucu enfeksiyon hastalıklarının sıklığında Artış olur. Bu nedenlerden Dolayı ek besinlere 4.aydan Önce başlanmamalıdır uyarısında Bulunan Çetinkaya; “Tamamlayı besinlere 6. aydan Sonra başlanırsa yetersiz beslenme NEDENİYLE Büyüme ziyaretinde gelişme geriliği baslar, yetersiz lif Tüketimi NEDENİYLE kabızlık Görülür. Demir Eksikliği anemisi motor fonksiyonlarda Gıda reddine yol açabilir de ziyaretinde gecikme. Çiğneme ettik yutma Ile Ilgili problemler Oluşur, bebek kaşıkla beslenmeye alışamaz. AYRICA anemi malnütrisyon görülebilir ettik. O nedenle beslenmeye doğur ZAMANDA, doğru miktarda, doğru besinler ile başlanmalıdır “dedi.

Bebekler Büyüme gelişimin Önemli Bir kısmını ilk 3 Yılda tamamlar diyen Çetinkaya ziyaretinde, “Hem Çeşitlilik hem de besinsel gereksinimleri karşılayacak sekilde tüketilen Ürünler bebeklerde damak tadı gelişiminde, obezite kontrolünde, alerji önlenmesinde Sağlıklı gelişmede kilit rolü sahiptir ziyaretinde Büyüme ziyaretinde diyabetin ve. Bu besinler tahıllar, et, balık, yumurta, süt, Süt Ürünleri A.Ş. meyvelerdir “hatırlatması Yaptı ziyaretinde sebze.

BEBEĞİNİZİN İLK tanışacağı MEYVE ELMA OLSUN

  1. Bebekler ilk 6 ay anne sütü ile beslenmelidir. 6 aydan sonrada ek gıdalar ile Birlikte 2 yaşına Kadar anne sütü verilmeye devam edilmelidir.
  2. Kolay Özelliği, besinsel Değerleri nedeni ile sebze püresi, yoğurt, pirinçli kaşık mama ettik ettik sindirilebilme meyve püresi erken dönemde Tercih Edilebilir. Burada en önemli Diğer konu Tamamlayıcı beslenmeye tek çeşit ile başlanması, ziyaretinde denenmesi az 2-3 günlük aralar ile en onu gıdanın teker teker çölyak hastalığının önlenmesi Için tahıllara 4-7 ay Arasında anne sütü devam ederken başlanması gerektiğidir. 6. Aydan itibaren ODALAR VE DETAY bebeklerin beslenmesine 8 tahıllı kaşık mamalar ile devam Edilebilir. Bebeklerin besinleri seçilirken uzerinde ifadesi aranmalıdır “Bebek Küçük Çocuk Ek Gıdası A.Ş.”.
  3. 6. ayda ilk meyve elma, ilk, tanışacağı tahıl pirinç olmalıdır tanışacağı.
  4. Meyve suları Taze meyveden hazırlanmalı,% 100 meyve suyu olmalı, kıvamı zaman icinde hızla arttırılarak erkenden püreye Geçiş hedeflenmelidir. Tükettiği meyve sebzeler bebeklerin tarım ilacı içermemelidir ettik. Bebeklere Özel Üretilen püre mamalar Tercih Edilebilir.
  5. Zamanla beslenmesine bebeğin anne sütüne ilaveten yumurtanın sarısı, yoğurt, et eklenmelidir.
  6. 6 ile 8. aylar Arasında anne sütüne ek Olarak zenginleştirilmiş sebze çorbası, mercimek çorbası, haşlanmış yumurta sarısı ziyaretinde beyaz peynir VERİLEBİLİR Ueken 8. aydan itibaren ODALAR VE DETAY bunlara ilave etmek, Olarak baklagiller, et, tavuk, balık, köfte ettik sebze yemekleri ile beslenmeye devam Edilebilir.
  7. 8. aydan itibaren ODALAR VE DETAY yardımsız beslenmeye başlayabileceği 12. ayda ettik bebeklerin Büyük çoğunluğunun erişkinler Için hazırlanan Sağlıklı gıdaları da yavaş yavaş tüketebileceği Bilinmelidir ki.
  8. Yıl yumurtanın beyazı verilmemelidir İlk ve.
  9. Demir Eksikliği ettik buna Bağlı Olarak Gelişen kansızlık Sonucu Büyüme gelişme geriliği, iştahsızlık, halsizlik, uykusuzluk ettik Davranış bozukluğu gibi çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle Öncelikle gıdalarla ziyaretinde 4-6 aydan itibaren ODALAR VE DETAY de ilaç takviyesi ile Yeterli demir Desteği sağlanmalıdır. Çinko Eksikliği ishal, kilo Kaybı, iştahsızlık, Dermatoloji denilen cilt Sorunları Büyüme gelişme geriliğine yol açmaktadır ettik. Bu nedenle bebekler Için Özel Olarak üretilmiş, vitamin minerallerle zenginleştirilmiş ziyaretinde, Çeşitlilik içeren Tamamlayıcı ek besinler Tercih edilmelidir.
  10. , Keçi sütü bebeklere kesinlikle ilk Yılında inek sütü Diğer hayvanların sütü verilmemelidir ettik.

Hero Baby Hakkında:

Uluslararası Bir gida sağlıklı firması Olan Kahraman, 1886 Yılında Kuruldu. Ilk Kuruluş Amacı, meyve sebzelerin Sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi Olan Kahraman, ziyaretinde DAHA SONRA Üretim alanını genişletti. Kahraman, bugün dünya uzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (biberon, kaşık ziyaretinde kavanoz Mamaları), meyve suları, tahılı bar, reçel ziyaretinde Benzeri gida sağlıklı alanlarında Ürünler Sunuyor.

129 Yıldır tüketicisine kaliteli Ürünler Sünen-i Kahraman, bugün avrupa’nın En Büyük mama üreticilerinden biri konumunda. Avrupa, Amerika, Ortadoğu teknoloji kalite ettik, Afrika’da Faaliyet gösteren Kahraman Grup, başarısını İnovasyon ettik sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden Bugüne, kalite ilkesine Sonuna Kadar Bağlı kalarak Üretim yapan Kahraman, Ürün kalitesinde de liderdir.

Hero Türkiye, Kontrollü tarım ile Türkiye’de bebek beslenmesine Uygun Kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ettik tahıllar ile development yapar. Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere Çeşitlilik ekler, vitaminler, SAĞMANLIGİL ile besin değerlerini artırır. Bebeklerini en Doğal ziyaretinde Sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Kahraman Baby’nin Türkiye’deki 60’tan Fazla çeşitte Ürün içeren portföyü Arasında; biberon Mamaları, kaşık Mamaları, kavanoz Mamaları yer alir.

Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2