logo

28 Temmuz 2016

Bayraktar’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun ziyareti

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.ziraat

 

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Bayraktar, kabulden sonra yaptığı açıklamada, “AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleriyle yaptığımız ziyarette, Sayın Cumhurbaşkanımıza,  bundan sonraki süreçte de tüm Ziraat Odalarımız ve 4,5 milyon çiftçi üyemizle birlikte yine vatanımıza, bayrağımıza, toprağımıza ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğimizi ifade ettik” dedi.

 

“15 Temmuz Anma Günü ilan edilsin”

Şemsi Bayraktar, şunları kaydetti:

“TZOB tarafından 15 Temmuz tarihinin ‘Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü’ ilan edilmesini istemiştik. Bugünün ‘15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Günü’ olarak ilan edilmesinden büyük memnuniyet duyduğumuzu belirttik.

Cumhurbaşkanımızın huzurunda, 15 Temmuz’un tarihe kara bir leke olarak geçtiğini, ancak milletin kendi iradesine sahip çıktığı bir tarih olarak da anılacağını vurguladım. Sayın Cumhurbaşkanımıza ve bütün milletimize geçmiş olsun dileklerimi ilettim.”

 

semsi-bayraktar-gidahatti“Çiftçimizi geriye götürecek bir darbe girişimi…”

15 Temmuz günü Polatlı’da Tarım Bakanı Faruk Çelik ile birlikte hasat bayramına katıldıklarını belirten Bayraktar, şöyle devam etti:

“Aynı gün, bu ülkede üretmenin, ekonomiye üreterek katkı sağlamanın sevincini yaşarken, ülkemizi ve çiftçimizi geriye götürecek bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldık. Kalkışma olduğunu anlayınca 766 Ziraat Odası başkanımız ve personelimize SMS aracılığıyla ulaşarak, ‘milli irade ve demokrasiye sahip çıkın’ dedik. Yaptığımız basın açıklamalarıyla ve meydanlardaki konuşmalarımızla da darbeye karşı demokrasiye sahip çıktığımızı ve çıkacağımızı bildirdik.

Yine 16 Temmuz’da Meslek Örgütlerimizle birlikte Gazi Meclisimizin tarihi oturumunda yer aldık ve siyasi partilerin gruplarını ziyaret ederek, demokrasiye sahip çıkmalarından dolayı kendilerine teşekkür ettik.

 

Genel merkez ve 81 il odamızla eş zamanlı olarak yaptığımız basın toplantılarında demokrasi ve milli iradenin yanında olduğumuzu ifade ettik. Bundan sonraki süreçte de birlik, beraberlik ve dayanışma ikliminin devamına her kesiminin yardımcı olması gerekir.

Provokatörlere karşı toplumun her kesiminin daha dikkatli olmaya çağırdık. Mehmetçiğimizin ve polislerimizin, iç ve dış tehditlere karşı ülkemizi koruyacağını düşünerek, morallerini milletçe yükseltmemiz gerektiğini ifade ettik.

Bundan sonraki süreçte de tüm Ziraat Odalarımız ve 4,5 milyon çiftçi üyemizle yine vatanımıza, bayrağımıza, toprağımıza ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğimizi ifade ettik.

 

Erdoğan’dan STK’lara teşekkür…

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da Ziraat Odaları da dahil olmak üzere sivil toplum örgütlerinin Türkiye’ye sahip çıkma adına bütün milletimizle birlikte örnek bir davranış sergilediğini ve büyük bir mücadelede verdiğini belirterek, sivil toplum örgütlerine verdikleri mücadeleden ötürü teşekkür etti.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki kabul sonrası Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleri basına bir açıklama yaptı.

Kabulde, TZOB Genel Başkanı Bayraktar’ın yanı sıra TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan ve TİSK Başkanı Yağız Eyüpoğlu hazır bulundu.

Share
421 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2