logo

04 Ağustos 2016

“BAYRAK ALTINDA UYUYAN ÇOCUĞUM VATANA FEDA OLSUN”

1Halkalı 15 Temmuz Şeref Meydanı’nı dolduran binlerce Küçükçekmeceli unutulmaz görüntülere imza attı. Demokrasi nöbetindeki vatandaş, Türk bayrağı altında uyuyan yeğeni ile birlik mesajı verdi.

15 Temmuz’dan bu yana sokakları hınca hınç dolduran Küçükçekmecelilerin demokrasi nöbetçilerine, AK Parti milletvekilleri Markar Eseyan ile Ahmet Yeni, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Eski Avrupa Birliği BakanıEgemen Bağış, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz eşlik etti.

“HALK KARARLI VE DİK DURDUĞU İÇİN BİZ BUNU PÜSKÜRTTÜK”

Halkalı’daki demokrasi nöbetine katılan İstanbul Valisi Vasip Şahin, “Sizlerin burada kararlı duruşu bütün oyunları boşa çıkarmıştır. Türkiye, 15 Temmuz’u atlatmışsa bu sizlerin sayesindedir. Siz dik ve kararlı durduğunuz için biz bu tehlikeyi püskürttük. O gün biz bir millet olduğumuzu hatırladık. Bu milletin, bu ülkenin geleceğini tehdit eden herkes yüzyıllar boyu aldığı ders gibi yine 15 Temmuz’da bir ders almıştır. Anadolu’da oyun kurmak isteyenler sizin bu dik duruşunuz sayesinde tekrar düşünmek zorunda kalacaklar ve oyun oynayamayacaklar. Bu vesile ile biz kardeşliğimizi pekiştireceğiz” diye konuştu.

“ÜLKENİN NAMUSUNU SİZ KORUDUNUZ”

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış da sözlerine Recep Tayyip Erdoğan’ın selamıyla başlayarak, “Bu ülkenin demokrasisini, bayrağını, namusunu sizler korudunuz. Böylesine demokrasi sevdalılarını böyle güzel bir meydanda bizlerle bir araya getirdiği için Temel Başkan’a teşekkür ediyorum. Bu ülke tek yürek tek yumruk oldu. Ayağındaki terlikle tank kovalayan bu milletin önünde kim durabilir. Yeter ki siz böyle dik durun, biz sizin uğrunuza gözümüzü kırpmadan ölürüz. Reisimiz bize kefeninizle bu yola çıkın dedi. Bunlara karşı tek çaremiz bir ve bütün olmaktır. Hanımlar çocuklarınızı ne olur iyi okutun. Bu ülkeyi gençler kurtaracak. Bizim çok çalışmaktan başka çaremiz yok ”dedi.

“TEK BİR ÇAKIL TAŞI BİLE VERMEYECEĞİZ”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, en kıymetlilerim diyerek seslendiği Küçükçekmecelilerden demokrasiye olan inançlarını ve vatan sevgilerini çocuklarına da aktarmalarını isteğinde bulundu. Şehit ailelerini ziyaret ettiğini belirten Kaya, “Demokrasiyi asla kirletmeyeceğiz. Vatan toprağına düşmanı sokmayacağız. Çanakkale’de 35 kilometre için 250 bin şehit veren bu millet siz doğuyu, güney doğuyu bırakın tek bir çakıl taşını bile vermeyecek. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

“TÜM DÜNYA ÜSTÜMÜZE GELSE BU MİLLET ONLARA YETER”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de halka seslendiği konuşmasında, “Bugün buradan yine başkomutanımıza selam gönderiyoruz. Darbe gecesinde neler olup bittiğini tekrar tekrar seyrettikçe milletimizle daha çok gurur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şu anda vatanın bölünmeyeceğini tüm dünyaya gösterdik. Sadece lafla değil, eylemle de gösterdik bunu. Dünya bunu anlayamıyor, Cumhurbaşkanımıza olan aşkımızı baltalamaya çalışıyorlar. Yurt dışında bir ülkede ‘Türkiye’ye tatile gitmek Recep Tayyip Erdoğan’a destek olmaktır’ yazmışlar. Bütün dünya üstemize gelse, milletin yüreği tek olarak çarptıkça hiç korkmaya gerek yok. Bu acıları yaşatanlara bir daha asla fırsat vermeyeceğiz. Cumhurbaşkanımızı ağlatanları asla güldürmeyeceğiz” dedi.

“TÜRK BAYRAĞI ALTINDA UYUYAN BU ÇOCUK BU VATANA FEDA OLSUN”

Milli iradeye, demokrasiye sahip çıkmak için ailesiyle birlikte nöbet tuttuğunu belirten Elif G. (30), Türk bayrağı altında uyuyan yeğenini göstererek, “Bu bayrak, bu vatan için çocuklarımız feda olsun. Benim çocuğum da feda olsun. Canımız feda olsun… Yeter ki, bu ülkeye bir zarar gelmesin. Bu bayrağın altında ancak huzurla yaşayabiliriz… Çocuklarımız huzurla uyuyabilir. Bunu unutmayalım. Bu darbe girişiminde de halk bir olarak sokaklara indi, tüm dünyaya gücünü gösterdi. Bundan sonra da bu huzur ortamının devam etmesini diliyorum. Allah ülkemizi hainlerden korusun. Allah şehitlerimize rahmet etsin” dedi.

Share
262 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2