logo

reklam
21 Ekim 2016

Baykal’dan süpriz ‘Başkanlık’ desteği!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-09-10 15:11:52Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-09-10 15:11:52Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

 

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, başkanlık sistemi şle ilgili süpriz bir çıkış yaparak herkesi şaşırttı. Baykal,”Başkanlık değerlendirilmeli” ifadelerini kullandı.

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal “Sistem kaçınılmaz noktaya gelince bunu değerlendirmek gerekir diye bakıyorum. Bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir başkanlık sistemini” dedi.

Deniz Baykal’ın, “CHP bu konuda özündeki, kökündeki projeye sahip çıkan bir anlayışla parti kamuoyunun önünde iddialı bir şekilde yer tutabilmeli. Ben inanıyorum ki başkanlık rejimi partimiz için önemli bir yer tutacak.” sözleri dikkat çekti.

Baykal,CHP’nin içinde bulunduğu karmaşaya dikkat çekerek şu soruları sordu;

“Terörle mücadelenin neresindeyiz?

Terörle mücadeleye destek veriyor muyuz vermiyor muyuz?

Bunun neresindeyiz?

Paralel devletle mücadelenin neresindeyiz?

Sonra dış politika sorunları… Siyasette dürüstlük, ahlak konuları.. Kısacası bu konularda güven veren, inandırıcı bir siyasi duruşu partimiz gerçekleştirebilse inanıyorum ki, başkanlık rejimi partimiz için önemli bir yer tutacak” diye konuştu.

 

Yeni Birlik

Share
709 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2