logo

reklam
22 Kasım 2016

Batı’da hakikati görende var!

fransa

Fransa’da bir televizyon programında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tartışıldı. Canlı yayında gerçekleşen tartışmada Erdoğan’a yönelik yapılan haksız ve haddini aşan eleştiri ve hakaretlere Fransız Gazeteci Gilles Martin Chauffier sert biçimde eleştirdi. Batılı gazeteci ve siyasetçilerin Erdoğan’ı anlamamakta ısrarcı olduğu ve tutumun yanlış olduğunu ifade etti.

Fransa’da yayın yapan haftalık magazin ve haber dergisi Paris Match’ın Genel Yayın Yönetmeni Gilles Martin, Erdoğan’ı diktatörlükle suçlayanlara şu yanıtları verdi: “Batı Erdoğan Sultan, Putin’i Çar olarak görüyor ve ikisinin de kötü olduğu düşüncesine sahip. Türkiye bölgenin en istikrarlı ülkesidir. Mülteci akının bizim için önleyen ülkedir. Üstelik orada seçimler var ve düzenli yapılıyor. Üç kez seçildi. %38,%, 32% ve % 48 oranında oy alarak her geçen gün daha da popüler olmakta. Bu kadar yüksek oy almasına rağmen diğer partilerin görüşlerini alıyor anayasa çalışmalarına katılmalarını istiyor. Biz kendimize göre uyarlıyoruz bazı şeyleri. Ayrıca dünyada Kürtlerin tüm zamanlarda parlamentoda olduğu tek ülke. Bugün bizim için mülteci akınını durduran tek ülke. Görmezden gelmeniz bunlar olmuyor anlamına gelmez”.

Gilles Martin,Batı’nın ikiyüzlülüğünü ise şu cümlelere yüzlerini vurdu: “Hatırlatmak isterim Fransa bugün itiraz ediyor. Ancak İslamcı Başbakan Necmettin Erbakan 1998’de darbeyle görevden uzaklaştırıldığında Fransa’dan hiç bir ses çıkmadı. Mısır,Fas ve Cezayir’de Müslümanlar hapse atıldığında hiç ses çıkarmıyoruz. Onun için iki taraflı bir durum olduğunu söylüyorum.

Moteratörün Türkiye “AB’ye girmek istemiyor mu?” şeklindeki soruya ise şu şekilde yanıt verdi: Hayır. Eskiden gerçekten istiyorlardı. Ancak bugün bu durum geçerli değil.”

Martin, AB’nin Türkiye’yi aşağılamakta olduğunu ve 20 yıldır bu aşağılamaya bir son vermediklerini ifade ederek;” Sarkozy,Chirac, bugün Almanya Türkiye’den nefret ediyor. Ne sanıyorsunuz? Türkiye tarihi olarak zengin. Milli gelir birçok Balkan ülkesinden daha yüksek. Böyle bir ülkeyi aşağılamak mı istiyoruz?” ifadelerini kullandı.

kAYNAK: HABER 7/MERCEKHABER GAZETESİ

 

 

Etiketler:
Share
274 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2