logo

reklam

Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…2


facebooktwitter
Nevzat ERTEKİNOĞLU
nevzatertekinoglu@hotmail.com

Merhabalar Sevgili okurlarım.

Önceki yazımda, Batı Türkiye ve İslam denklemi üzerine bir şeyler kaleme almıştım. Bu yazımda devamı niteliğinde olacaktır.

Batı dediğim, Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Müslüman olmayan tüm ülke ve milletleri kastediyorum.  

İslam yeryüzüne indiğinden bu yana hep saldırılar olmuştur. Ancak Günümüz saldırıları, namertçe, haince ve dahi çok akıllıca yapılmakta maalesef.

Yeni İki yöntemden ilki; Bir terör örgütü yaratıp, o terör örgütüne her türlü silah ve lojistik desteği verdikten sonra, o örgütle savaşmak bahanesiyle ülkeye giriyorlar ve haritayı da istedikleri gibi yeniden çiziyorlar.

İknci yöntemse; Demokrasi ayağı altında o ülkedeki muhalifleri veya koltuk düşkünü diktatör ruhlu ve kendilerine yakın gördükleri argumanları kullanarak istedikleri ülkelere müdahalede bulunmak.

İlk yönteme örnek verecek olursak; El kaide diye bir örgüt vardı. Bu örgüt bahanesiyle Afganistan ve bazı müslüman ülkelere istedikleri gibi girdiler ve hala o ülkelerde varlıklarını sürdürüyorlar. Sahi koca Dünyaya kan kusturan El kaide örgütüne ne olduki liderleri ölünce birden bire yok oluverdi.

Yaklaşık 2 yıl öncede birden bire İŞİD (DAEŞ) diye bir örgüt çıkıverdi. Ellerinde yine malum ülkelerin son model silahları ile. Hiç düşündünüzmü o silahları nasıl elde ettiler. Medyayı kullanarak bu örgütün korkunç infazlarını defalarca servis ettiler. Hem terör örgütü algısını tam tescillendirmek hemde İslamı kötü göstermek amacı güttüler vede başarılı oldular. Şimdi o örgütü kullanarak Irak ve Suriye de istediklerini yerine getirmek için oyunlarını sahnelemeye başladılar. Türkiye’nin Terörist diye teslim ettiği terörist Fransa da eylem yapınca Tüm Batı ülkelerinin başkanları bir araya gelip yürüdüler. Bu yürüyüşe bizim Başbakanımızda katıldı tabiki. Yıllardır terörden canı yanan bir ülkenin bu tepkisi samimi ve içtendi.

İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye terörist diye yakalayıp Fransa’ya veriyor, ne hikmetse salıveriliyor ve kanlı bir eylem yapıyor.  2 Yıldır DEAŞ denilen örgüte Neredeyse tüm dünya devletleri dur diyemiyor!!

Önce Esed’i indirecez dediler ama bilerek indirmediler. İsteselerdi Çok kısa bir sürede indirebilirlerdi. Aynı şekilde eğer isteselerdi DEAŞ örgütünüde çok kısa zamanda bitirebilirlerdi ama bitirmezler. Niye bitirsinlerki? Irak ve Suriye yerle bir oluyor tamda onların istediği gibi.  İstedikleri gibi diyorum çünkü; Oralar yıkılmalı, tüm altyapı ve üstyapı çökmeli. El Kaidede olduğu gibi aniden Bağdadi’yi öldürüp DEAŞ’ı bitirecekler. Bu süre zarfında her yer yıkılacak. Sonrasında Bu yıkılan yerler yapılacak. Kim yapacak buraları, yine batılı devletlerin şirketleri veya partnerleri. İşte burada çok ciddi bir gelir elde edilecek ve o ülkeninde kaynakları kendilerine akacak. O ülkeyi kurtardıkları! içinde İstedikleri şartlarda Petrol antlaşmaları yapacaklar. Bir diğer kazanımları, Birbirine düşman halk, yıkık virane ve 100 yıl kendine gelemeyecek bir ülke yaratmış oluyorlar. En önemlisi de Sayıları hiçte azımsanamayacak Yetişkin, Savaşabilecek Erkek yok etmiş oluyorlar.

İkinci yöntemleri olan ülke içi muhalefeti ve koltuk sevdalısı diktatörleri kullanma yöntemlerine gelince; Güçlenmeye başlayan veya güdümlerinden çıkmaya başlayan ülkelere karşı en çok uyguladıkları yöntemdir bu. Mısırda Mursi’ye karşı muhalifleri kullandılar ve yerine kuklaları SİSİ’yi getirdiler. Libyada Kaddafi’yi indirdiler ve halkı birbirlerine vurdurmaya devam ediyorlar. Türkiye’de, Gezi olaylarıyla bunu yapmak istediler başarılı olamadılar. 6-7 Ekim olaylarıyla yapmak istediler yine başaramadılar. En son PDY ile işbirliği yaparak 15 Temmuz’da denediler yine başaramadılar. Şimdi yine Halkı sokağa dökmek istiyorlar. HDP Halkın gözünde itibarını kaybetti. Eskiden Milyonları sokağa dökebiliyorken şimdi bin kişiyi bile toparlayamıyorlar. Kürt kardeşlerimiz gerçekleri gördüler. Hal böyle oluncada Şimdi başka yöntemler devreye sokmaya çalışıyorlar. Son yıllarda, Ülkenin ve Milletin lehinede olsa herşeye Muhalefet olan CHP Şemsiyesi altında bunu yapmaya çalıştılar. Çok şükürki duyarlı Chp seçmenleri sayesinde birkaç binde kaldı katılım sayısı. Bir bakıyorsunuz Apo posteri ve Biji Apo sesleriyle beraber Atatürk posteri aynı karede. Vatansever CHP’lilerin hoşuna gidiyormu bu görüntüler bilmiyorum.

Tüm bunları yaparken unuttukları Bir şey var. Bu vatanın evlatları Zor zamanlarda Irkı, siyasi görüşü, İnancı ne olursa olsun her daim birlik olmayı başarmışlardır.

Hep Dediğim gibi “Bu Ülkede bir tılsım var”…

YAZAR – MALİ MÜŞAVİR

NEVZAT ERTEKNOĞLU

nevzatertekinoglu@hotmail.com

Share
439 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ÖĞRETMEN

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Nurcan Hanımla Murat bey Güzelce giyinip Esirgeme Yurdu’nun yolunu tuttular. Yetimleri sevindirip onlarlarla vakit geçirmek sevindirmek istiyorlardı Vardıklarında Nurcan Hanım’ın içinde bir heyecan vardı. O heyecanla merdivenleri adım adım çıkarken, öyle bir çığlık koptu ki, duyanların gönlüne yangın oldu. Herkes ne olduğunu anlamaya çalışıyordu. Bir görevliydi bu. Ne yapacağını bilemez bir hâlde, Müdür Bey’in odasına girdi. Bu sırada Murat Beyler de Müdür Bey’in kapısına yaklaşmışlardı. Görevli bayan konuşmakta bile zorlanıyordu. Kekeleyerek s...
 • İnsanlığın Ahlakı Olan (Doğruluk)

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  İnsanlığın Ahlakı Olan (Doğruluk)   İnsanlığın ahlakı olan doğruluk, yeryüzünün en güzel dinlerinden olan İslam dinimizin getirdiği olduğu ölçüler noktasında, insanların günahlarıyla beraber kirlenmiş olan gönüllerini tertemiz hale getirmekle beraber, dünya’nın içerisine dalmış olan ruhunu uhrevi olan hayata döndürür. Dünya’yı ahiret hayatına, ahiret’i de dünya hayatına tercih etmeden her ikisini de Cenabı Allah’ın razı olacağı yaşantıya çevirmektedir. Bu sebeple de bizlere sunulmuş olan bu ilkeleri benimsemeli ve hayat düsturu haline get...
 • Tesadüf Delice Bir Düşüncedir!

  21 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

    “Evrenin şu anki yapısının tümüyle bir tesadüf eseri olabileceği düşüncesi, tümüyle delice bir düşüncedir. Delilik kavramını argovari bir hakaret niyetiyle değil, tamamen psikolojideki teknik anlamıyla kullanıyorum. Gerçekte bu tür bir düşünce ile şizofrenik düşünce tarzı arasında büyük benzerlikler vardır.” (Karl Stern, Montreal Üniversitesi Psikiyatristi)   Kâinat, derin düşünmemize ve Allah’a yaklaşmamıza vesile olabilecek örneklerden yalnızca biri. Dünya ve uçsuz bucaksız kâinat üzerine düşünen insan, yaratılıştaki ihtişamı ...
 • İYİLİK

  20 Şubat 2017 KÖŞE YAZARLARI

  İnayet; Sözlük Anlamı (İnayet); Arapça kökenli bir kelime, sözlük manası; karşılıksız gösterilen sevgi, iyilik yapmak, bağış da bulunmak, imdada yetişmek, lütuf'dur. Sözlük anlamındaki açıklama ile konu daha iyi anlaşılacaktır. Örnek : ''ALLAH (cc) hepimize inayet etsin.'' bu örnekte geçen inayet kelimesinden mana bizlere lütufu'nu esirgemesin, bizlere yardımda bulunsun, bizlere rahmet eylesin anlamında kullanılan bir kelimedir. İhsan; Sözlük Anlamı (İhsan); Bağışta bulunmak, yardım eli uzatmak, iyilikte bulunmak, namuslu ve temiz k...
UA-36507442-2