logo

reklam

Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…2


facebooktwitter
Nevzat ERTEKİNOĞLU
nevzatertekinoglu@hotmail.com

Merhabalar Sevgili okurlarım.

Önceki yazımda, Batı Türkiye ve İslam denklemi üzerine bir şeyler kaleme almıştım. Bu yazımda devamı niteliğinde olacaktır.

Batı dediğim, Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Müslüman olmayan tüm ülke ve milletleri kastediyorum.  

İslam yeryüzüne indiğinden bu yana hep saldırılar olmuştur. Ancak Günümüz saldırıları, namertçe, haince ve dahi çok akıllıca yapılmakta maalesef.

Yeni İki yöntemden ilki; Bir terör örgütü yaratıp, o terör örgütüne her türlü silah ve lojistik desteği verdikten sonra, o örgütle savaşmak bahanesiyle ülkeye giriyorlar ve haritayı da istedikleri gibi yeniden çiziyorlar.

İknci yöntemse; Demokrasi ayağı altında o ülkedeki muhalifleri veya koltuk düşkünü diktatör ruhlu ve kendilerine yakın gördükleri argumanları kullanarak istedikleri ülkelere müdahalede bulunmak.

İlk yönteme örnek verecek olursak; El kaide diye bir örgüt vardı. Bu örgüt bahanesiyle Afganistan ve bazı müslüman ülkelere istedikleri gibi girdiler ve hala o ülkelerde varlıklarını sürdürüyorlar. Sahi koca Dünyaya kan kusturan El kaide örgütüne ne olduki liderleri ölünce birden bire yok oluverdi.

Yaklaşık 2 yıl öncede birden bire İŞİD (DAEŞ) diye bir örgüt çıkıverdi. Ellerinde yine malum ülkelerin son model silahları ile. Hiç düşündünüzmü o silahları nasıl elde ettiler. Medyayı kullanarak bu örgütün korkunç infazlarını defalarca servis ettiler. Hem terör örgütü algısını tam tescillendirmek hemde İslamı kötü göstermek amacı güttüler vede başarılı oldular. Şimdi o örgütü kullanarak Irak ve Suriye de istediklerini yerine getirmek için oyunlarını sahnelemeye başladılar. Türkiye’nin Terörist diye teslim ettiği terörist Fransa da eylem yapınca Tüm Batı ülkelerinin başkanları bir araya gelip yürüdüler. Bu yürüyüşe bizim Başbakanımızda katıldı tabiki. Yıllardır terörden canı yanan bir ülkenin bu tepkisi samimi ve içtendi.

İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye terörist diye yakalayıp Fransa’ya veriyor, ne hikmetse salıveriliyor ve kanlı bir eylem yapıyor.  2 Yıldır DEAŞ denilen örgüte Neredeyse tüm dünya devletleri dur diyemiyor!!

Önce Esed’i indirecez dediler ama bilerek indirmediler. İsteselerdi Çok kısa bir sürede indirebilirlerdi. Aynı şekilde eğer isteselerdi DEAŞ örgütünüde çok kısa zamanda bitirebilirlerdi ama bitirmezler. Niye bitirsinlerki? Irak ve Suriye yerle bir oluyor tamda onların istediği gibi.  İstedikleri gibi diyorum çünkü; Oralar yıkılmalı, tüm altyapı ve üstyapı çökmeli. El Kaidede olduğu gibi aniden Bağdadi’yi öldürüp DEAŞ’ı bitirecekler. Bu süre zarfında her yer yıkılacak. Sonrasında Bu yıkılan yerler yapılacak. Kim yapacak buraları, yine batılı devletlerin şirketleri veya partnerleri. İşte burada çok ciddi bir gelir elde edilecek ve o ülkeninde kaynakları kendilerine akacak. O ülkeyi kurtardıkları! içinde İstedikleri şartlarda Petrol antlaşmaları yapacaklar. Bir diğer kazanımları, Birbirine düşman halk, yıkık virane ve 100 yıl kendine gelemeyecek bir ülke yaratmış oluyorlar. En önemlisi de Sayıları hiçte azımsanamayacak Yetişkin, Savaşabilecek Erkek yok etmiş oluyorlar.

İkinci yöntemleri olan ülke içi muhalefeti ve koltuk sevdalısı diktatörleri kullanma yöntemlerine gelince; Güçlenmeye başlayan veya güdümlerinden çıkmaya başlayan ülkelere karşı en çok uyguladıkları yöntemdir bu. Mısırda Mursi’ye karşı muhalifleri kullandılar ve yerine kuklaları SİSİ’yi getirdiler. Libyada Kaddafi’yi indirdiler ve halkı birbirlerine vurdurmaya devam ediyorlar. Türkiye’de, Gezi olaylarıyla bunu yapmak istediler başarılı olamadılar. 6-7 Ekim olaylarıyla yapmak istediler yine başaramadılar. En son PDY ile işbirliği yaparak 15 Temmuz’da denediler yine başaramadılar. Şimdi yine Halkı sokağa dökmek istiyorlar. HDP Halkın gözünde itibarını kaybetti. Eskiden Milyonları sokağa dökebiliyorken şimdi bin kişiyi bile toparlayamıyorlar. Kürt kardeşlerimiz gerçekleri gördüler. Hal böyle oluncada Şimdi başka yöntemler devreye sokmaya çalışıyorlar. Son yıllarda, Ülkenin ve Milletin lehinede olsa herşeye Muhalefet olan CHP Şemsiyesi altında bunu yapmaya çalıştılar. Çok şükürki duyarlı Chp seçmenleri sayesinde birkaç binde kaldı katılım sayısı. Bir bakıyorsunuz Apo posteri ve Biji Apo sesleriyle beraber Atatürk posteri aynı karede. Vatansever CHP’lilerin hoşuna gidiyormu bu görüntüler bilmiyorum.

Tüm bunları yaparken unuttukları Bir şey var. Bu vatanın evlatları Zor zamanlarda Irkı, siyasi görüşü, İnancı ne olursa olsun her daim birlik olmayı başarmışlardır.

Hep Dediğim gibi “Bu Ülkede bir tılsım var”…

YAZAR – MALİ MÜŞAVİR

NEVZAT ERTEKNOĞLU

nevzatertekinoglu@hotmail.com

Share
277 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ö M Ü R D E D İ Ğ İ N..

  08 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ö M Ü R D E D İ Ğ İ N Hayata ha şimdi, ha sonra başlayım derken bir bakıyorsun tükenmiş ömür... Avucumuzda son kullanma tarihi çoktan geçmiş bir yığın TECRÜBE kalıyor. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor!.. "Gençlik bir kuştu; tutmak istedim tutamadım. Yaşlılık bir paçavra; satmak istedim satamadım." B i r i k i n d i g ö l g e s i Ö M Ü R d e d i ğ i n... Gece olur duramazsın, güneş vurur kalamazsın. Sade bir ikindilik, kısa bir dinlencelik… Dünyaya ait ne varsa harcanıp gidiyor. Yiyip içmeler, gezip toz...
 • GELİNLİK’TE TEK İSİM ‘’UGURLU BY DİLEK ÖZDEMİR’’

  08 Aralık 2016 GENEL, HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, KÜLTÜR&SANAT, SÜRMANŞET

  UĞURLU BY DİLEK ÖZDEMİ, DOĞU VE BATININ SENTEZİ OLAN TOPRAKLARIMIZIN HİKAYELERİNDEN ESİNLENEREK HAZIRLADIĞI ÖZEL GELİNLİK KREASYONLARI SAYESİNDE DÜNYADA EN İYİ FİRMA OLMA HEDEFLERİNE DOĞRU İLERLİYOR. 4 YILDIR  İSLETMESİNİ  BİR RESSAMIN  TABLOSUNA GÖSTERDİĞİ ÖZENLE GELİŞTİRİP ADETA  GUZELLESTİRİYOR. HER YIL BİRBİRİNDEN FARKLI VE  ZARİF  TASARİMLARIYLA   KLAYASYONU HAZIRLAYIP MÜŞTERİLERİN  BEĞENİSİNE SUNUYOR. BUNUN YANISIRA ÖZEL DEFİLELERDE  ASLA SIRADAN OLMAYAN  TASARİMCİLİGİN  HAKKINI VERECEK DEĞİŞİK MALZEMELERDEN  OLUŞAN ÇARPICI MODELLER İ...
 • Hz.Yunus’un Duası

  07 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI

  DERT ve KEDERİ OLANLAR MUTLAKA OKUSUN Putlara tapmakta bulunan Ninuva halkı, Hz. Yunus’un otuz üç sene devam eden nasihatlerini dinlemediler. Hz. Yunus (s.a) da, kendisine Allah (c.c) tarafından daha izin verilmeden Ninuva’yı bıraktı, Dicle kenarına gitti. Bir gemiye binip bir tarafa gitmek istedi fakat gemi yürümedi. İçinde bulunanlar: “Aramızda bir suçlu köle var” demeye ve kura atmaya başladılar. Hz. Yunus (a.s): “O suçlu köle benim, Rabbimden daha izin almadan kavmimi terk ettim. “dedi ve kendisini suya attı. Derhal bir büyük balık taraf...
 • Mardin’de ki Terör Olayları, Elektrik, Hastane, Uyuşturucu, Belediye ve Diğer Birçok Problem…

  07 Aralık 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Mezopotamya ve Ortadoğu’nun en kadim kültür başkentlerinden olan Mardin şehrimizi ve yaşanmakta olan sorunlarına değinmek istiyorum.   Mardin şehri tabiri caizse tüm taşları tarih koktuğu, taşların dile geldiği en önemli kadim kültür şehirlerinden bir tanesidir herkesin gözünde.    Mardin büyüleyici ve de gizemli bir şehir olmakla beraber, kendi içerisinde birçok dillerin, kültürlerin, dinlerin, toplumların, büyüleyici efsanelerin ve insanlık tarihlerinin buluşturduğu, bu gizemli şehirde okunası bir kitapmışız gibiyiz hepi...
UA-36507442-2