logo

reklam

Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…2


facebooktwitter
Nevzat ERTEKİNOĞLU
nevzatertekinoglu@hotmail.com

Merhabalar Sevgili okurlarım.

Önceki yazımda, Batı Türkiye ve İslam denklemi üzerine bir şeyler kaleme almıştım. Bu yazımda devamı niteliğinde olacaktır.

Batı dediğim, Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Müslüman olmayan tüm ülke ve milletleri kastediyorum.  

İslam yeryüzüne indiğinden bu yana hep saldırılar olmuştur. Ancak Günümüz saldırıları, namertçe, haince ve dahi çok akıllıca yapılmakta maalesef.

Yeni İki yöntemden ilki; Bir terör örgütü yaratıp, o terör örgütüne her türlü silah ve lojistik desteği verdikten sonra, o örgütle savaşmak bahanesiyle ülkeye giriyorlar ve haritayı da istedikleri gibi yeniden çiziyorlar.

İknci yöntemse; Demokrasi ayağı altında o ülkedeki muhalifleri veya koltuk düşkünü diktatör ruhlu ve kendilerine yakın gördükleri argumanları kullanarak istedikleri ülkelere müdahalede bulunmak.

İlk yönteme örnek verecek olursak; El kaide diye bir örgüt vardı. Bu örgüt bahanesiyle Afganistan ve bazı müslüman ülkelere istedikleri gibi girdiler ve hala o ülkelerde varlıklarını sürdürüyorlar. Sahi koca Dünyaya kan kusturan El kaide örgütüne ne olduki liderleri ölünce birden bire yok oluverdi.

Yaklaşık 2 yıl öncede birden bire İŞİD (DAEŞ) diye bir örgüt çıkıverdi. Ellerinde yine malum ülkelerin son model silahları ile. Hiç düşündünüzmü o silahları nasıl elde ettiler. Medyayı kullanarak bu örgütün korkunç infazlarını defalarca servis ettiler. Hem terör örgütü algısını tam tescillendirmek hemde İslamı kötü göstermek amacı güttüler vede başarılı oldular. Şimdi o örgütü kullanarak Irak ve Suriye de istediklerini yerine getirmek için oyunlarını sahnelemeye başladılar. Türkiye’nin Terörist diye teslim ettiği terörist Fransa da eylem yapınca Tüm Batı ülkelerinin başkanları bir araya gelip yürüdüler. Bu yürüyüşe bizim Başbakanımızda katıldı tabiki. Yıllardır terörden canı yanan bir ülkenin bu tepkisi samimi ve içtendi.

İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye terörist diye yakalayıp Fransa’ya veriyor, ne hikmetse salıveriliyor ve kanlı bir eylem yapıyor.  2 Yıldır DEAŞ denilen örgüte Neredeyse tüm dünya devletleri dur diyemiyor!!

Önce Esed’i indirecez dediler ama bilerek indirmediler. İsteselerdi Çok kısa bir sürede indirebilirlerdi. Aynı şekilde eğer isteselerdi DEAŞ örgütünüde çok kısa zamanda bitirebilirlerdi ama bitirmezler. Niye bitirsinlerki? Irak ve Suriye yerle bir oluyor tamda onların istediği gibi.  İstedikleri gibi diyorum çünkü; Oralar yıkılmalı, tüm altyapı ve üstyapı çökmeli. El Kaidede olduğu gibi aniden Bağdadi’yi öldürüp DEAŞ’ı bitirecekler. Bu süre zarfında her yer yıkılacak. Sonrasında Bu yıkılan yerler yapılacak. Kim yapacak buraları, yine batılı devletlerin şirketleri veya partnerleri. İşte burada çok ciddi bir gelir elde edilecek ve o ülkeninde kaynakları kendilerine akacak. O ülkeyi kurtardıkları! içinde İstedikleri şartlarda Petrol antlaşmaları yapacaklar. Bir diğer kazanımları, Birbirine düşman halk, yıkık virane ve 100 yıl kendine gelemeyecek bir ülke yaratmış oluyorlar. En önemlisi de Sayıları hiçte azımsanamayacak Yetişkin, Savaşabilecek Erkek yok etmiş oluyorlar.

İkinci yöntemleri olan ülke içi muhalefeti ve koltuk sevdalısı diktatörleri kullanma yöntemlerine gelince; Güçlenmeye başlayan veya güdümlerinden çıkmaya başlayan ülkelere karşı en çok uyguladıkları yöntemdir bu. Mısırda Mursi’ye karşı muhalifleri kullandılar ve yerine kuklaları SİSİ’yi getirdiler. Libyada Kaddafi’yi indirdiler ve halkı birbirlerine vurdurmaya devam ediyorlar. Türkiye’de, Gezi olaylarıyla bunu yapmak istediler başarılı olamadılar. 6-7 Ekim olaylarıyla yapmak istediler yine başaramadılar. En son PDY ile işbirliği yaparak 15 Temmuz’da denediler yine başaramadılar. Şimdi yine Halkı sokağa dökmek istiyorlar. HDP Halkın gözünde itibarını kaybetti. Eskiden Milyonları sokağa dökebiliyorken şimdi bin kişiyi bile toparlayamıyorlar. Kürt kardeşlerimiz gerçekleri gördüler. Hal böyle oluncada Şimdi başka yöntemler devreye sokmaya çalışıyorlar. Son yıllarda, Ülkenin ve Milletin lehinede olsa herşeye Muhalefet olan CHP Şemsiyesi altında bunu yapmaya çalıştılar. Çok şükürki duyarlı Chp seçmenleri sayesinde birkaç binde kaldı katılım sayısı. Bir bakıyorsunuz Apo posteri ve Biji Apo sesleriyle beraber Atatürk posteri aynı karede. Vatansever CHP’lilerin hoşuna gidiyormu bu görüntüler bilmiyorum.

Tüm bunları yaparken unuttukları Bir şey var. Bu vatanın evlatları Zor zamanlarda Irkı, siyasi görüşü, İnancı ne olursa olsun her daim birlik olmayı başarmışlardır.

Hep Dediğim gibi “Bu Ülkede bir tılsım var”…

YAZAR – MALİ MÜŞAVİR

NEVZAT ERTEKNOĞLU

nevzatertekinoglu@hotmail.com

Share
497 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Din & Ahlâk ilişkisine dair…

  23 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  Din ve ahlâk ilişkisi tarih boyunca tartışıla gelmiştir. Kimileri Din ile ahlâkı bir tutmuş ve asla farklı düşünülemeyeceğini savunmuş, kimileri de birbirleriyle hiçbir ilişkisi olmayan kavramlar/disiplinler olduğunu ifade etmişlerdir. Nitekim geçenlerde bir sohbet esnasında “Ahlâk dinden, din ahlâktan ayrı düşünülemez. Din-ahlâk ayrımı yapmak kesinlikle yanlıştır.” İfadesi kullanıldı.   Oysa ki; Din ve ahlâk kavramları, birbiriyle oldukça ilişkili, adeta birbirinin mütemmimi (tamamlayıcısı) olan iki kavram olmakla beraber, ...
 • HER ŞEYE RAĞMEN BAYRAM MUTLULUKTUR

  23 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

    HER ŞEYE RAĞMEN BAYRAM MUTLULUKTUR Ülkemizde yaşanan, tüm olumsuzluklara rağmen; manevi havayı , bolca teneffüs ettiğimiz, Ramazan ayından sonra; Bayramı yaşamak, bir mutluluktur. Allah'ın müslümanlara bir hediyesidir. İnsanoğlu, Kıştan sonra, bahar sevincini nasıl yaşıyorsa; Bayram sevincini de; öyle yaşamalıdır. Özellikle, böyle zor günlerden geçtiğimiz şu zamanda; Bayramımızı coşku ile, kutlamak; bizim dışımızdaki tüm düşman ve hainlere verilecek, en güzel cevaptır. Haydi, bayramımızı kutlamaya... Haydi ,çocuklarımızı bu manev...
 • KULUN ALLAH SEVGİSİ

  23 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah kulunu severse Behrullah Efendi "rahmetullahi aleyh", Anadolu Velilerindendir. Kabr-i şerifi Tokat’ın Erbaa ilçesine bağlı Eksel köyünde bulunuyor. Bir gün sordular bu zata: - Allah’ın bir kimseyi sevdiğinin alameti nedir efendim? Büyük zat cevaben; - Allahü teâlâ bir kulunu severse, ona iki şey nasip eder, buyurdu. - Onlar nedir hocam? - Birincisi, ona sevdiği bir kulunu, tanıtır. İkincisi, ona hayırlı bir iş nasip eder. Ve izah etti: - Yani o kimse “Allah adamları”ndan birini tan...
 • Bin kişiye üç kişi

  22 Haziran 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bin kişiye üç kişi İmam-ı Rabbani hazretlerinin “kuddise sirruh” talebesinden üç kişi, bir iş için sahraya çıkmışlardı bir gün. Oralarda bir puthane gördüler. Şunu yıkalım mı diye istişare ettiler aralarında. Ve yıkmaya karar verdiler. Zira o puthanede tapınan Hindular, zaman zaman toplanıp, garip Müslümanlara eziyet ediyorlardı. Kimsecikler de yokta ortalıkta. Ve başladılar yıkmaya. Çıkan gürültüyü işiten Hindular öğrendiler bu durumu. Ve birbirlerine haber vererek koştular oraya. Yaklaşık bin kişi...
UA-36507442-2