logo

reklam

Batı, Türkiye ve Doğu (İslam) Denklemi…2


facebooktwitter
Nevzat ERTEKİNOĞLU
nevzatertekinoglu@hotmail.com

Merhabalar Sevgili okurlarım.

Önceki yazımda, Batı Türkiye ve İslam denklemi üzerine bir şeyler kaleme almıştım. Bu yazımda devamı niteliğinde olacaktır.

Batı dediğim, Başta ABD ve Avrupa olmak üzere Müslüman olmayan tüm ülke ve milletleri kastediyorum.  

İslam yeryüzüne indiğinden bu yana hep saldırılar olmuştur. Ancak Günümüz saldırıları, namertçe, haince ve dahi çok akıllıca yapılmakta maalesef.

Yeni İki yöntemden ilki; Bir terör örgütü yaratıp, o terör örgütüne her türlü silah ve lojistik desteği verdikten sonra, o örgütle savaşmak bahanesiyle ülkeye giriyorlar ve haritayı da istedikleri gibi yeniden çiziyorlar.

İknci yöntemse; Demokrasi ayağı altında o ülkedeki muhalifleri veya koltuk düşkünü diktatör ruhlu ve kendilerine yakın gördükleri argumanları kullanarak istedikleri ülkelere müdahalede bulunmak.

İlk yönteme örnek verecek olursak; El kaide diye bir örgüt vardı. Bu örgüt bahanesiyle Afganistan ve bazı müslüman ülkelere istedikleri gibi girdiler ve hala o ülkelerde varlıklarını sürdürüyorlar. Sahi koca Dünyaya kan kusturan El kaide örgütüne ne olduki liderleri ölünce birden bire yok oluverdi.

Yaklaşık 2 yıl öncede birden bire İŞİD (DAEŞ) diye bir örgüt çıkıverdi. Ellerinde yine malum ülkelerin son model silahları ile. Hiç düşündünüzmü o silahları nasıl elde ettiler. Medyayı kullanarak bu örgütün korkunç infazlarını defalarca servis ettiler. Hem terör örgütü algısını tam tescillendirmek hemde İslamı kötü göstermek amacı güttüler vede başarılı oldular. Şimdi o örgütü kullanarak Irak ve Suriye de istediklerini yerine getirmek için oyunlarını sahnelemeye başladılar. Türkiye’nin Terörist diye teslim ettiği terörist Fransa da eylem yapınca Tüm Batı ülkelerinin başkanları bir araya gelip yürüdüler. Bu yürüyüşe bizim Başbakanımızda katıldı tabiki. Yıllardır terörden canı yanan bir ülkenin bu tepkisi samimi ve içtendi.

İnsanın aklına gelmiyor değil, Türkiye terörist diye yakalayıp Fransa’ya veriyor, ne hikmetse salıveriliyor ve kanlı bir eylem yapıyor.  2 Yıldır DEAŞ denilen örgüte Neredeyse tüm dünya devletleri dur diyemiyor!!

Önce Esed’i indirecez dediler ama bilerek indirmediler. İsteselerdi Çok kısa bir sürede indirebilirlerdi. Aynı şekilde eğer isteselerdi DEAŞ örgütünüde çok kısa zamanda bitirebilirlerdi ama bitirmezler. Niye bitirsinlerki? Irak ve Suriye yerle bir oluyor tamda onların istediği gibi.  İstedikleri gibi diyorum çünkü; Oralar yıkılmalı, tüm altyapı ve üstyapı çökmeli. El Kaidede olduğu gibi aniden Bağdadi’yi öldürüp DEAŞ’ı bitirecekler. Bu süre zarfında her yer yıkılacak. Sonrasında Bu yıkılan yerler yapılacak. Kim yapacak buraları, yine batılı devletlerin şirketleri veya partnerleri. İşte burada çok ciddi bir gelir elde edilecek ve o ülkeninde kaynakları kendilerine akacak. O ülkeyi kurtardıkları! içinde İstedikleri şartlarda Petrol antlaşmaları yapacaklar. Bir diğer kazanımları, Birbirine düşman halk, yıkık virane ve 100 yıl kendine gelemeyecek bir ülke yaratmış oluyorlar. En önemlisi de Sayıları hiçte azımsanamayacak Yetişkin, Savaşabilecek Erkek yok etmiş oluyorlar.

İkinci yöntemleri olan ülke içi muhalefeti ve koltuk sevdalısı diktatörleri kullanma yöntemlerine gelince; Güçlenmeye başlayan veya güdümlerinden çıkmaya başlayan ülkelere karşı en çok uyguladıkları yöntemdir bu. Mısırda Mursi’ye karşı muhalifleri kullandılar ve yerine kuklaları SİSİ’yi getirdiler. Libyada Kaddafi’yi indirdiler ve halkı birbirlerine vurdurmaya devam ediyorlar. Türkiye’de, Gezi olaylarıyla bunu yapmak istediler başarılı olamadılar. 6-7 Ekim olaylarıyla yapmak istediler yine başaramadılar. En son PDY ile işbirliği yaparak 15 Temmuz’da denediler yine başaramadılar. Şimdi yine Halkı sokağa dökmek istiyorlar. HDP Halkın gözünde itibarını kaybetti. Eskiden Milyonları sokağa dökebiliyorken şimdi bin kişiyi bile toparlayamıyorlar. Kürt kardeşlerimiz gerçekleri gördüler. Hal böyle oluncada Şimdi başka yöntemler devreye sokmaya çalışıyorlar. Son yıllarda, Ülkenin ve Milletin lehinede olsa herşeye Muhalefet olan CHP Şemsiyesi altında bunu yapmaya çalıştılar. Çok şükürki duyarlı Chp seçmenleri sayesinde birkaç binde kaldı katılım sayısı. Bir bakıyorsunuz Apo posteri ve Biji Apo sesleriyle beraber Atatürk posteri aynı karede. Vatansever CHP’lilerin hoşuna gidiyormu bu görüntüler bilmiyorum.

Tüm bunları yaparken unuttukları Bir şey var. Bu vatanın evlatları Zor zamanlarda Irkı, siyasi görüşü, İnancı ne olursa olsun her daim birlik olmayı başarmışlardır.

Hep Dediğim gibi “Bu Ülkede bir tılsım var”…

YAZAR – MALİ MÜŞAVİR

NEVZAT ERTEKNOĞLU

nevzatertekinoglu@hotmail.com

Share
469 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Ebu Cehil’i tanır mısınız?

  24 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ebu Cehil’i tanır mısınız? Muhacir sahabilerden Abdurrahman bin Avf hazretleri “radıyallahü anh”, yaşlı haline rağmen Bedir cengine katılmıştı. İki taraf yerlerini almış, birazdan tarihin en mühim ve anlamlı cengi başlayacaktı. O ara, Medineli iki delikanlı yanaştı bu gün görmüş ihtiyarın yanına. - Amca, bakar mısınız! - Buyurun evlatlar. - Siz, Ebu Cehili tanırsınız herhalde? - Tabii, tanıyorum. Gençler heyecan yüklüydüler. - Onu bize gösterir misiniz? - Olur, ama niçin? - Onunla bir hesabımız var da bugün. - Onunla hepimiz...
 • Allah Hükmünde Ortak Kılmaz! I

  24 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Allah… Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz." (Kehf Suresi, 26)   Gerçek Kur’an ahlakı, Kur’an'a tam olarak uyulduğunda yaşanabilir. Allah'ın indirdikleri dışında açıklamalar getirmeye çalışmak, yorumlarda bulunmak insana her zaman kayıp getirir. Yüce Allah, "... Aralarında Allah’ın indirdiğiyle hükmet ve sana gelen haktan sapıp onların heva (istek ve tutku)larına uyma..." (Maide Suresi, 48) ayetiyle müminlerin ölçüsünün ve yol göstericisinin, Allah'ın indirdiği hükümler olduğunu bildirir. Bundan başka yollar insanı doğrulara...
 • Bu din, vermek dinidir

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bu din, vermek dinidir İran Evliyasından Muhyiddin-i Dusti hazretlerine “rahmetullahi aleyh”, bir gün bazı dostları gelip; - Dünyada en güzel şey nedir? diye sordular. Cevabında; - Dünyada en güzel şey, dünyaya düşkün olmamaktır, buyurdu. Anlayamadılar. O zaman sordu onlara: - Sizce dünyada en kıymetli maden nedir? - Altındır efendim. - Peki altından kıymetli olan nedir? - Bilmiyoruz hocam, nedir? - O altını, ihtiyaç sahibi başka Müslümana vermektir. Bu din, vermek dinidir. Veren aziz olur, alansa ...
 • Sevgilinin Sevgiliye Kavuştuğu Gece: Miraç Gecesi

  23 Nisan 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Sevgilinin sevgiliye kavuştuğu en güzel, en kutlu ve de en mübarek olan gecelerden bir gece olan Miraç kandili ve gecesi tüm Müslüman alemine hayırlı olsun.   Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) göğe yükselerek Yüceler yücesi olan Yüce Mevla’nın huzuruna en güzel şekilde kabul edildiği mübarek gecedir.  İlahilerin birçok sırrını, hikmetini ve de bereketini kendi bünyesinde bulunduran bu gecede İsra Suresinin ilk ayeti kerimesinde şöyle ifade edilmektedir: “Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (M...
UA-36507442-2