logo

28 Mart 2016

Başkan Yavuz, Pakistan’daki terör saldırısını kınadı

Şanlıurfa Şehit Aileler Dernek Başkanı Mehmet Yavuz, Pakistan’ın Lahor şehrinde bir lunaparka, çoğu çocuk ve kadın 65 kişinin öldüğü, 300 kişinin yaralandığı terör saldırısını kınadı.

4e8b2c31-37e8-4148-a371-7265bafa4f21

Başkan Yavuz açıklamasında İslam coğrafyasında kaos peşinde koşan hainler bu kez Pakistan’ı hedef aldı. Pakistan’nın Pencap eyaletinin başkenti Lahor’da bir lunaparkta düzenlenen saldırıda, 65 kişi hayatını kaybederken, 300 kişi de yaralandı. Hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken; dost ve kardeş ülke Pakistan’a da geçmiş olsun diyoruz.

 

Terör, bütün ülkelerin ve milletlerin ortak tavrı ve karşı çıkması ile yenilecek bir beladır. Özellikle İslam dünyasını özellikle hedef alan terörün arkasındaki küresel güçlerin, bu yılanın günün birinde kendilerini de sokacağını bilmelidir. Bunun son örneği Belçika saldırısı ile görülmüştür.

 

Kendileri dışındaki ülkelerin acısını görmezden gelen veya göstermelik açıklamalarla geçiştiren bu güçlerin samimiyeti, bundan sonraki tavır ve davranışları ile belli olacaktır.

Terör, bütün insanlığın düşmanıdır. Ve bütün insanlığın ortak mücadelesi ile yenilecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Pakistan’daki terör saldırısı sonucu hayatını kaybedenlere bir kez daha rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyor, Pakistan halkının yüreğimizde hissettiğimiz acısını paylaşıyoruz.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2