logo

12 Mayıs 2015

BAŞKAN TÜRKMEN’DEN ŞAMPİYON ÜSKÜDAR’A STAT SÖZÜ

53. Lig 3. Grup’ta şampiyonluğa ulaşarak 2. Lig’e yükselmeyi başaran Anadolu Üsküdar 1908 Futbol Takımı düzenlenen törenle şampiyonluk kupasını kaldırdı.

En son 2005-2006 sezonunda yer aldığı 2. Lig’e tekrar çıkarak Üsküdarlıları mutlu eden Anadolu Üsküdar 1908’in kupa törenine; Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen,  AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, TFF Başkan Vekili Arif Koşar, Anadolu Üsküdar Kulüp Başkanı Murat Şahin ve çok sayıda taraftar katıldı.

Program futbolcuların Selami Ali Bilgi Evi önünden üstü açık otobüsle 2 saat süren ilçe turuyla başladı. Tur sonrası futbolcular Üsküdar Belediyesi hizmet binası önünde kupa törenine katıldı.

SPORDA ADETA DESTAN YAZDIK

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen takım otobüsüne çıkarak stad sözü isteyen Anadolu Üsküdar 1908 takımı taraftarlarına seslendi. Şampiyonlar şehri Üsküdar’da yine şampiyonları ağırladıklarına değinerek, “Spor gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak kalması ve sağlıklı nesillerin yetişmesi için olmazsa olmazımızdır. Üsküdar olarak dolu dolu bir sezonu geride bıraktık. Atletizmde, hentbolde, voleybolda ve en sonda futbolda adeta destan yazdık” diye konuştu.

BAŞKAN TÜRKMEN’DEN STAD SÖZÜ
Başkan Türkmen millet olarak sporu özellikle futbolu çok sevdiklerine vurgu yaparak, “Artık 2. Lig’de bir futbol takımımız var. Bu futbolcularımız en güzel sahalarda, en güzel tribünlerde  mücadelelerine devam etmelidirler. Gençlerimizi iyiler ve iyiliklerle buluşturmanın gayesiyle hareket ediyoruz. Bu doğrultuda altı mahallede spor tesisi inşaatımız  devam ediyor. Bu tesislerimizi 2 ay içerisinde amatör spor kulüplerimizin hizmetine sunacağız. Ama bunlar yetmez. Şampiyon Anadolu Üsküdar Spor Kulübümüz için verilmiş bir sözümüz var. O sözümüzü burada tekrarlıyorum. Artık Anadolu Üsküdar’ın da bir stadı olacak diyoruz. Kesin olarak buradan bu sözü veriyorum stad sorununu çözüyoruz” dedi.

Başkan Hilmi Türkmen ayrıca şampiyon takımın futbolcularını kutsal topraklara gönderme sözü verdiklerini belirtip, ‘Onları Umre’ye gönderiyoruz. Hayırlı olsun’ diyerek sözlerini noktaladı.

FAİR PLAY DOLU MÜCADELENİZİ KUTLUYORUM
Törende konuşan TFF Başkan Vekili Arif Koşar, kazanılan şampiyonlukta fair-play ve centilmence mücadeleden ötürü Anadolu Üsküdar 1908’i kutlayıp, “Üsküdar Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen ile görüştüm. Stad için çalışmalara başlandığının müjdesini sizlere duyurmak istiyorum. Biz de Başkanımız Yıldırım Demirören adına çim sahanız bizden diyoruz” diye konuştu.

Anadolu Üsküdar 1908 Kulüp Başkanı Murat Şahin konuşmasında, sezona başlarken kendilerine tesis konusunda destek veren Başkan Hilmi Türkmen’e teşekkür etti

AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan da Anadolu Üsküdar’da başkanlık yaptığını hatırlatarak, şampiyonlukta payı bulunan herkese teşekkürlerini sundu. Kulüp olarak yerlerinin Süper Lig olduğunu söyledi.

Protokol konuşmaları sonrası Anadolu Üsküdar Kulüp Başkanı Murat Şahin şampiyonluk kupasını TFF Başkan Vekili Arif Koşar’ın elinden aldı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de futbolcuların kupa coşkusunu  takım otobüsünün üzerinde birlikte yaşadı. Futbolculara şampiyonluk madalyalarının dağıtılmasından sonra kupa töreni sona erdi.

Share
252 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2