logo

16 Mayıs 2015

BAŞKAN TÜRKMEN İLK KEZ OY KULLANACAK GENÇLERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 7 Haziran genel seçimlerinde ilk kez sandık başına giderek oy kullanacak gençlerle, Boğaziçi Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

üsküdarrGöreve başladığı andan itibaren gençleri iyiler ve iyiliklerle arkadaş etme hedefi doğrultusunda hareket eden Başkan Hilmi Türkmen, Kütüphane Müdürlüğü ve AK Parti Üsküdar İlçe Gençlik Kolları tarafından organize edilen etkinlikte 800 Üsküdarlı gençle buluştu.

Program sandık müşahitliği konusunda bilgi veren animasyon filmi gösterimi ile başladı. Devamında Üsküdarlı 10 bin Genci Çanakkale kahramanlarıyla buluşturan Çanakkale ziyaretini anlatan sinevizyon filmi izlendi. Sonrasında ise etkinlik Üsküdar Belediyesi hizmetlerini anlatan tanıtım filminin gösterimi ile devam etti.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, medeniyetlerin beşiği, insanlığın mirası olan İstanbul’un ruhuna değer katan Üsküdar’da yaşamanın ayrıcalığına vurgu yaparak, “Bu güzel semtte yaşıyor olmanın hakkını yine bu güzel semte hizmet ederek, nefes aldığımız gibi nefes vererek ödeyebiliriz” dedi. Başkan Türkmen, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Oğuzhan Atagün ve ekibini de çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Gençlik odaklı hizmetlere önem verdiklerinin altını çizen Başkan Türkmen, “Bizler belediyeler olarak, yollar yapabiliriz, parklar yapabiliriz, böyle güzel tesisler yapabiliriz, insanların evlerine giden yolları, iş yerlerine giden yolları inşa edebiliriz ama bizim için bunların hiç biri başarı hanemize büyük bir mutlulukla yazacağımız hizmetler olmaz. Elbette ki o bu saydığımız hizmetler de önemlidir küçümsemiyoruz ama bizim için önemli olan gençlerle, gençlikle sevgili gençlerimizle birlikte yapacağımız hizmetlerdir diyoruz. Ve gençlerimizi iyilerle iyiliklerle arkadaş edebilirsek bizim için başarı budur” diye konuştu.

Önemli bir seçimin arifesinde olduklarını dile getiren Başkan Türkmen, “7 Haziran gerçekten çok önemli bir seçim. Ülkemiz 2002’den bu yana muazzam bir mesafe kat etti. Ekonomide, sanatta, kültürde, ticarette, siyasette, sosyolojik hayatta büyük başarılara imza attık. Artık ülkemiz hem yurt içinde hem yurt dışında gündemi belirlenen değil, gündem belirleyen bir ülke haline geldi. Seçimler sadece bizim değil bütün dünyanın, Ortadoğu’nun, özellikle İslam coğrafyası mazlumlarının ve bu milletin iki yakasının bir araya gelmesini istemeyen şer odaklarının da gündeminde. Bu seçiminin önemini ve idrakini bütün benliğimizle yaşamamız gerekiyor” dedi.

17 Mayıs İstanbul Mitingini de en az 7 Haziran seçimleri kadar önemli olduğunu belirten Başkan Hilmi Türkmen, “Bu mitingdeki tablo bizim dostlarımıza güven, sevmeyenlerimize de korku salacak bir miting olacaktır” diyerek mitinge ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkesi beklediğini söyledi.

Hayatta yaşanılan ilklerin bir ömür unutulmadığını söyleyen Başkan Türkmen, ilk kez oy kullanacak gençlerin heyecanını paylaşarak, ““İlk oy kullanacak olanlar bugünü hiç unutmayacaklar. Dolayısıyla ilk oy kullanacak arkadaşlarımız da gerçekten o ilkin verdiği önemi, hazzı, heyecanı duyarak oy kullanacak. Ve bunu arkadaşlarıyla paylaşırken ‘Ben ilk oyumu Ak Parti’ye ampulün altına büyük bir heyecanla bizzat mühürü basarak kullandım’ diyerek ömür boyu bunu unutmayacak” diye konuştu.

Etkinlik Başkan Hilmi Türkmen’in kahvaltıya katılan Ak Parti Üsküdar ilçe kolları üyesi gençlerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2