logo

07 Mart 2016

BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARINI GEZDİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’da bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı gezerek, katılım gösteren firma yetkilileriyle bir araya geldi.

3

Geçtiğimiz gün Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş’in katılımıyla Fuarı’nın açılışını gerçekleştiren Başkan Nihat Çiftçi fuarın son gününde de fuarı inceleyerek katılım gösteren ziyaretçilerle görüştü.

 

Türkiye’nin ve Dünya’nın bir çok farklı yerinden 170 firmanın yer aldığı fuarda stantlarını gezen Başkan Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın sulanılabilir arazileriyle Türkiye’nin tarım merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti.

2

Şanlıurfa’nın tarım potansiyelinin her gittikçe arttığını vurgulayan Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın bereketli toprakları ve sulanabilir arazileriyle, Türkiye’nin gıda ve tarım alanında önemli bir kenttir. Sadece varlık olarak bu topraklara sahip çıkabilmemiz önemli bir unsur değil, önemli olan topraklarımızı işleyebilirlik seviyesinde teknik bilgiye sahip olmaktır. Özellikle Şanlıurfa tarımına yönelik bu tür fuarların açılması ciddi bir katkı sağlıyor. Allah’ın izniyle ilerleyen dönemlerde tamamlayacağımız yeni fuar alanı bu tür ev sahipliğinin daha artmasını sağlar. Katılım gösteren firmalara başarılar diliyor, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

4

Öte yandan fuar alanında katılım gösteren ziyaretçiler için, Büyükşehir Belediyesi tarafından stant kurularak Şanlıurfa’nın tanıtımı için bir çok afiş ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 

Share
331 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2