logo

02 Mart 2016

BAŞKAN KERİMOĞLU,”TAKSİCİ ESNAFI DERT ORTAĞI OLARAK PSİKİYATRİ HİZMETİ DE VERİYOR”

Osmaniye Merkez Taksi Kooperatifinde taksici esnafıyla bir araya gelen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, taksici esnafının dert ortağı olarak adeta psikiyatri hizmeti de verdiğini söyledi.8
İstanbul Şoförler Esnaf Odası Başkanı Cem Sert, eski Başkan Semih Kaçanoğlu, Osmaniye Mahalle Muhtarı Serdar Uzunoğlu’nun da katıldığı toplantıda bir konuşma yapan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şunları ifade etti: “ Bugün burada Bakırköy’deki taksi duraklarımız ve  Etiler, Gayrettepe Dedeman gibi taksi duraklarımızın da temsilcileriyle bir araya gelmekten son derece mutluyum. Biz yerel yöneticiler olarak taksici esnafımızı çok önemsiyoruz. Taksici esnafımız ticari bir faaliyeti yürütürken aynı zamanda kamu hizmeti de veriyor. Batılı ülkelerde asla bir yurttaşın komşusuyla, arkadaşlarıyla hele hele taksiciyle dertleştiğini göremezsiniz. Onlar sorunlarını psikiyatristleri ile paylaşır. Oysa ülkemizde yurttaşlarımız bir berbere gittiği zaman bir taksiye bindiği zaman eşiyle, işiyle, çocuklarıyla ilgili problemlerini anlatır, ülkenin hali ne olacak diye konuşur. Taksici esnafımızla ortaklığı yapar. Bir nevi taksici arkadaşlarımız psikiyatri hizmeti verirler. Ayrıca biz siyasiler de taksici esnafımızın kamuoyu yoklamalarına inanırız. Bilimsel olmayan ama gerçekçi bir sonucu size aktarabilirler.”
Kendisinin de babasının bakkal dükkanında durduğu günleri hatırlatarak konuşmasını sürdüren Başkan Kerimoğlu,” Esnaflığın ne kadar zor olduğunu ben de çok yakından biliyorum. Babamın dükkanında durduğum zaman bir belediyeci görsem, hep tedirgin olurdum. Bu yüzden bizim yerel yönetim anlayışımız; özellikle küçük esnafa ceberrut olan, baskı kuran, işini zora sokan bir yönetim anlayışı değildir. Bizim anlayışımız küçük esnafımıza her konuda yardımcı olmaya çalışan ve esnafa karşı sempatik olan bir anlayıştır. Vergi, harç toplamayı esas almak yerine orta ve küçük esnafımıza verdikleri kamu hizmetinden dolayı destek vermeyi tercih ediyoruz” dedi.
Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu özellikle taksici esnafını mağdur eden trafik sigortası poliçe rakamlarının yüksekliğinin de düzeltilmesini beklediklerini de sözlerine ekledi.
Başkan Kerimoğlu daha sonra  esnaf ziyareti yaparak, esnafa hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar diledi.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2