logo

11 Kasım 2015

BAŞKAN KERİMOĞLU,”ATAMIZI ARIYORUZ”

yhyhUlu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. Yılında ,Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen “Atam’a Şarkılar” konseri Bakırköy Belediyesi Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

Konserde  sahneye çıkan tenor Aykut Yılmaz  “Atamızın sevdiği şarkıları”  seslendirirken salonda bulunan davetliler çoğu şarkıda Yılmaz’a eşlik ederek dev bir koro oluşturdular.

 

Konseri izleyen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da bir konuşma yaparak şunları söyledi: “ Ulu önderimizin ebediyete ayrılışının 77. Yılında bizlerde burada hep birlikte, bütün Türkiye olarak, bütün mazlum milletlerin fertleri olarak özlemle, minnetle, saygıyla Atamızı anıyoruz. Atamızı anarken; Türkiye açısından söylüyorum; ‘aynı zamanda O’nu arıyoruz’. Ulu önder Atatürk arkasından yas tutulmasından çok bizlere şunları ; ‘ Benden sonra ayağa kalkın, yas tutmak yerine ne yaparsanız yapın ve benim size emanet ettiğim Cumhuriyet’e sahip çıkın’ derdi. Biz O’nun emanetine sahip çıkmak için  koşullar ne olursa olsun, bu ülkenin aydınlık yarınları olan çocuklarla, gençlerle ve sizlerle Cumhuriyet’e sahip çıkacağız. Bundan en ufak şüphem yok. Çünkü zor koşullara rağmen bu ülkeyi gelecek nesillere ulaştırmak zorundayız. Milli mücadele ruhuna inanan bir avuç Kuvayı Milliye bu topraklarda Cumhuriyeti inşa etti. Gericiliğe, emperyalizme, hain işbirlikçilere rağmen kurulan bu Cumhuriyeti binlerce yıl , sonsuza kadar yaşatacağız.”

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2