logo

25 Nisan 2016

BAŞKAN KERİMOĞLU, ZİHİNSEL ENGELLİLERİN S/B FOTOĞRAF SERGİSİNİ AÇTI

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, eşi Ömür Kerimoğlu ile Fotoğraf Sanatçısı Eyüp Şeker ve İZEV(İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim Vakfı) işbirliğiyle oluşturulan   “İçindesiniz” sergisini açtı.

61f7390e-06c8-4f87-b696-7599075a257c

Bakırköy Belediyesi İspirtohane Kültür Merkezi’nde 6 Mayıs’a kadar açık kalacak sergide;  Fotoğraf Sanatçısı Eyüp Şeker’in çektiği zihinsel engelli gençlerin portre  siyah-beyaz fotoğrafları sergileniyor.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da kamuoyunda sosyal farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen sergide emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra konuşmasında şunları ifade etti:” Biz Bakırköy Belediyesi olarak engelli yurttaşlarımızın sosyal hayatın, kültür-sanat hayatının içinde olmaları için özen gösteriyoruz. Engelli bireylerin ve ailelerinin  meslek sahibi olabilmelerini çok önemsiyoruz. Belediyemizin bütün olanaklarını seferber ederek engelli kardeşlerimizin üretken, etkin ve aktif olmaları bizim olmazsa olmazımızdır. Sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla elbirliği ile bunun çabasındayız. Hiç kimse unutmasın ki; asıl olan zihinlerdeki engeldir. Engel sadece sağlıklı bireylerin zihinlerinde olabilir. Engelli yurttaşlarımıza empati duyarlılığı ile yaklaşmalıyız. Yoksa yarın kimse başına ne gelebileceğini bilemez. Böyle bakmalıyız. Ben kez daha  sosyal farkındalığı kamuoyuna göstermek adına açılan bu sergide emeği geçenleri kutluyorum.”

 

Serginin tüm geliri İZEV’e verilecek.

Share
356 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2