logo

07 Mart 2016

BAŞKAN KARADENİZ’DEN KADINLARA 10 BİN GÜL

4ÜNLÜ KADIN HABER SPİKERLERİ BAŞKANLA GÜL DAĞITTI

 

KÜÇÜKÇEKMECE’DE KADINA ŞİİRLER OKUNDU, GÜLLER DAĞITILDI

 

Küçükçekmece Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği ‘Kadına Şiirle Gül” isimli etkinlikte, Küçükçekmece’deki binlerce ağacı gülle ve ünlü şairlerin kadın temalı şiirleriyle süsledi.
Küçükçekmece Hürriyet Caddesi’nde gerçekleşen etkinlikte, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ünlü haber spikerleriyle birlikte kadınların gününü tebrik ederek, gül ve şiirli kitap ayracı hediye etti.
“ERKEKLER, KADINLARLA İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİ GÖZDEN GEÇİRMELİ”
Tüm kadınların gününü kutlayarak, Kadınlar Günü’nün önemine dikkat çeken Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü aynı zamanda erkeklerin bir kere daha kadınlar hakkındaki düşüncelerini gözden geçirmesi gereken bir gün. Kadın dediğimizde aklımıza çiçek geliyor. Ama kadına karşı şiddetten anlıyoruz ki sahneler ve kameralar önünde kadınlarımıza gül de versek, onların nasiplerine hep diken düşüyor. Bizler bir kadınla erkeği tanımlarken, bir elmanın iki yarısı diyoruz. Elma alırken, yaralı bereli elmayı tercih ediyor muyuz? Hayır. Bu günde erkekler bir kez daha samimiyet testine tabi tutulmalı diye düşünüyorum. Unutulmamalı ki erkeğe kadına vurmak değil, vurulmak yakışır” diye konuştu.
“KADIN KONUK EVİMİZİ AÇIYORUZ”
Başkan Karadeniz, 8 Mart’ta Küçükçekmece’de Kadın Konuk Evi’nin açılışını da gerçekleştireceklerinin müjdesini verdiği konuşmasında, “Bu hiç de gönülden verdiğimiz bir hizmet değil.Keşke hiç böyle yerlere ihtiyaç olmasa. Bizler, daima muhtaç olan tüm kadınların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
KADINLARA 10 BİN GÜL DAĞITILDI
Programda ünlü haber sunucuları Arin Gürsoy, Seval Çukur ve Yaprak Hırka da ünlü şairlerin kadın temalı şiirlerini seslendirdi. Başkan Temel Karadeniz, ünlü ekran yüzlerine teşekkür ederek, günün anısına çiçek takdim etti.
Konuşmaların ardından, ünlü spikerler Başkan Karadeniz’le birlikte Hürriyet Caddesi’ndeki kadınların gününü tebrik ederek, gül hediye etti. Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen etkinlikte vatandaşlara 10 bine yakın gül dağıtılırken, şiirli kitap ayracı ve tırnak bakım seti de hediye edildi. Vatandaşlar da kadınlarla ilgili böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden mutluluk duyduklarını ifade ederek, Başkan Karadeniz’e teşekkür etti.

 

Share
266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2