logo

08 Nisan 2015

BAŞKAN KARADENİZ’DEN GENÇLERE KARİYER TAVSİYELERİ

2KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ KARİYER GÜNLERİ’NİN İKİNCİSİ BAŞLADI

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği ‘2. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri’ kapsamında gençlerle buluştu.

Halkalı Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen kariyer günlerinin açılışına, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nesrin Kakırman, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve pek çok sayıda öğrenci ile öğretmen katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından söz alan Temel Karadeniz, gençlerin gönüllerinde yatan mesleklerin kendilerine ve millete hayırlı olmasını diledi. Karadeniz ayrıca, kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri ile birlikte öğrenciler için kurulan stantları dolaştı. Cemal Yılmaz ise öğrencilerin meslek seçimi yaparken kendilerini tanımalarının önemine değindi.

“HAYATTA İKİ ÖNEMLİ SEÇİM VAR”

Açılışın ardından TASEV Ayakkabı Teknik Endüstri ve Meslek Lisesi’ndeki kariyer söyleşisine katılan Temel Karadeniz, gençlerin hayatlarında yapacakları iki önemli seçim olduğuna değinerek, “Eş seçimi ve iş seçimi insanın hayatta yapacağı en önemli seçimler. Unutmayın yaptığınız bu seçimler hayatınızı şekillendirecek.”dedi. Öğrencilere ders haricinde herhangi bir alanda bilgi sahibi olmalarını da öğütleyen Karadeniz, “Hayat aslında kendini ifade edebilme gücü. Bu nedenle özgüveninizi geliştirin. Meraklı olun, her şeyi merak edin ve dininizi öğrenin. Kuran-ı Kerim’le mutlaka bir irtibatınız olsun. Bu sizi inanılmaz derecede geliştirir.” diye konuştu.

Küçükçekmece Kariyer ve Araştırma Merkezi tarafından Küçükçekmece Kaymakamlığı ve Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 3 gün sürecek kariyer günleri kapsamında, 30 üniversite ve 50 lise stant açarak öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyor. Ayrıca etkinlikte mesleklerinde başarılı, örnek kişiler tarafından 10 söyleşi gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Share
323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2