logo

09 Kasım 2015

BAŞKAN KARADENİZ HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞTU

4Sivas Platformu ve İstanbul Sivas Konfederasyonu öncülüğünde gerçekleştirilen 6.Geleneksel Sivas Günleri İstanbul’da yaşayan Sivaslıları buluşturdu.

Maltepe sahilinde 3 gün boyunca süren ve Sancaktepe Belediyesi’nin desteklediği etkinliğe AK Parti Milletvekili Osman Boyraz, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gürün Belediye Başkanı Nami Çiftçi, Gürün Kaymakamı Fatih Özdemir, Gürün Kültür Vakfı Başkanı Osman Yurdakul, Prof. Dr. Nurettin Sözen ve binlerce vatandaş katıldı.

“BURADA BULUNDUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

AK Parti Milletvekili Osman Boyraz, ”Bugün çok heyecanlıyım. Çünkü her bir simada bir tanıdık görüyorum. Doğduğum, büyüdüğüm ve çocukluğumun geçtiği Gürün’ü hatırlatıyor. Bir düşünürün dediği gibi ‘Memleket ne doğduğun, ne doyduğun yer. Memleket çocukluğumun geçtiği yer..’ İşte ben de Gürün’ü, Gölpınar’ı hatırlıyorum. Böyle güzel bir atmosferde hemşerilerimle bulunmak onlarla geçmişi yad etmek ve orayı hatırlamak bambaşka bir güzelliktir” dedi.

“SİVAS, GÜRÜN BİZİM KENDİ YUVAMIZ, EVİMİZ”

Sözlerine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş’a teşekkür ederek başlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise ”Bizler Sivaslılar olarak Sivas’ı ve Gürün’ü kendi evimiz, yuvamız olarak tarif ediyoruz. O evin çocukları ve ailesiyiz. Bundan da gurur duyuyoruz. İstanbul’daki Sivaslılar olarak yuvamıza ve evimize sahip olmanın aslında kendimize sahip çıkmakla eş anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bizler Sivas’ın gelişmesine katkı sağlarken, bir yandan da İstanbul’daki sorumluluğumuzu unutmayacağız” dedi.

BAŞKAN KARADENİZ AŞURE DAĞITTI

Konuşmaların ardından Nami Çiftçi, Başkan Karadeniz’e günün anlam ve önemini belirten tablo ve çiçek takdim etti. Daha sonra başkan Karadeniz stantları tek tek gezerek hemşehrileriyle sohbet etti. Ayrıca Küçükçekmece Belediyesi standında AK Parti Milletvekili Osman Boyraz ile Başkan Karadeniz, birlikte aşure dağıttı.

 

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2