logo

13 Temmuz 2015

BAŞKAN EKİNCİ’DEN KADİR GECESİ MESAJI

3Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu gece idrak edeceğimiz ve 1000 aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi dolaysıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Ekinci,  1000 aydan daha hayırlı olan bir geceyi barındıran Mübarek Kadir Gecesine ulaşmanın hazzını yaşadıklarını vurguladı. Başkan Ekinci mesajında şunları söyledi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın son günlerini idrak etmekteyiz. Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yani bu akşam 1000 aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’de ‘Bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde inşallah kurtuluşumuza vesilece olacaktır.

Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa sevgi ve barışın tesis edilmesine vesile olmasını niyaz ediyoruz. Sabır ve başkalarını düşünme ayından sonra Ramazan Bayramı ise, millet olarak sevinme ve birbirimizi kucaklama günüdür. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin başta değerli hemşerilerimiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni eder, esenlikler dilerim”

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2