logo

02 Temmuz 2016

BAŞKAN EKİNCİ’DEN KADİR GECESİ MESAJI

7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik etti.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yayımladığı mesajında,  “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu azaptan kurtuluş olarak bilinen Ramazan Ayı’nın son günlerini idrak etmekteyiz. Kur’an-ı Kerim’de ‘Bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi’nin faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde inşallah kurtuluşumuza vesilece olacaktır.

Bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin, ülkemiz başta olmak üzere tüm insanlığa sevgi ve barış getirmesini niyaz ediyorum. Rabbim bu mübarek Kadir Gecesi’nin hürmetine Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerken hastane de tedavi görmekte olanlara da acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemize ve halkımıza benzer terör olaylarından yaşanabilecek acıları yaşatmasın. Bu anlamda tüm İslam âleminin Kadir Gecesini kutlarım” ifadelerini kullandı.

Share
293 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2