logo

05 Aralık 2015

BAŞKAN EKİNCİ ENGELSİZ MAÇIN STARTINI VERDİ

no5Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,  3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinlikleri kapsamında Ampute futbol takımıyla birlikte Şanlıurfa spor tesislerini ziyaret etti.

Engellilere verdiği önemle ‘Engelli Dostu Başkan’ sıfatını kazanan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında yine farklı bir etkinliğe imza attı.  Eyyübiye Belediyesi Ampute futbol takımını ile Şanlıurfa spor futbol takımının karşı karşıya geldiği dostluk maçında duygusal anlar yaşandı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Şanlıurfaspor’a, Eyyübiye Belediyesi Ampute futbol takımıyla birlikte bir ziyaret gerçekleştirdi. Şanlıurfaspor tesislerinde gerçekleşen ziyarette zaman zaman duygulu anlar yaşandı. Şanlıurfaspor’un çiçeği burnunda Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu, Şanlıurfaspor Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Büyükfırat ve yöneticiler İsmail Bağıban ile Süleyman Aksu tarafından karşılanan Başkan Ekinci bir süre teknik heyet ve yöneticilerle fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra beraberindekilerle birlikte Şanlıurfaspor’lu futbolcuların antrenman yaptığı sahaya inen Başkan Ekinci ve Eyyübiye Belediyesi Ampute Futbol takımı oyuncuları, Şanlıurfaspor’lu futbolcular tarafından ilgiyle karşılandı.

Dostluk maçının startını veren ve müsabakayı Teknik Direktör Tugay Kerimoğlu ile birlikte izleyen Başkan Ekinci, yöneticilere, teknik ekibe ve futbolculara kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Dostluk müsabakası öncesi açıklama yapan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, engellilere yönelik pozitif ayrıcalıklarının devam edeceğini belirtti. Başkan Ekinci konuşmasında şunları söyledi:”Öncelikle 3 aralık dünya engelliler günü kutlu olsun. Malumunuz hepimiz birer engelli adayıyız. İlk günden itibaren bizler de sosyal belediyecilik alanında çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda da engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık sergileyen çalışmalara imza atıyoruz. Yine ampute futbol takımımız da bunlardan biri. Şu anda Eyyübiye Belediyesi adına faaliyetlerini yürütüyor. Bizler de bu kapsamda futbolcularımızı ziyaret ettik. Empati kurmak adına. Bugün burada farklı bir çalışma oldu. Bugüne kadar engelliler konusunda yaptığımız projelerle yeni projeleri birleştirip insan odaklı çalışmalarımıza devam edeceğiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tekrardan kutluyorum. Bugün burada bizleri sıcak bir ortamda karşılayan teknik direktörümüze ve futbolcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. “

Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Tugay Kerimoğlu da yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek,”Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Bugün burada bir dostluk müsabakası oynanacak. Her şeyden önce onları birer engelli olarak görmüyoruz. Başkanımın da belirttiği gibi ben de engelliler gününü kutluyorum. Onlara yönelik yapılan ve yapılacak olan projelerde yer almak ta bizleri mutlu edecektir.” dedi.

Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2