logo

19 Ocak 2016

Başkan Dr. Akgün: Engellilere hizmet insanlık görevidir

xsdsssssssssssssBüyükçekmece Belediyesi ve hayırsever bir vatandaşın desteğiyle Muratçeşme’de ikamet eden engelli vatandaşlara akülü sandalye alındı. Doğuştan engelli olarak dünyaya gelen vatandaşların evlerine giden Büyükçekmece Belediyesi Başkan Danışmanı Reşit Oral, Belediye Gökkuşağı Engelli İzci Kulübü Lideri Bedriye Yılmaz ve Sağlık İşleri doktoru Dr. Serpil Bulut akülü sandalyeleri engelli ailelerine teslim etti.

Büyükçekmece’de yaşayan engelli vatandaşlarla birebir temas halinde olan Başkan Akgün, “Evlerinde mahkum olan, sokağa çıkamayan engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız. Onların sosyalleşmeleri için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Kardeşlerimize destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Engelli vatandaşların sosyalleşmeleri için her gün yeni bir proje üreten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Engelli vatandaşlarımıza hizmet etmek insanlık görevimizdir. Yaşamlarını biraz olsa da kolaylaştırabiliyorsak ne mutlu bize” diye sözlerine devam etti.

 “Allah başkanımızdan razı olsun”

Doğuştan engelli olan ve yürüyemeyen Aybüke Kayalı ve Bedriye Aksoy akülü sandalyelerini görünce mutluluk gözyaşlarına boğuldu. Sevinç çığlıkları atan Aybüke Kayalı ve ailesi “Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün’e ne kadar teşekkür etsek az. Artık kızımızı gün ışığına çıkartıp gezdirebileceğiz. Allah başkanımızdan ve hayırsever kardeşimizden razı olsun” dedi

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2