logo

14 Mayıs 2015

BAŞKAN ÇİFTÇİ TUBİTAK BİLİM FUARINA KATILDI

iii4 Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Fen Lisesi öğrencileri tarafından geleneksel olarak düzenlenen TUBİTAK Bilim Fuarının açılışına katıldı.

Şanlıurfa Fen Lisesi öğrencileri tarafından 7’inci TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Okulun çok amaçlı salonunda açılan fuara; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sadullah Gencer, Okul Müdürü, Ömer Özgültekin, Okul Yönetimi, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Çocuklarımız, gençlik ve Fen Liseli öğrencilerimiz, tabiî ki emeği olan emektar öğretmenlerimiz yıl boyunca bir takım buluşlara, birtakım bilime imza atmış durumdalar. İnanıyorum ki fuar, ziyaret edenlere doyurucu bir şekilde bilimsel olarak katkıda bulunacağına inanıyorum. Bilimin ilimin ilerlemesi gerekiyor. Bu anlamda da çalışmak gerekiyor. Ben hem öğretmenlerimize, hem de genç öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çiftçi’nin konuşmasının ardından fuarın açılışı yapıldı. Başkan Çiftçi ve davetliler stantları gezerek öğrencilerin tasarladıkları projeleri yakından izleyip projelere hayran kaldılar.

Öte yandan fuar alanında öğrenciler Başkan Çiftçi’nin EKG, Tansiyon ve Şekerini ölçtüler.

 

Share
198 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2