logo

22 Mayıs 2015

BAŞKAN ÇİFTÇİ TUBİTAK BİLİM FUARINA KATILDI

2Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen TUBİTAK Bilim Fuarının açılışına katıldı.

Okulun salonunda açılan fuara; Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdulkerim Yavuz, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Murat Yanmaz, Okul Müdürü, Sinan Kanat, Okul Yönetimi, Veliler ve öğrenciler katıldı.

3Fuarın açılışında konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Üretmek önemli toplumların işidir. Üretmeden gelişmeyi yakalayamayız. Üretmeninde ana anahtarı bilgiden, bilimden geçer. Bizim eğer yeryüzünde toplumsal olarak başarıya gitmemiz gerekiyorsa gerçekten bunu bilimsel araştırma, yetenek ve gözlem olarak bizim kendi eğitim kurumlarımıza ve gençlerimize bu alışkanlığı vermemiz gerekiyor. Bilim fuarının inanıyorum ki sizlere bu kültürü yüklediğini, becerinizi, başarınızı, üretkenliğinizi yansıttığını düşünüyorum. Emeği geçen okul yöneticileri kutluyorum” dedi.

Başkan Çiftçi’nin konuşmasının ardından fuarın açılışı yapıldı. Başkan Çiftçi ve davetliler stantları gezerek öğrencilerin tasarladıkları projeleri yakından izleme fırsatı buldular.

Başkan Çiftçi, Okul Müdürü Sinan Kanat’a plaket takdim etti.

Share
370 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2