logo

BAŞKAN ÇİFTÇİ, “ŞANLIURFA ÇEKİM VE CAZİBE MERKEZİDİR”

0a164547-b88e-4370-928f-7f026d188ed1Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’na katılarak Şanlıurfa standında gelen konuklara Şanlıurfa’nın turizm ve kültürel değerlerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, ” Şanlıurfa, mutfağı, tarihi, sanatı, edebiyatı ve müziğiyle dünyanın bildiği kadim bir kentidir” dedi. Fuarda, Şanlıurfa’nın tarihi yerlerini ve turizmini tanıtma imkanı bulan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av.Nihat Çiftçi, ziyaretçilere Şanlıurfa’yı anlattı. Yöresel müzik dinletisi, göbekli tepe temalı çalışma ve daha bir çok tanıtıcı unsurlarla konuklara unutulmaz anlar yaşatan Şanlıurfa standı, Travel Turkey İzmir Turizm Fuarının gözdesi oldu.

Fuar alanında yaptığı açıklamada Şanlıurfa’yı dünyaya tanıtmak için İzmir Turizm fuarına geldiklerini ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa’nın 12 bin yıllık kadim bir şehir olduğunu söyledi. Şanlıurfa’nın Mezopotamya’nın en önemli kentlerinden birisi olduğunun da altını çizen Çiftçi, “Şanlıurfa, Mezopotamya’nın en güzel şehirlerinden birisi aynı zamanda bir inanç merkezidir.

Öncelikle fuarda kentimizi tanıtan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Tarihi bilgileri değiştiren Göbeklitepe’siyle, tabiatı, inançları ve üç din için kutsal sayılan Şanlıurfa’mız dünya miras listesine girecek kadim bir kenttir. Şanlıurfa’mız Peygamberler şehri olarak bilinen tarihi ve kültürel yapısıyla adeta bir açık hava müzesidir.”dedi.

“BÜTÜN DÜNYAYI ŞANLIURFA’YA DAVET EDİYORUM”

Artık dünyanın Şanlıurfa’yı tanımaya başladığını vurgulayan Çiftçi, “Şanlıurfa, mutfağı, tarihi, sanatı, edebiyatı ve müziğiyle dünyanın bildiği bir kentidir. Net olarak ifade etmek isterim ki Şanlıurfa bir huzur kenti insanlarımız gerçekten sevgiyle, muhabbetle ve cömertlikle misafirlerini karşılıyorlar. Bu Şanlıurfalıların kültüründe ve özünde var. Buradan herkesi Şanlıurfa’ya davet ediyorum”

“ŞANLIURFA ÇEKİM MERKEZİDİR”

Turizm fuarında bir bütün olarak tüm kurumlarla birlikte Şanlıurfa’yı temsil ettikleri için duyduğu memnuniyeti aktaran Çiftçi, destek ve emek veren bütün kuruluşlara teşekkür etti.

Share
267 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2