logo

05 Ekim 2015

BAŞKAN ÇİFTÇİ, ÖZEL BİR OKULUN AÇILIŞINA KATILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Karaköprü’de yapımı tamamlanan özel bir okulun açılış törenine katıldı.

1

Törene Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa İl Milli eğitim Müdürü Metin İlci, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ilk olarak Karaköprü’de Orta öğretim ve Liseleri tek tek dolaşan Başkan Nihat Çiftçi, öğrencilerin eğitim ve öğretim yılını kutlayarak başarılar diledi.

 

Ardından Karaköprü’de özel bir okulun açış törenine katılan Başkan Nihat Çiftçi, okulun yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Şanlıurfa’nın bunun gibi güzel okullara her zaman ihtiyacının olduğunu söyledi

 

Okulun açılış konuşmasını yapan Başkan Nihat Çiftçi, “Böylesine güzel bir okulu kentimize kazandıran ve eğitime katkı sunan değerli eğitimci arkadaşlarımı kutluyor ve teşekkür ederim. Eğitim önemli bir süreç, nasıl ki bir tohumu toprağa attığımızda toprak tavında ve neminde olup yeşermeyi beklerken aslında Şanlıurfa insanı da eğitim anlamında bu okullarımıza bu şekilde baktığını düşünüyorum. İnşallah geleceğin şekillendirilmesinde öyle evlatlar bu bölgede bu topraklar da doğar ve bu güzel eğitim kurumlarında eğitimlerini alır daha sonra memleketine vatanına hayırlı bir evlat olarak geri döner ve Şanlıurfa’mızın gelişmesine katkıda bulunur.  Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi tekrar sevgiyle muhabbetle selamlayıp okulumuzun da eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faruk Çelik ise, Bütün öğrencilerin eğitim ve öğretim yılını kutlayarak, “Okul bizim ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitim ve öğretim aldığı en anlamlı yerdir. Nesillerimizin yetişip gelişmesi için bu tür eğitim yuvalarına her zaman ihtiyacımız vardır” şeklinde konuştu.

 

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise,” Şanlıurfa Türkiye’de en çok yeni okulun yapıldığı ildir. Eskiden 70 kişilik olan derslik sınıfları şuanda 35 ve 40 sayılarına ulaşmıştır. Bu yıl içinde yapacağımız 100 okul ile kent merkezindeki derslik sınıfları 30’a düşürmeyi hedefliyoruz.”dedi

 

Açılışının ardından Başkan Çiftçi ve diğer konuklar sınıfları dolaşarak öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etti.

 

Share
316 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2