logo

22 Ocak 2016

BAŞKAN ÇİFTÇİ, ÖĞRENCİLERİN KARNE SEVİNCİNE ORTAK OLDU

20005Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çitfçi ve eşi Sema Çiftçi karne gününde öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

 

Şanlıurfa’da, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının ilk yarı yılında 603 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrencileri karne gününde yalnız bırakmayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Eşi Sema Çiftçi Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ile birlikte Yavuz Selim Anaokulu ve ilk okuluna ziyarette bulundu.

 

Öğrencilere çeşitli hediyelerle birlikte karnelerini dağıtan Başkan Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, öğrenciler ile yakından ilgilendi. Öğrencilerin dönem sonu nedeniyle hazırlamış oldukları el işi ve resimleri de inceleyen Başkan Çiftçi öğrencileri yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik etti.

 

ÇİFTÇİ, ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE ÖNEMLİ TAVSİYELERDE BULUNDU

 

Eğitim ve öğretimin toplum nezdinde çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, öğrenci velilerine önemli tavsiyelerde bulunarak, öğrencilerin yarı yıl tatilini güzel bir şekilde değerlendirmelerinin önemine değindi.

 

Öğrencilerin mutlu günlerine ortak olmanın heyecanın yaşadıklarını ifade eden Başkan Çiftçi, “Çocuklarımızın bugün karne günü. Onların bu mutluluğuna bugün bizde ortak olduk. Rabbim herkesin evladını annesine babasına bağışlasın.  Önemli bir eğitim öğretim yılının yarı yılı bitiyor. Bugün itibari ile çocuklarımızın başlayacağı tatili iyi değerlendirmeleri gerekir. Anne ve babalarının bu tatil dönemini fırsat bilerek yakından ilgilenmelerini rica ediyoruz. Toplum olarak aile olarak çocuklarımıza sahip çıkmamız gerekir. Çocuklarımızın eğitim ve öğretimini sorumluluk bilinci ile öğretmenleri ile istişareler yaparak yakından takip etmemiz gerekir. Tüm öğrencilerimize mutlu bir yarı yıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum”

 

Share
256 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2