logo

19 Nisan 2016

BAŞKAN ÇİFTÇİ, “KALICI HİZMETLERLE GELECEĞİ İNŞA EDİYORUZ”

13Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Siverek’te sürdürülen alt ve üst yapı çalışmalarını inceleyen Başkan Nihat Çiftçi, “Dönemi kurtaran bir belediye değil, yaptığımız çalışmalarla kalıcı hizmetler üretiyoruz” dedi.

 

Şanlıurfa merkez ve ilçelerde çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Siverek ilçesinde yıllarca yaşanan alt yapı sorununa kalıcı çözümler üretmek için Kurum ve Kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışıyor.

 

İlçe genelinde büyük bir gelişim ve dönüşümü gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi İlçede kullanılan atık suyu tekrar doğaya kazandırmak için başlatmış olduğu Atık Su Arıtama tesisinin inşaatını bitirilirken 310 kilometre uzunluğunda 23 Mahalleyi kapsayan Kolektör hatlarının döşeme çalışmaları devam ediyor.

 

Sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Nihat Çiftçi, “Alt yapısı bitmemiş bir kent, üst yapısıyla sağlıklı bir noktaya kavuşamaz” dedi.

 

Siverek’in alt yapı sorununu tamamladıktan sonra üst yapısına başlayacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi,  “Alt yapı önemli ve bir Belediye için riskli bir hizmettir. Siverekli bütün hemşerilerimizin bilmesi gereken önemli bir husus vardır. Alt yapısı bitmemiş bir kent, üst yapısıyla sağlıklı bir noktaya kavuşamaz. Sağlıklı bir kentleşme için öncelikle alt yapının sağlamlaşması gerekmektedir. Büyükşehir Belediyesi olarak Siverek’in alt yapısını yeniliyoruz. Su Arıtma tesisimiz bitti ve ilerleyen zamanlarda hizmet vermeye başlayacak. İçme Suyu Arıtma Tesisinin ihalesini tamamladık. İlçe genelinde alt yapı sorununu tamamen tarihe gömeceğiz. DEDAŞ ve Doğalgaz ile görüşmelerimiz devam ediyor bu kurumlarımız  alt yapısı noktasında tekrar çalışma başlatılacak. Dolayısıyla Siverek’in her bir noktasın da alt yapı noktasında çalışmalar tamamlandıktan sonra üst yapı çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2