logo

01 Mart 2016

BAŞKAN ÇİFTÇİ, “DERDİMİZ HİZMETLERİMİZLE, İNSANLARIMIZI MUTLU KILABİLMEKTİR”

11Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmet veren  İpekyol Gençlik Merkezinin düzenlediği ‘Tecrübe İçimizde’ adlı programa katılarak, tecrübelerini gençler  ve aileleriyle paylaştı.

 

Ahmet Yesevi Mahallesinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı İpekyol Gençlik Merkezini ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, Gençlik Merkezi yetkililerinden çalışmalar ve kurslar hakkında bilgi alarak ‘Tecrübe İçimizde’ adlı programa katıldı

 

Programda Büyükşehir Belediyesi olarak ailelere yönelik bir çok çalışma başlattıklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi konuşmasının başında; “Derdimiz insanlarımızı mutlu kılabilmek, onların memnuniyetliğini sağlayabilmektir” dedi

 

“Bir mahalleyi güzelleştiren o mahalledeki insanların sıcaklığıdır” diyen Başkan Nihat Çiftçi, “İnsanlarımızın ilk başta yapması gereken şey yaşadığı yeri sevmesidir. Muhakkak her mahallemizin sorunları vardır, yaklaşık olarak 5 ay Büyükşehir Belediyesi başkanlığını yapmaktayım.  Ahmet Yesevi Mahallesi dikkatle üzerinde durduğumuz bir yerdir.

Mahallemizde yeni yollar, semt pazarı ve  yeşil alan ihtiyacı giderdik. Önemli olan mekanların doğru kullanılmasıdır. Geleceğimiz olan gençlerin iyi yetişebilmesi için gençlik merkezlerini aktif bir şekilde kullanmalıyız. Burada kurs veren eğitmenler ve merkez yetkilileriyle irtibatta olmamız gerekiyor. Bizlerin en önemli varlığı çocuklarımızdır, bu yüzden onlara sahip çıkmalı ve iyi bir eğitim alabilmesi için üzerinde önemle durmalıyız. Hepimiz geleceği gençlerimize teslim edeceğiz, bu yüzden çalışıyoruz. Gençlerimiz bu merkezlere gelip güzel zamanlar geçirsin, kadınlarımız ise Kadın Destek Merkezlerimizde güzel zamanlar geçirsin. Gençlerimiz mahallerde oyunlar oynayacağına bu merkezleri tercih etsinler. Bu merkezlerimizde inşallah güzel bir nesil yetişecek, hükümetimiz bu tür merkezlerin yapılması için bir çok yatırım yaptı. Bizlerde Büyükşehir Belediyesi olarak mahallelerimizde bu tür sosyal alanlar için bir çok yatırımlar yaptık. Derdimiz insanlarımızı mutlu kılabilmek ve onların memnuniyetlerini sağlayabilmektir” dedi.

 

Düzenlenen programın ardından Gençlik merkezinde spor yapan gençleri ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, minik sporcularla birlikte basketbol atışı yaptı.
Ziyaretleri kapsamında bölge esnafını da ziyaret eden Başkan Nihat Çiftçi, esnafa hayırlı işler temennisinde bulunarak sorun ve taleplerini dinledi.

Share
292 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2