logo

02 Haziran 2016

Başkan Cem Kara, Sanayici ve İş Adamları ile Bir Araya Geldi

 

3.İstanbul Sanayici ve İş Adamı Dernekleri Federasyonu (İSİFED) aylık toplantısını Çatalca’da gerçekleştirdi. Her ay bir derneğin bulunduğu bölgede bir araya gelerek toplantılarını gerçekleştiren İstanbul Sanayici ve İş Adamı Dernekleri Federasyonu’nun Köyüm Restaurant’taki kahvaltılı toplantısına Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara ve Çatalca Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Akın da katıldı.

 

CEM KARA, “ÇATALCA, İSTANBUL’UN EN BÜYÜK COĞRAFYASINA SAHİP.”

 

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, toplantıda Çatalca hakkında İstanbul Sanayici ve İş Adamı Dernekleri Federasyonu üyelerine bilgi verdi. Başkan Cem Kara, “Çatalca, İstanbul’un en büyük coğrafyasına sahip. İstanbul’un yüzde 20.9’unu Çatalca oluşturuyor. Esenyurt’tan, Beylikdüzü’nden 30-40 kat büyük olan Çatalcamızın 39 mahallesinde 70.000’e yakın insanımız barınıyor. Bu kadar büyük bir mesafede insanlarımıza, mahallelerimize hizmet götürüyoruz. İlçemizin yüzde 65’lik bir bölümü ormanlarla kaplı. İstanbul’un Avrupa yakasında yaşanacak alanları Çatalca, Arnavutköy ve Silivri’dir. Tarımın da yapıldığı ilçemizde, yüzde 29’luk bölümünü de tarım alanları oluşturmaktadır. Hızlı kentleşme ve sanayileşme sonucu ihmal edilen tarım alanları Çatalca’da korunmaktadır. Ayrıca Çatalcamızın yüzde 90’lık bölümü de İSKİ koruma havzası içinde yer almaktadır.” dedi.

 

BİZLER ÇATALCA’DA ÖZÜNÜ KAYBETMEDEN BÜYÜMEK İSTİYORUZ

 

Çatalca’nın özünü kaybetmeden gelişmesinin arzulandığını da sözlerine ekleyen Çatalca Bleediye Başkanı Cem Kara, “İstanbul’a yakın olmasına rağmen kentleşme talebi olmayan Çatalcamızda insanlarımız, 93 Harbi’nde, Balkan Harbi’nde ve Mübadele ile Balkanlar’dan göçerek bu bölgeye gelmişlerdir. Devletin verdiği topraklarda geçinmiştir insanlarımız. Son yıllarda ise miras yoluyla bölünen topraklar, tarımın getirisinin düşmesi ile birlikte kentleşmeye doğru evrilmeye başlamıştır. 3. Köprü yollarının güzergahı, 3. Havalimanının bölgemize yakın olması, kanal projesinin yakınlarda yapılacak olması da burayı nüfus baskısı altına almıştır. Bizler Çatalca’da özünü kaybetmeden büyümek istiyoruz. Sadece hafta sonlarında 300.000-400.000 insanımız bu bölgeye geliyor. Bu kadar insanı ağırlamak için alt yapımız yeterli değil. İnsanlarımız büyük bir hızla Çatalca’ya gelmeye başladı. Torunlarımız artık tavuk nasıl bir hayvandır, at, eşek nasıl bir hayvandır diye resimlerden görerek öğreniyor. Bu bölgelerde spor kulüpleri için tesisler oluşturabiliriz. Organik tarıma ağırlık vererek, ürünlerimizi maksimum 2 saat içinde İstanbul’a sunabiliriz. Her sektör önemlidir fakat insan yemeden yaşayamaz. Sadece kurban bayramında Çatalcamızda binlerce kişi kurban kesiyor. İstanbul insanı burayı fark etti.” diyerek, devam etti.

 

Başkan Cem Kara, “40 milyon TL’lik bütçemizle bu büyük coğrafyada hizmet götürmeye çalışıyoruz. Okullarımızın, spor kulüplerimizin taleplerini gerçekleştiriyoruz. 3. Lig’de mücadele eden bir Çatalcasporumuz var. Katkı sunarak bizi mutlu edebilirsiniz.” dedi.

 

Ardından ise İstanbul Sanayici ve İş Adamı Dernekleri Federasyonu Başkanı Muammer Ömeroğlu ve Çatalca Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Adem Yılmaz tarafından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’ya bir plaket verildi.

Share
254 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2