logo

Başkan Çelikbilek’ten Gaziler Günü Mesajı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

aaaaaaaaaaaaaaa

Başkan Çelikbilek mesajında şunlara değindi:

Gazilik nişanı, bu kıymetli toprakların çelik gibi sağlam harcında en değerli unsurlardan biridir. Gazilik bu topraklarda Şehitlik makamıyla birlikte, Türk milletinin kültürel değerleri arasında en yüce rütbelerden sayılmıştır.

Yiğitçe ve cesurca şehitliğe niyet eden ve gazilik rütbesine erişen fedakârlık timsali kahraman gazilerimizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kalpten, şükran ve minnetle anıyorum.

Asil milletimiz, tarihin her döneminde vatanseverlikle hareket etmiş, karşısına çıkan her türlü zorluğa göğsünü siper etmiş, istiklal ve istikbali uğruna canını feda etmekten zerre kadar tereddüt etmemiştir. Aziz vatanımız, şehit ve gazilerimizin bizlere en kutlu mirasıdır. Bu mirasa canımız pahasına sahip çıkmak boynumuzun borcudur.

Gazilerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları gönlümüze işlenmiş, büyük ülkü ve hedefler doğrultusunda yolumuzu aydınlatmıştır.  Birliğimiz, beraberliğimiz ve milletin selameti, kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla her daim baki kalacaktır.

15 Temmuz’da millet iradesinin altında ezilen ihanet çetesinin alçak girişimi karşısındaki onurlu duruş, Türk milletinin her evladının vatanperver bireylerden oluştuğunu, şehitlik ve gaziliğe her zaman talip olduğunu tüm cihana tekrar kanıtlamıştır.

Gaziler günü vesilesiyle; aziz şehitlerimizi, ahirete uğurladığımız kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin değerli ailelerine şükranlarımı sunuyorum. Sevgiler, saygılar…

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2