logo

15 Şubat 2016

BAŞKAN BAYDİLLİ ÖĞRENCİLERLE ORMANI TEMİZLEDİ

950168a2-5fd2-4993-88e3-0a89f44440e315 Şubat İzcilik Haftası etkinlikleri kapsamında Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, öğrencilerle ormanda bir araya geldi. Öğrencilerle oyunlar oynayan Başkan Baydilli, öğrencilere çevre bilincini aşılamak için onlarla birlikte ormanda çöp topladı.

Sosyal Belediyeciliğin adresi olan Karaköprü Belediyesi, izcilik haftası etkinleri kapsamında İncirliova İlk Okulundan eğitim gören öğrencileri Atatürk Ormanına götürerek, çevre bilincini aşılamak amacıyla bir etkinlik düzenledi.

Karaköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliğe; Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Vildan Gönüllü Çelik, İncirliova İlk Okulu Müdür Yardımcısı M. Eyüp Bülbül, İncirliova İlk okulu Öğretmeni Mehmet Şamil Erbil ve minik öğrenciler katıldı.

Minik öğrencilere izcilik ve çevre bilinci ile ilgili öğütler veren Başkan Baydilli daha sonra öğrencilerle birlikte ormanda çöp toplayarak temizlik yaptı. Öğrenciler arasında düzenlenen halat çekme yarışmasında hakemlik yapan Başkan Baydilli yarışmayı kazanan tarafı tebrik etti.

“Bizler çocuklarımızın her zaman yanındayız”

Öğrencilere çevre bilincini aşılamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Başkan Baydilli, “İzcilik haftası nedeniyle Çocuklarımızla birlikte bugün Atatürk Ormanında, izciliğin kuralları ve çevre bilincinin oluşması için bir etkinlik düzenledik. Bizler çocuklarımızın her zaman yanındayız. Hepsi bizim çocuklarımız, geleceğin yöneticileri olacaklar. Onlarla bilgi birikimlerimizi paylaşıyoruz. Onların gerçekten güzel insanlar olması, vatanına milletine hayırlı birer bireyler olmaları, çevreyi koruyan insanlar olmaları, birbirlerine saygı gösteren insanlar olmaları,  Anne-Babayı seven, doğayı seven ve insanlığı seven bireyler olmaları için eğlencelerine ortak olduk. İzcilik ve çevre bilinci ile ilgili bilgiler verdik” dedi.

İncirliova İlk Okulu Öğretmeni Mehmet Şamil Erbil ise böyle bir etkinlik düzenlediği için teşekkür ederek, “İzcilik haftası etkinlikleri kapsamında İncirliova il okulu olarak Karaköprü Belediyesi ile birlikte izcilik haftasını kutlamak istedik. Karaköprü Belediye Başkanımız Metin Baydilli’nin başkanlığında tüm ekibine çok teşekkür ediyoruz. Kahvaltılı, doğa bilincini aşılama anlamında bize güzel katkılar sağladılar. Karaköprü Belediyesi her zaman eğitimin yanında yer almıştır” diye konuştu.

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2