logo

02 Nisan 2016

BAŞKAN AYHAN; KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

6Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın ev sahipliğinde; Diyarbakır Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri ve Akçakale – Ceylanpınar yol güzergâhındaki mahalle muhtarları bir araya geldi.

Akçakale Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen toplantıya Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın yanı sıra Diyarbakır karayolları 9 uncu bölge müdür yardımcısı Selahattin Likoğlu, Diyarbakır karayolları 9 uncu bölge yapım başmühendisi İlhan Deveci, Diyarbakır karayolları 9 uncu bölge kamulaştırma başmühendisi, Zınar Geylani, Diyarbakır karayolları 9 uncu bölge kontrol mühendisi, Güngör Demir, Akçakale – Ceylanpınar yolunu yapacak yüklenici firma yetkilisi Serhat bahadır ve Gülveren,AşağıArıcan,yukarıarıcan,Güneren,Menzil,Acıkuyu,Keçili,Ekinyazı,Aksahrinç,Düzce,Mavitaş,Akdiken,Büyüktaş,Gölbaşı ve Büyük Tokaç mahalle muhtarları ve bölge belediye meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak yolun geçeceği güzergâh belirlenip sınırları belirlenmesi için fikir alış verişinde bulunulduktan sonra projenin sorunsuz bir şekilde hayata geçirilmesi konusu konuşuldu.

Toplantı sonrası bir açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan; “Bu gün meclis toplantı salonumuzda Akçakale’miz için çok önemli olan bu projenin detaylarını konuşuyoruz. Şükürler olsun ki Akçakale – Ceylanpınar Yolunun ihalesi yapıldı. Bizlerde Akçakale Belediyesi olarak Karayolları bölge müdürlüğü yetkilileri, yüklenici firma ve bölge mahalle muhtarlarının yansıra bölge meclis üyelerimizle bir araya gelerek sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde halkımızın menfaatlerini göz önünde bulundurarak bu yolun yapılmasında aracılık yapıyoruz. Ben tekrar bu yolun yapılmasında çok büyük emekleri olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız AK Parti Şanlıurfa milletvekili Sayın Faruk Çelik’e yine AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerimiz Sayın Halil Özcan’a ve Sayın Kemalettin Yılmaztekine çok teşekkür ediyorum. Çok kısa bir süre sonra bu küçük sorunları da hep birlikte aştıktan sonra yüklenici firma yetkilileri yolun yapımına başlayacak. Başta Akçakale’miz olmak üzere Ceylanpınar ve tüm Şanlıurfa’ya hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2