logo

reklam

BAŞKAN ALTINOK ÖZ YUNUS MAHALLESİ’NİN SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz Kartal Yunus Mahallesi’nin sakinleri ile Yunus Düğün Salonunda Merkez Plan Bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

 

Merkez plan bilgilendirme toplantısına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra Kartal Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Keriş, Ali Apaydın, Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Başkan Danışmanları, Mahalle Muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

 

2011 ve 2015 İmar Planları Kıyaslanarak Mahalle Sakinleri Bilgilendirildi

 

Şu ana kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 2008,2009,2011 ve 2015 olmak üzere dört imar planının hazırlandığı mahalle deprem için riskli bir bölge ilan edilmişti. Başkan Altınok Öz’ün önceliğinde gerçekleştirilen toplantıda mahalle sakinlerine 2011 ve 2015 planları hakkında bilgi verilerek iki imar planı karşılaştırıldı. Kartal Merkez Nazım İmar Planı’na göre Yunus Mahallesi’nde gerçekleştirilecek çalışmaların; fonksiyonları, teknik durumları, yapılaşma şartları ve oluşacak mağduriyetler hakkında toplantıya katılan tüm vatandaşlar bilgilendirdi. İstanbul  Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 2015 Kartal Merkez Nazım İmar Planı’na göre; parsel büyüklüğü ne olursa olsun vatandaşların yüzde 100 konut yapma hakkının elinden alındığı belirtildi.

“Orada tapu dağıttık, burada tapulu malı ev yaptıramıyoruz”

 

Başkan Altınok Öz’ün sunum yaparak imar planı hakkında vatandaşlara bilgi verdiği toplantıda Kartal Belediyesi olarak her zaman kentsel dönüşüm çalışmalarında mahalle sakinlerinin yanında olduklarını belirtti. Kartal’da yaşayan hiçbir vatandaşın başka bir yere yerleşmesini istemediklerini bunun için Yakacık’ta tapu dağıttıklarının altını çizen Başkan Altınok Öz; “Ben istiyorum ki hiçbir Kartallı 50-60 yıldır oturduğu yerden hiçbir yere gitmesin. Onun için Yakacık’ta tapu dağıttık. Orada tapu dağıttık burada tapulu malı ev yaptıramıyoruz. Böyle bir şey olabilir mi?” diye konuştu.

 

Başkan Altınok Öz, sözlerini şöyle sürdürdü; “Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar her zaman sizlerin yanında olduk. Bugün gelinen süreçte dün söylediklerimizle bugün söylediklerimizin arasında hiçbir fark yok. Kartal tüm hızıyla dönüşüyor. Dönüşürken de yerinde dönüşüyor. Bizim için en önemli nokta bu. Tek bir vatandaşımızı mağdur etmeden bu sürecin en hızlı şekilde tamamlanacağını arzuluyoruz.”

 

 

Share
172 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2