logo

11 Ekim 2015

Başkan Akgün’e Kore’de büyük onur

Cheonan Belediye Meclisi’nden Başkan Akgün’e onur ödülü

 3314

– 30 bin Koreliye konuşan Akgün, barış ve kardeşlik mesajları verdi

 

Güney Kore’nin Cheonan (Çonan) Belediye Meclisi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e “Fahri Vatandaşlık  ve Onur Ödülü” verdi.

 

Ödül töreninde 30 bin Koreliye hitaben konuşan Başkan Akgün, barış, kardeşlik ve dostluk mesajları verdi.

 

Başkan Akgün’e büyük ilgi

Büyükçekmece Belediyesi’nin kardeş şehirleri arasında yer alan Güney Kore’nin Cheonan (Çonan) şehrinde gerçekleştirilen “Cheonan Dünya Dans Festivali” için bu ülkede bulunan Belediye Başkanı ve Uluslararası Dans Festivalleri Federasyonu (FIDAF) “Onursal Başkanı” olan Dr. Hasan Akgün, Kore’de büyük ilgi görüyor.  Büyükçekmece Belediyesi’nin kardeş şehirleri arasında bulunan Güney Kore’deki Çonan Belediye Meclisi tarafından  “Fahri Vatandaşlık ve Onur Ödülü”ne layık görülen Başkan Akgün, “Bu anlamlı ödülü şehrim adına kabul ediyor, duyduğum onuru Büyükçekmece ailemle paylaşıyorum” dedi.

 

“Kardeşlik bağları güçleniyor”

Ödülünü Çonan Belediye Başkanı Bon Young Koo’nun elinden alan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, konuşmasında Türk ve Kore halkları arasında tarihten gelen bir kardeşlik bağı bulunduğunun altını çizerek, “Çonan kardeş şehrimizin, kardeş festivalinde 30 Bin kişinin önünde verilen bu ödül 16 yıldır büyük başarıyla sürdürdüğümüz festivalimizin ve Büyükçekmece ailemizin eseridir. Buraya her gelişim’de Güney Koreli dostlarımızın Türklere ve Türkiye’ye olan kardeşlik bağlarının gücünü gördüm. Dünyanın farklı noktasındaki iki ülke birbirine kardeşçe yaklaşabiliyorsa tüm dünya da bunu başarabilir. Artık bu dünya üzerinde savaşlar olmasın, kan dökülmesin. Herkes kardeşçe, dostluk ve barış içinde yaşasın” diye konuştu.

Konuşması büyük alkış alan Başkan Akgün, konuşmasının son bölümünde Çonan Belediye Başkanı Bon Young Koo ve belediye meclisine teşekkür etti.

Share
358 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2