logo

reklam
26 Şubat 2017

BAŞBAKAN;”EVET’LERİ DUYDUKÇA KUDURUYORLAR”!

Başbakan Binali Yıldırım, Referandum startını Ankara Kahramankazan ilçesinde düzenlediği mitingle verdi.

Başbakan Yıldırımın konuşmasından bazı satır başları şöyle;

-” Devletin içine çöreklenen ve ihanet edecekleri günü bekleyen bir grup terörist 15 temmuz’da işe koyuldu. Siz yiğit kardeşlerim, zaman bendedir, mekan bendedir dediniz. Darbecilere canınız pahasına meydanları dar ettiniz.”

-“Bu alçak darbe girişimine karşı, onurlu haysiyetli direnişinizi ortaya koydunuz.”

-“Akıncı kışlasını kuşatan siz, Kahramankazanlılar oldunuz. Uçaklar kalkmasın diye bütün yılın emeğini yakan da sizlerdiniz. Darbeye karşı ilk sivil direnişi başlatan yine Kahramankazan’ın kahraman insanları oldu.”

-” İşte bu yüzden bu destan sizin eseriniz. Eserinizle istediğiniz kadar övünün. 15 temmuz Milletin zaferidir. O zaferde ilk cümleyi Kahramankazanlılar söyledi.”

-” FETÖ örgütünün elebaşısı Pensilvanya’da bu evetleri duydukça kriz geçiriyor, fenalaşıyor.”

-” PKK sizin bu evetlerini işittikçe kuduruyor. Çünkü diyorlar ki ‘eyvah 48 günümüz kaldı, millet evet diyecek bizim biletimizi kesecek’  Evet diyeceğiz, terörün sonunu getireceğiz, evet diyeceğiz Türkiye’yi güçlendireceğiz.”

-” Biz sırtımızı ona buna dayamadık. Ama bölücü parti ‘Biz sırtımızı Kandil’e, PKK’ya dayıyoruz’. Kürt kardeşlerim kimliğinizle iftihar edin, bu sizin hakkınız. Ancak alçak terör örgütü PKK bilesiniz ki, sizin gibi bir sorunu yok. Sizin böyle bir alçak örgüt gibi sorununuz var. Hiç merak etmeyin, gün yaklaştı. Bu alçak örgütün aramızı bozmasına izin vermeyeceğiz. Onların da bu ülkeden yok olup gitmesi yakındır. FETÖ’ye, PKK’ya, DEAŞ’a elveda demeye hazır mısınız?”

-” AK Parti kurulduğu ilk günden beri birçok sorunla karşılaştı. Badireler atlattık. Vatandaşlarımız her zaman bize yol arkadaşı oldu. Her sıkıntıda bize destek verdiniz. Cumhurbaşkanımızı siyasi yasaklı yaptılar. Milletvekili olamaz, muhtar bile olamaz dediler. Partimizi kapatmaya çalıştılar. En son, 15 Temmuz’da kanlı bir darbe girişiminde bulundular. Allah’ın yardımı, milletimizin verdiği güçle doğrulduk, yolumuza devam ediyoruz. Bütün bu olaylar, Gezi olayları, 17-25 Aralık olayları… Hepsi boşa çıktı. Biz, milletle yürüdük.”

-” Partili Cumhurbaşkanı olur mu? Bal gibi olur.Gayet de güzel olur. Tek adam tuttumuşlar. Başka ne olacak? Biz demiyor muyuz kardeşim. Bir direksiyonda iki kaptan olmaz. Onun için tek olacak. Bu diktatörlük değildir.”

-” Bugünlerde birilerine bir şeyler oluyor. Eskiden, manşetlerle hükümetlere ayar verirlerdi. AK Parti geldi, artık manşetlerle hükümet kurmak, yıkmak tarih oldu. “Karargah Rahatsız” bu manşeti hatırlıyorsunuz değil mi? 28 Şubat öncesi büyük denen gazeteler bu manşetleri atarak halkın seçtiği iktidarı alaşağı etmek için her türlü tezgahı kurdular. Manşet atarak hükümete ayar vermeye çalışıyorlar. Demokrasi dışı bu girişimlere karşı 15 Temmuz’da en güzel cevabı veren Kahramankazanlı bu algı operasyonları size elbette sökmez. “

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2