logo

22 Mart 2016

Başbakan Davutoğlu’nu hiç bu kadar sert görmediniz!

tusiad_ve_musiad_davutoglu_ile_gorusecek_1434365942_527

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında terör olaylarını değerlendirirken çok sert bir ifadelerle meydan okudu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

– “Saldırıları lanetliyor. Belçika halkına taziyelerimi sunuyorum. ”

-” Adeta tek bir merkezden kontrol edilen bu örgütler peş peşe benzer saldırılar düzenliyor. ”

-” Terör örgütleri hiç bir zaman kendine bu kadar destek bulamamıştır.”

-” Kim teröristlerin yanındaysa, açık ve net bir şekilde ortaya çıksın, kim milletin yanındaysa da açık şekilde tavrını koysun. Ortada durmayın.”

 -” Korkmadık korkmayacağız, ayaktayız ayakta olacağız. Bu milletin namusunu korumak için canımızı bile vereceğiz.”

-”  Şu son bir ay içinde onlarca insan canlı bomba saldırılarında katledilmiş, güvenlik güçlerimiz PKK tarafından şehit edilmiş. Neredesiniz ey aydınlar akademisyenler. Neden PKK’yı lanetleyen bildiri, bırakın bir eleştiri cümlesi dahi yayınlayamıyorsunuz.”

-” İşte terör örgütü bu tablodan cesaret alıyor. Biz ise milletimizden güç alıyoruz Terör örgütleri, iş birlikçi medyaya güvenerek, ‘ben saldırımı yapayım zaten bu medya beni aklar’ diyerek saldırılarına devam ediyor.”

-“Neredesiniz ey aydınlar akademisyenler. Neden PKK’yı lanetleyen bir bildiri yayınlamıyorsunuz? Biz milletimizden güç alıyoruz.”

-” Türkiye’de bu terör olayları esnasında habercilik dışı faaliyetler ülkeyi karamsarlığa sevketmek isteyen bazı medya çevreleri de var. Daha doğmamış bebekleri terör örgütleri öldürür ama bazı haber siteleri tek cümle etmez, sorumluluğu devlete atar. ”

-“Terör örgütleriyle işbirliğiyle çalışan böyle bir anlayışı dünyanın hiçbir yerinde görmezsiniz. Medyaya, basın özgürlüğüne saygımız sonsuz. Ancak bu kritik aşamada aldığı tavır, sosyal sorumluluk bakımından önemlidir.”

-” Türkiye düşmanı medya kuruluşları var. Terör örgütü ‘ben eylemimi yapayım, zaten beni bu işbirlikçi medya makyajlar’ dediği için bu saldırılar devam ediyor. Dünyanın her yerinde bu milletin hukukunu koruyacağız, bu milletin hukukuna kim bir söz sarfederse onun da hakettiği cevabı vereceğiz.”

-” Teröriste ve terör örgütüne sahip çıkan siyasi partilerimiz var.”

-“Canlı bombanın taziyesine giden, teröriste ağıt yakan, her gün devleti, hükümeti eleştirip PKK’ya tek laf etmeyen HDP’yi size anlatmama gerek yok.”

-“Ama beni asıl şaşırtan CHP’nin, ana muhalefet partisinin durumudur. Sayın Kılıçdaroğlu’nun terör eylemleriyle ilgili çok klasik bir tutumu var. Terör konusunda kendisinden halen net bir tutum görebilmiş değiliz. Kendi milletvekilleri fotoğraf karelerine girerken sesi çıkmıyor. Bazı milletvekilleri paralel yapıya sahip çıkıyor, bazı milletvekilleri terör örgütlerinin kanallarına çıkıyor. PKK’lı teröristler HDP için ne anlam ifade ediyorsa DHKP-C ve paralel örgüt ise CHP için aynı anlamı ifade ediyor.”

-” Paralel yapıyla ilgili bir operasyon olduğunda bakıyorsunuz çarpıtmak için en önde CHP milletvekilleri geliyor. Paralel yapının elebaşısı Rus gazetesine Türkiye’yi terör devleti olarak tanımlıyor. Hala masum olduğunu iddia edip bize beddua ediyor. Onların bedduası bize işlemez.”

-“Biz milletin duasını almaya devam edeceğiz. Bunlar Türkiye’nin karşısında kim varsa onların yanında yer alıyor. Bir kısım insanımızın dini inancını istismar eden bir suç örgütünden başka değil. ”

-“Siz bu yapıya sahip çıkarken neyi savunuyorsunuz sayın Kılıçdaroğlu? Terör örgütlerinin, canilerin gerçekleştirdiği her saldırıdan sonra işbirlikçi çevreler AK Parti iktadardan giderse herşeyin düzeleceğini söylüyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu her saldırıdan sonra terör örgütüne tek bir laf söylemiyor, hükümete yükleniyor. ”

-” Bir kişinin siyasetçi olması onu mutlak anlamda dokunulmaz kılamaz. Şiddet çağrısı yapıyorsa, arabasında silah taşıyor, bir caninin taziyesine gidiyorsa bu kişinin siyasi faaliyetleri dokunulmazlık kapsamında asla değerlendirilemez. ”

-“Bu çatı altında teröre ve teröriste destek verilmesi milletimizin vicdanını yaralıyor. Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili fezlekelerin görüşülme kararı aldık. Muhalefetten tüm dokunulmazlıkların kaldırılması çağrısı geldi. Zannettiler ki, geri adım atacağız. Onlar meydan okudu biz de hodri meydan okuduk. HDP’liler her türlü tahriki yaparak kendilerine dönük bir fezlekeyi istismar edip mağdur edebiyatı yapacaklardı. CHP de ‘AK Parti çekindi’ diyecekti. ”

 

-” Meclis’te bekleyen fezlekeleri yargıya intikal ettircek bir teklif sunduk. Bu teklifimiz karşısında muhalefet partileri ve onun arkasından çevreler hep birlikte afalladılar. Önce CHP sonra HDP’den çatlak sesler gelmeye başladı? Hani derdiniz dokunulmazlığın kaldırılmasıydı? Bunların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Ama ne ortada dövülecek bağcı var ne de onların dövmesine izin verecek bağcı var? Bu hodri meydan çağrımıza hemen ‘fezlekeleri değil milletvekillerin dokunulmazlığını kaldıralım’ demeye başladılar, ipe un serdiler. Bizim fezlekeleri yargıya intikal ettirme teklifimiz siyasi zayıflatmak değildir. TBMM iradesine ve siyasetçinin hür vicdanına hiçbir şekilde dokundurmayız. Bu mecliste birileri suç işlemişse, teröre destek vermişse, birçok davadan milletin iradesi dışına sapmışsa süreç kimin samimi olduğunu, kimin samimi olmadığını açık bir şekilde ortaya çıkaracaktır.”

– “Şimdi Brüksel’de muhalefet aynı şeyi yapar mı? 1 Kasım’da millet bir bize baktı bir de onlara ve bir karar verdi. Bu karar aynı kararlılıkla devam ediyor. Terör eylemlerinin sonrasında ısrarla zaafiyet arayanlar milli dayanışmada gösterdikleri zaafiyeti göstersinler.”

-“Burada yeri gelmişken son terör saldırısından sonra bizi arayan Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum. Böyle günlerde nasıl bir tavır alınması gerektiğini gösterdiler. İşte bizim görmek istediğimiz muhalefet tavrı bu sayın Kılıçdaroğlu? ”

-” Teröristlere tek bir kelime edemeyenler sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetimizi hedef gösteriyorlar. ”

-”  İstanbul’da patlama oluyor ve birileri çıkıp utanmadan ahlaksızca ‘gidene kadar patlayacak’ diyor. Onların tek hesabı var Cumhurbaşkanımızın milletin verdiği emaneti terketmesini istiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar son nefesimize kadar dizimizdeki son dermanına kadar milletimizin emanetine sahip çıkacağız. Gezi’de, paralelde bunu hedeflediler. ”

-” Sayın Cumhurbaşkanımız ve kutlu yolun yolcusu AK Parti istikrarın, huzurun teminatı olduğu için bizi hedef alıyorlar. Terör konsorsiyumunda yer alan teröristlere ve onlara taşeronluk yapan sivil uzantılarına sesleniyorum, bizi bizi yapan değerlerimizden asla vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz. Terörü birlik olarak, kardeş olarak bu ülkeden temizleyeceğiz. Bilsinler ki, istedikleri sonucu asla elde edemeyeceklerdir. AK Parti iktidarda olduğu sürece bunu başaramayacaklar. Türkiye terör tehlikesiyle etkin bir şekilde mücadele edecek güce sahiptir ve bu terör belasını mutlaka bertaraf edecektir. Teröre karşı en etkili çözüm milletimizin elele vermesi, dayanışma içinde bulunmasıdır. Asla umutsuzlağa kapılmayın, bu ülkeye, bu hükümete asla inancınızı kaybetmeyin.  Hiç şüpheniz olmasın terör kaybedecek, millet kazanacak inşallah.”

 

 

 

Share
452 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2