logo

reklam
04 Haziran 2015

Başbakan Davutoğlu Tuzla’da önemli açıklamalarda bulundu

16
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti’nin İstanbul’daki ilçe mitingleri kapsamında bu gün de Beykoz, Ümraniye, Sancaktepe, Kartal ve Tuzla’da seçmenlerle buluştu.

2..

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti”nin seçim çalışması kapsamında İstanbul Anadolu yakasındaki ilçeleri geziyor. Davutoğlu’nun bugünkü ilk durağıBeykoz’du. Davutoğlu Beykoz’da yeni metro hattı müjdesini de verdi. Ardından Ataşehir’de halka seslendi.

Davutoğlu’nun Ataşehir konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Kılıçdaroğlu zavallı. Ne kendine güveni var, ne oy istediği millete.  Bana soruyorlar oy oranlarını. Bizim için iki farklı seçmen var. Biri şimdi AK Parti’ye oy verenler, diğeri de ileride AK Parti’ye oy verecekler.

DAVUTOĞLU’NUN BEYKOZ KONUŞMASI

Konuşmasında muhalefet partilerini de eleştiren Davutoğlu, “Biz milli iradeyle yürürüz, onlar vesayetçilerle, paralelcilerle yürür. Baktılar tek tek bizim üzerimize gelemiyorlar. 3’ü birden toplandı. Arkalarındaki paralelcilerle, Kandil ile DHKP-C ile karşımıza çıkıyorlar. Biz bunların hepsinin hesabını toplar görür müyüz?” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili slogan üzerine, “Kemal hayal kurmakla meşgul rüya görüyor. Vakti olursa hayal oyunlarını bırakıp buraya gelir” ifadelerini kullandı.

“BEYKOZ’A METRO GELECEK”

Beykoz’a yapılan yatırımları da anlatan Davutoğlu, metro müjdesi de verdi. Başbakan Davutoğlu, “Beykoz’a metro gelecek inşallah. İstanbul’un her yerine metro konforu getirmeye kararlıyız inşallah. Şahinkaya Spor Kompleksi’ni yapıyoruz. Beykoz’a yakışır her türlü imkan olacak” diye konuştu.
 

ÜMRANİYE KONUŞMASINDAN SATIRBAŞLARI

Davutoğlu’nun Ümraniye mitingindeki konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Bana soruyorlar diyor ki ne kadar oy bekliyorsunuz? Bir oran versek sanki geri kalanı dışlamış gibi oluruz 7 Haziran sabahına kadar bütün gücümüzle çalışırız.

Bugün Kılıçdaroğlu’na bir teklifte bulundum o İstanbul’u pek bilmez Büyükşehir adayı olduğunda oy kullanacağı sandığı bulamadı kendisine oy vermeyenden başbakan olur mu?

Dünyanın en büyük havalimanını kim yapıyor dünyanın üç katlı tünelini kim yapacak? Onlar de ezberledi ama bir daha söyleyelim onlar konuşur AK Parti yapar. Sayın Bahçeli Başbakan yardımcısı iken Türkiye IMF’den borç talep ediyordu ve bizi kapılarda sürdürüyorlardı. Ondan sonra da tank alıp İsrail’e tamire gönderiyorduk. Şimdi kendi helikopterimizi yapıyoruz.

Birileri diyor ki bu kadar güç fazla 2023’te bu semalarda milli savaş uçağımız uçacak tabi bu birilerini rahatsız ediyor engellemeye ve durdurmaya çalışıyorlar. Durdurabilirler mi?

Avrupa krizde kıvranırken ülke ekonomisi gelişen tek ülke hangi ülke? Yunanistan’ın halini görüyorsunuz biz 6 milyon istihdam ürettik. İnşallah içinde başkanlığında olduğu yeni bir anayasa yapacağız. Çözüm sürecini başarıya ulaştıracağız.

Çözüm sürecini her ne pahasına olursa olsun bu Demirtaş ne kışkırtma yaparsa yapsın başarıyla sonuçlandıracağız. Demirtaş burada cici demokrat genç rolü oynuyor. Doğu’ya gittiğinde ‘barajı geçemezsek’ diye tehdit ediyor. Allah aşkına kandan bahseden, Kabemiz Taksim’dir diyen Kürtleri temsil edebilir mi?

25 öncelikli programı hayata geçireceğiz genç istihdamı artırmak için mesleki eğitimi yeniden yapılandıracağız. Gençler iszlere tanıdığımız imkanları biliyorsunuz. Biz geldiğimizde üniversite bursu 45 liraydı şimdi 360 lira. Kılıçdaroğlu çıkmış 17 milyon insan 200 lira altında yaşıyor diyor gençlerine 360 lira burs veren bir ülkede bu mümkün mü?

SANCAKTEPE MİTİNGİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP, HDP ve CHP’nin Ak Parti’ye karşı birleştiğini belirterek, “Biz bir dev olarak ayağa kalkmışız, bu cücelere bu ülkeyi bırakır mıyız? Hepsi bir arada gelsinler zaferimiz daha büyük olur. Hepsine dersini verir, karneleri ellerine verir tatile çıkarırız. Onların seçmenleri onları tatile gönderecek” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’daki seçim çalışmaları kapsamında Sancaktepe’de partililerle buluştu.
Partililere seslenen Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir Türkiye rehberi vermek gerektiğini vurgulayarak, “Bilmiyor her yeri karıştırıyor. Mersin’e gidiyor ‘Güneydoğu’nun gözdesi’ diyor, Akşehir’e geliyor ‘Kırşehir’ diyor, Kağıthane’ye geliyor ‘Kağıttepe’ diyor. ‘Ben başarı öyküsüyüm’ diyor. SSK’yı karlı aldın zararla bıraktın. CHP’yi kasetle aldın, yenilgi ile götürüyorsun” diye konuştu.

Sancaktepe’ye yapılan yatırımları anlatan Davutoğlu, Sancaktepe’nin yakında yapılacak metro iki ayrı metro hattı ile ulaşımın merkezi olacağını söyledi.

Ak parti için söyleyen “varoşların partisi” tanımlamasını hatırlatan Davutoğlu, “Varoşlar dediğiniz yerler İstanbul’un asli vatandaşları. İstanbul dersaadettir. Kim gelirse bağrını açar ve onu İstanbullu yapar. Bakın tarihi bir proje iki metro hattı var. Üsküdar Ümraniye Çekmeköy Sancaktepe Sultanbeyli hattında metro inşallah 2016’da tamamlanıyor. Kadıköy Ataşehir’den Sancaktepe’den metro geçecek” şeklinde konuştu.

“MİLLET DEMİRTAŞ’A BIRAKIN OY VERMEYİ, SELAM VERİR Mİ”

Konuşmasında HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ı eleştiren Davutoğlu, şunları söyledi;
“Millete hitap etmeyen hiçbir şey tutmaz. Onun için Cem Uzan tutmadı. Sonra Kılıçdaroğlu’nu makyajladılar o da tutmadı. Şimdi Selahattin Demirtaş’ı makyajlıyorlar tutar mı? Millet ‘Kudüs Yahudilerin kutsal mekanı’ diyen birine bırakın oy vermeyi selam verir mi. Selam vereceğim adam önce Kudüs’ün bizim ilk kıblemiz olduğunu bilmesi lazım. Bu adam bilmiyor. Allah aşkına imanlı Kürt kardeşlerimizi bu temsil edebilir mi? Bu toprakta kökleri yok ki”

“GÖLGE ETMESİNLER BAŞKA İHSAN İSTEMEYİZ”

Türkiye’nin büyük projelerinin hayata geçirilmesinin engellenmeye çalışıldığını savunan Davutoğlu,
“Kılıçdaroğlu o havalimanına inmeyecek mi? O havalimanı kullanmayacak mı? Marmaray’ı kullanmıyorlar mı? Bize teşekkür ediyorlar mı? Biz teşekkür istemiyoruz, gölge etmesinler başka ihsan istemeyiz. Geziciler Maramaray’ı kullanıyorlar mı. Şimdi kuzey Marmara otoyolunun ilk girişi deSancaktepe’de olacak. Siz gelene geçene Ak Parti sancağını buradan bir gösterirsiniz” ifadelerini kullandı.
“6-7 EKİM GİBİ MİLLETİN HUZURUN BOZMAYA KALKARLARSA DAĞ GİBİ DURUR BU ÜLKEYİ KORURUZ”
6-7 Ekim’de yaşanan olayların hatırlatan Davutoğlu, “Kobani’ye en çok yardımı, Suriyelilere en büyük yardımı Türkiye yaptı. Kobani’den gelen kardeşlerimizi aldık. Ama onlar Esed ile işbirliği yapıp Türkiye’ye karşı ayaklanma yapmaya kalkıştılar. Biz fırsat verir miyiz? Bir daha hayal etmesinler 6-7 Ekim gibi milletin huzurun bozmaya kalkarlarsa karşılarında dağ gibi durur bu ülkeyi koruruz” dedi.

“ONLARIN SEÇMENLERİ ONLARI TATİLE GÖNDERECEK”

Şimdi diyorlar ki ‘CHP sen paçadan tut, HDP sen elense çek, MHP sen belden tut, Pensilvanya sen arkadan hançelre, PKK sen kurşun sık, DHKP-C sen savcıları öldür şu pehlivana diz çöktürelim’ Allah aşkına biz bunlara meydana bırakır mıyız? Biz bir dev olarak ayağa kalkmışız, bu cücelere bu ülkeyi bırakır mıyız? Hepsi bir arada gelsinler zaferimiz daha büyük olur. Hepsine dersini verir, karneleri ellerine verir tatile çıkarırız. Şimdi tatile çıkacaklar kaçamazlar. ‘Ben diyorum birinci parti olmazsa bırakırım’ diyorum. Kılıçdaroğlu haftalarca cevap veremedi. Bahçeli 12 seçim kaybetmiş cevap veremedi. Demirtaş yarım ağız. Onların seçmenleri onları tatile gönderecek. Bir tarafta her seçimden zaferle çıkmış Ak Parti var, diğer tarafta Ak Parti’yi engellemekten başka bir vizyonu olmayan cüceler var” şeklinde konuştu.

KARTAL MİTİNGİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugünkü İstanbul programının beşinci durağında Kartal ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu. Davutoğlu, Diğer parti genel başkanları Türkiye’nin sadece bir kesiminde, bir kısmında dolaşıyor. Biz kartallar gibi göklerde, semalarda, zirvelerde uçarız. Akbabalar gibi fırsat kollamayız. Kargalar gibi sürünmeyiz. Biz kartallar gibi zirvelerde uçarız. İşte ispatı. Dedik ki, birincilik yarışına var mısınız Biz birinci parti olmazsak, biz bırakırız. Siz bırakır mısınız dedik, ‘Hayır’ diyorlar. Çünkü onlar kartal değil, onlar sürülerle uçarlar. Etraftaki çetelerle uçarlar. Biz yalnız kalsak da gökyüzünde kartallar gibi uçarız. Baş eğmeyiz, boyun eğmeyiz. Dağ, engel, tepe bilmeyiz dedi.

KEMAL ŞİMDİ HAYAL OYUNLARI OYNUYOR

Burada, Kartal’da Kılıçdaroğlu bir kampanya başlatmıştı. Zaten kampanyasının ömrü iki gün sürmedi. ‘Milletçe alkışlıyoruz’ dedi. Biz de dedik ki, dünya bizi alkışlıyor, sen ne yaparsan yap. Yalancının mumu yatsıya kadar, böyle kampanyanın mumu ikindide sönüyor ikindide. Kemal şimdi hayal oyunları oynuyor. O hayal oyunlarını bir bitirsin, 7 Haziran’da gerçekle karşılaşsın. Ondan sonra da ne yapacağını kara kara düşünecek inşallah.

ŞİMDİ KIŞKIRTMAK İSTİYORLAR
Hedeflerinin, adalet, kalkınma ve özgürlük olduğunu dile getiren Başbakan Ahmet Davutoğlu Şimdi kışkırtmak istiyorlar. Kürtleri Türklere karşı, Türkleri Kürtlere karşı; Alevileri Sünni kardeşlerimizi, aramızda birtakım problemler çıkarmak istiyorlar. Bilsinler ki bizim iktidarımızda, ister bize oy versin, ister vermesin; ister bizimle aynı görüşü paylaşsın, ister paylaşmasın; herkesi eşit vatandaş bildik, eşit vatandaş olarak görmeye devam edeceğiz dedi.

TUZLA MİTİNGİ

Davutoğlu, Tuzla sahilindeki tören alanında düzenlenen mitingde, 7 Haziran seçiminin, Türkiye’nin kader seçimi olduğunu ve Türkiye’nin sadece önündeki 4 yılı değil, neredeyse bir asrını belirleyeceğini söyledi.

Geçen yüzyıl içinde bu milletin 3 kez ayağa kalktığını ifade eden Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Birinci kez İzmir’de düşman işgali başladığında, Kuvayımilliye hareketini başlattık. Balıkesir’den efeler ayağa kalktılar ‘Biz işgal kabul etmeyiz’ dediler. İkinci büyük Kuvayımilliye hareketi demokrasiyle 1950’de Adnan Menderes’in başlattığı milletin yürüyüşü hareketi. Üçüncüsü de ‘Biz zillet bilmeyiz, biz zillet tanımayız, biz IMF kapısında borç dilenmeyiz, biz namerde muhtaç olmayız’ diyen Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hareketi. Üçü de Kuvayımilliye’dir. Üçü de Türkiye’yi birleştirdi. Birisi işgale karşı istiklal etrafında birleştirdi. Birisi tek parti zulmüne karşı demokrasi etrafında birleştirdi. AK Parti hareketi de zillet karşısında milli iradeyle birleştirdi.”

Davutoğlu, 25 Nisan’da Erzurum Kongresi’nin mahallinden milletle buluşmaya başladıklarını hatırlatarak, o günden bugüne gitmedikleri memleket köşesi, elini sıkmadıkları vatandaşın kalmadığını, her ile her bölgeye uğradıklarını dile getirdi.

Davutoğlu, cumartesi akşamı 81 ile uğramış tek genel başkan olarak pazar günü milletin huzuruna çıkacağını belirterek, şunları kaydetti:

”Başka herhangi bir parti var mı her ile giden? Başka herhangi bir parti, her bölgede konuştu mu? Milletin her ferdini kucakladı mı? O zaman bir tek Kuvayımilliye var bütün milli güçleri birleştiren. Türk’ü, Kürt’ü, Sünni’yi, Alevi’yi, Kafkaslıyı birleştiren tek hareket var o da AK Parti. Hakkari’de de varız, Edirne’de de varız. Türkiye’nin her köşesinde olan tek parti AK Parti. Türkiye’de her vatandaşla buluşan tek parti AK Parti. Türkiye’de al bayrağı, ak bayrakla birlikte ülkenin her yerinde dalgalandıran tek parti AK Parti. Siz Kılıçdaroğlu’nu Hakkari, Van, Diyarbakır’da binlere hitap ederken al bayrakla gördünüz mü? Siz Bahçeli’yi Sivas’ın ötesinde al bayrakla gördünüz mü? Demirtaş’ı Türkiye’nin herhangi bir yerinde al bayrakla gördünüz mü? O zaman bu al bayrağın izzetini koruyan kim? Türkiye’nin her yerinde başı dik dolaşan kim? Hakkari’yi Van’la, Van’ı Edirne’yle buluşturan kim?”

Hakkari Yüksekova’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yeni bir havalimanı açtıklarını anımsatan Davutoğlu, ”O havalimanının olmaması için şimdi buralara gelip özgürlük türküleri okuyan Demirtaş’ın tayfası var ya 99 kere saldırdılar. O terör örgütleri şöyle düşündüler; ‘Biz bir kere saldırırız, AK Parti pes eder’. Allah aşkına, AK Parti hiç pes etti mi? Çıktığı yerden geri döndü mü? Attığı temeli boş bıraktığı yatırım var mı? Biz temel atarsak, onun üzerine inşa edeceğimiz binayı gönülle, aşkla, sevgiyle inşa ederiz” diye konuştu.

“CUMHURUN HEPSİNİ KUŞATAN KİM”

CHP’li seçmene de seslenen Davutoğlu, ”Cumhuriyetçilik yapan CHP, Türkiye’nin her yerinde cumhuru kucaklayabiliyor mu? 33 ilde milletvekili yok. 20’yi aşkın ilde oy oranı yüzde 5’in altında. Cumhuriyetçilik demek, cumhurun hepsini kuşatmak demek, cumhurun hepsini kuşatan kim?” dedi.

Davutoğlu, AK Parti’nin “taze bir fidan gibi” Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın genel başkanlığında yola çıktığında, Türkiye’de MHP’nin, CHP’nin zihniyetinin devamı olan DSP’nin iktidar olduğunu ama milletin IMF’ye borçlu kılındığını söyledi.

Türkiye’nin o yıllarda piyade tüfeği bile yapamadığını, başka ülkelerden tank alabilmek için parlamento izinlerinin beklendiğini ifade eden Davutoğlu, şimdi Türkiye’nin kendi tankını yaptığını belirtti.

Türkiye’nin inşa ettiği gemilerin Hint Okyanusu’nda Japonya yolunda seyahat ettiğini anlatan Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

”Kim yaptı bunları? Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar milleti borçlandırır biz öderiz. Onlar bayrağı indirir, biz kaldırırız. Onlar ülkeyi zillete sokar, biz izzetle buluştururuz. Bu dava kolay bir dava değil. Bu dava gece gündüz çalışmayı gerektirir. Bu dava aşkla çıkılan yolda engelleri yıkmayı gerektirir. 12 yılda Gayri Safi Milli Hasılamız 4 misli arttı. 230 milyar dolardan, 800 milyar dolara. Halbuki 1990’lı yıllarda 200 milyar dolardı, 2002’de biz geldik 230 milyar dolar. Sadece 30 milyar dolar artmış. Bizdeyse 630 milyar dolar arttı. Şimdi diyorlar ki; ‘AK Parti’nin ayağına çelme takalım’. Bunların hiç birisi de tek başına iktidar olamaz. MHP ne zaman oldu ki şimdi olsun? Eğer Türkiye’de darbe olmazsa CHP iktidara gelemez. Hiç geldiler mi? Millet onlara güvenmez ki. Millet bilir. 1940’lı yıllarda bu semalarda ezanı özletti bunlar. Onun için hep darbeden, vesayetten, olağanüstü dönemden medet umarlar.”

Davutoğlu, demokrasiyle seçime gidildiğini vurgulayarak, ”Bunlar tek tek iktidara gelemeyeceklerini bildikleri için dışarıdan ağa babaları diyorlar ki; ‘Hepiniz bir araya gelin, AK Parti üzerinden Türkiye’ye çelme takın. Bunlar Türkiye’ye çelme takabilir mi? Bu ülkeyi bunlara bırakır mıyız? ‘Koalisyon’ diyorlar, ‘iktidar olacağız’ diyemiyorlar. Peki bu şerh koalisyonuna, birlik siyasetini takip eden AK Parti boyun eğer mi? Bunların hepsi bir araya gelseler de arkalarında üç paralel dediğimiz; Pensilvanya paraleli, Kandil-PKK paraleli HDP’ye, DHKP-C paraleli CHP’ye… CHP’liler de DHKP-C ile el ele tutuşuyorlar. Onların solistlerini, Esad’a övgü düzen adamı Hatay’dan birinci sırada milletvekili adayı yaptılar. Şimdi bu şerh cephesine karşı, hayır cephesi ayakta mı?” şeklinde konuştu.

Davutoğlu, duble yollardan sonra otoyollarla Türkiye’yi donatacaklarını, “süper hızlı tren”in planlarının yapıldığını bildirerek, Marmaray’ın Kartal, Kaynarca üzerinden Tuzla’ya ulaştığını, raylı sistemin Halkalı’dan Tuzla ve Gebze’ye kadar devam edeceğini anlattı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin eski Tuzla Belediye Başkanı olduğuna değinen Davutoğlu, “İnşallah İdris Bey’le başlayan yerel yönetimlerde AK Parti belediyeciliği, Tuzla’ya her türlü hizmeti yapmaya devam edecek” dedi.

Davutoğlu, tezahüratlar üzerine “Madem başkanlarınızı bu kadar seviyorsunuz, mahcup etmeyeceksiniz, tamam mı? Şimdi dünden itibaren İstanbul ilçelerinde şunu soruyorum. ‘İstanbul’da AK Parti teşkilatları arasında 7 Haziran’da kim birinci olacak?’ diyorum. Hepsi ‘Biz’ diyorlar. Siz ne diyorsunuz? Kim birinci olur? Tuzla mı birinci olur? Emin misiniz? Ama diğer yerlerde ses daha gür çıktı. Tuzla birinci olur mu?” diye sordu.

Alandan, “Tuzla” yanıtını alan Davutoğlu, “O zaman işte siz başkanlara sınavı vermiş olursunuz, onlar da bize. Bu bir hayırda yarıştır. İnşallah bu yarışı kim göğüslerse geleceğiz orada, bakanlarımızla, milletvekillerimizle bütün teşkilatımızla demokrasi şöleni yapacağız” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, vatandaşlarla Hacı Bektaş-ı Veli’den, Ahi Evran’dan alınan ahitleşmeyi de yaptı.

YALOVA MİTİNGİ

Yalova’da partisinin düzenlediği mitingde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, kavşak yapımı için Yalova girişinde ağaçların kesilmesiyle CHP’yi eleştirerek, “Esenköy-Armutlu’ya giderken büyük bir hayranlıkla izlediğimiz Böyle gıpta ile baktığımız 188 çınar ağacı kesildi. Nerede bu geziciler? Çınar ağacı bu. Çınar ağacı. Neredeler? Kılıçdaroğlu’na sordum o zaman gruptan, ‘Benim haberim yok’ dedi. Ya sen kendi belediyende ne olduğunu bilmiyorsan memlekette ne olduğunu nasıl bileceksin” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’daki seçim çalışmalarının uzaması nedeniyle Yalova’da saat 18.00’de yapılması planlanan mitinge yaklaşık 3 saat gecikme ile geldi. Başbakan Davutoğlu, seçim çalışmalarında şu ana kadar 73 vilayette miting yaptığını, Yalova’nın 74’üncü mitingleri olduğunu belirterek, cumartesi gününe kadar 81 vilayeti dolaşacaklarını söyledi. “81 vilayete giden başka bir parti var mı?” diye soran Başbakan Davutoğlu, “Kılıçdaroğlu ya da Bahçeli ülkenin her yerini dolaşır mı Türkiye’nin? Türkiyeliyim dediği halde al bayrağı dalgalandırmaktan çekinen Demirtaş milletin huzuruna varabilir mi? Varabilir mi?” dedi.

Yalova’da 12 yıl önce deprem meydana geldiğinde dönemin Başbakanı ve Başbakan Yardımcısı Bahçeli’nin haftalarca bölgeye gelemediğini ifade eden Başbakan Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ama şimdi öyle bir devlet var ki Van’da da deprem oldu üç yıl önce Allah göstermesin ama Ak Parti iktidardaydı. Muktedir Ak Parti Van’da 17 bin 846 konutu bir yılda yaptı.”

Başbakan Davutoğlu, 2013’ün mayıs ayında IMF’nin borcunun ödendiği, üçüncü köprünün temelinin atıldığı, üçüncü havaalanının ihalesinin yapıldığı ve büyük hamlelerle yürüdükleri dönemde birilerinin düğmeye bastığını kaydederek, şöyle devam etti: “Türkiye kaosa sürüklenmek istendi. Neden? Taksim’de 10-12 kadar ağacın yer değiştirmesi, kesilmesi değil, yer değiştirilmesi. Birden ayaklandılar. Arkalarında da uluslararası medya yayın yaparak Türkiye’de nerdeyse iç savaş görüntüsü var demeye getirdiler. O günlerde biz dik durduk mu? Sizin bize verdiğiniz emanete sahip çıktık mı? Ellerinde gelse o zaman sayın başbakanımızı bizleri iktidardan etmeye çalışacaklardı. Tehditler yaydılar, her şeyi yaptılar ama biz dik durduk. Esenköy-Armutlu’ya giderken büyük bir hayranlıkla izlediğimiz Böyle gıpta ile baktığımız 188 çınar ağacı kesildi. Nerede bu geziciler? Çınar ağacı bu çınar ağacı neredeler. Kılıçdaroğlu’na sordum o zaman gruptan. ‘Benim haberim yok’ dedi. Ya sen kendi belediyede ne olduğunu bilmiyorsan memlekette ne olduğunu nasıl bileceksin.”

YALOVA’DA DAVUTOĞLU ADINA 188 FİDAN DİKİLDİ 

Konuşmasında partisinin il başkanlığına teşekkür eden Başbakan Davutoğlu, “Bugün bana güzel bir hediye sundular. Çok güzel sembolik bir hediye 188 çınarın yerine 188 ağacı benim adıma dikmişler ve Yalova’ya adımı vermişler. Biz 4 milyara yakın ağacı bütün Türkiye’ye dikmişiz. Çınar bizim Osmanlı devletinin sembolü. Biz yeşile aşığız. Bu toprakların her santimetrekaresinde o güzel yeşilleri nehirleri görürüz. Bu memleketin her bir ağacının da her bir ormanının da her bir ırmağının da sahibi bekçisi hamisi biziz” dedi.

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇATIYI YERLE BİR ETTİ “

Gezi olayları üzerinden Türkiye’ye zarar verilmek istendiğini kaydeden Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Türkiye’nin istikrarına karşı kurulan bu tuzakları biz kestik mi? Baktılar olmadı. Onun üzerine 17-25 Aralık Kumpasını yaptılar. Bütün hesap şuydu: Gezi ile de 17-25 Aralık’la da önce 30 Mart yerel seçimlerinde bir darbe vurmak sonra cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sendeletmek. Şimdiki genel seçimlerde de Ak Parti ile birlikte Türkiye’ye diz çöktürmek. Sizin desteğinizle bütün Türkiye’nin desteğiyle 30 Mart’ta bunu yapamadılar sonra cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘çatı aday’ dediler temelden gelen Recep Tayyip Erdoğan çatıyı yerle bir etti. Şimdi soruyorum, temeli olmayanın çatısı olur mu ? Bunların temeli yok. Neden yok? Kılıçdaroğlu der ki ‘diyaneti kapatacağım. İmam hatip lisesini kapatacağım’ Yahu milletin imanının temeline savaş açanlardan temel olur mu? Öbür tarafta HDP eş başkanı, ‘Ben de diyaneti kapatacağım’ diyor. Ne istiyorlar Diyanetten bunlar. Bizim diyanet işleri başkanımız Kudüs’te hutbe irad ederken Mescidi Aksa’da Müslümanlar adına konuşurken Onlar burada Kudüs Yahudilerin kutsal mekanıdır diyordu. Bunlara hadlerini bildirecek miyiz? Şimdi çıkmış Güneydoğu’da Medine vesikasından bahsediyor. İstanbul’da İzmir’de marjinal gruplarla ateistlerle iş tutuyor. Güneydoğu’da müftülerle iş yapıyor. Allah aşkına ne anlarsın sen Medine’den Medine vesikasından anlar mı? Sonra diyor ki ben Kürtleri temsil edeceğim. Yiğit Kürt kardeşlerimizi bu temsil edebilir mi? ‘Kudüs Yahudilerindir’ diyen Kürtleri ya da Türkleri sunileri ya da Alevileri temsil edebilir mi? İşte bunların millette karşılığı yok.”

Miting alanından, ‘Katil HDP işbirlikçi CHP’ sloganları üzerine Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Doğru CHP işbirlikçi. Hem de kimlerle biliyor musuz. Üç parti var bizimle yarıştığını iddia eden CHP, MHP, HDP bunların birbirlerine laf ettiğini gördünüz mü? Hepsi birden bize saldırıyor. Hiç önemli değil saldırsınlar biz üçü değil, 33’ü de gelse buradayız. Er meydanındayız korkmayız geri adım atmayız. Bir saniye durmayız ama sadece onlar değil üç tane de paralel yapı var. Bir Pensilvanya paraleli, oradan sufle yapıyor. Bir CHP’ye HDP’ye MHP’ye destek veriyor. Düşünün maalesef hala o paraleli Pensilvaya’yı din hizmet yapıyor zanneden vatandaşlarımıza sesleniyorum. HDP’nin propagandasını yapıyor, HDP’nin. Yakışır mı? Sonra Kandil Paraleli var. Yani PKK. Onlar da HDP’nin paraleli. Görünüşte Demirtaş demokrasi oyunu oynuyor. Ama arkasında verilen oy, PKK’ya Kandil’e mermi oluyor. Çünkü diyor ki Demirtaş ‘7 Haziran’da eğer biz barajı geçmezsek kan kusturacaklar.’ Kan lafını ağzına alandan barışçı siyaset çıkar mı?” dedi.

Başbakan Davutoğlu, Bitlis’in Ahlat İlçesi’nden haber geldiğini ve milletvekili adayları geçerken HDP’lilerin saldırdığını söyleyerek, “İki kardeşimizi yaralamışlar. Hastanede. Şimdi yiğit bacılarım burada o bacılarım gibi bacılarım bizim mitinge geldiler. Yürekleri mangal gibi maşallah. Adlarını hep zikrediyorum. Elif, Merve, Yeter. Üç tane babayiğit kızımız. Bizim mitingden çıkıp al bayraklarla yürürken bu HDP’li barbarlar maçolar, bu kadına karşı şiddeti her zaman öne çıkaran barbarlar bu kız kardeşlerimize bu gençlik kolları temsilcilerimize saldırıyorlar. Peki, kadına karşı şiddete karşı çıktığını söyleyen bu aydınlar nerede hiç ses çıkardılar mı? HDP’nin saldırıları karşısında hiç ses çıkardılar mı? Yine bu aydınlar HDP’ye destek yayınlamış eh yakışır. Destekleseniz ne olur desteklemezseniz ne olur. Bizim arkamızda millet var millet” ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu, 7 Haziran’da Türkiye’ye tekrar 90’lı yılların kaos kriz koalisyonlar dönemine götürmek isteyenlere ders verilip, tuzaklarının bozulmasını isteyerek, “Onların yurt dışındaki ağababalarına, ‘haddinizi bilin Türkiye’yi kimin yöneteceğini millet tayin eder’ diyecek miyiz. Yurtdışındaki gazeteler uluslararası bir takım lobiler çağrı yapıyor. HDP’ye destek verin diye çünkü CHP’den umutları yok. MHP’den yok. Varsa yoksa HDP cici çocuk. Peki Türkiye yi bunlara bırakır mıyız? Onlar ne derse desin 7 Haziran’da milletin dediği olacak” diye konuştu.

Miting öncesi Birleşik Haziran Hareketi’nden oldukları bildirilen 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların daha sonra serbest bırakıldıkları bildirildi.

Share
665 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2