logo

reklam

BAŞARMAK İÇİN ARZU VARSA ÇÖZÜMDE VARDIR…


facebooktwitter
Abdurrahman YEŞİLDAĞ
abdurrahmanyesildag13@gmail.com

Bizleri yoran hayatın zorluklarından ziyade, anlayışı kıt olanlardır..

                          Seçim kampanyaları Partiler tarafından gayet titiz bir şekilde ve müjdelerle devam ederken bütün siyasi partiler bütün kartlarını masaya koymaktalar. Unutulmaması gereken bir şey var ki korku siyasetinin insanlara abes geldiği Umut siyasetinin ise insanları cezbettiği bilinen bir şeydir.

                     Yapılan anket sonuçlarına bakılırsa Ak Parti oylarını koruma noktasında bulunmakla birlikte hatta bazı anketlerde açık farkla önde olduğu. Chp ve Mhp”nin oylarında ise küçük bir artışın gözlemlendiği HDP”nin ise Anket karmaşalığı içerisinde bir baraj üstü bir baraj altı gel git lere maruz kaldığı görülmektedir. Ama naçizane fikrimi söylemek isterim ki bu Seçim sürprizlere açık ve son güne kadar bu dalgalanmaların artı ve eksi yönünde devam edeceğidir. Burada bazı Siyasi taktikler ve siyaset arenasında projeler,Halkın refah düzeyinin iyileştirilmesi,Bilhassa emekli ve asgari ücretli çalışanlar ve diğer çalışanlarının tamamının yoksulluk sınırı üzerine çıkarılması.

 

 

                        Bütün partilerin en önemli ana maddesi olmalıdır. Ama maalesef Ülkemizde gelir dağılımında öyle bir adaletsizlik var ki ,Üst sınır ve Alt sınır gelir dağılımının yani best online casino tabiri caiz ise birileri yokluk içerisinde kıvranırken bir çoklarının da seyr-ü sefa içerisinde bir yaşantı sürmesi Halk arasında pekte hoş karşılanmamaktadır. Varlık ve Yokluk arasındaki ince çizgiye balans ayarı yaparak halkın beklentisi doğrultusunda daha güzel şeyleri kapsayan projeler ister istemez Seçimlerde etkisini gösterecektir.Hayat şartlarının çok pahlı olduğu ve kiraların en düşüğünün bile bir asgari ücrete eş değer olduğu Ülkemde asgari ücretle geçinebileceği Söylemine. kusura bakmayınız hiç kimse itibar göstermez.

 

             Hazır anketlerden bahsetmişken aslına bakarsak toplumları temsil eden STK”larda halkın temsilcisi ve halkın içinden oldukları için küçük çaplıda olsa birer anketör sayılırlar. Burada asıl dikkat çekilmesi gereken konu CHP ve MHP”nin ne kadar oy alacağından ziyade,Seçimlere parti olarak girecek olan ve seçimlere sıkı hazırlandığı gözlerden kaçmayan HDP”nin barajı aşıp aşamıyacağı, Şayet barajı aşmaması durumunda AK Partinin istediği Millet Vekili çoğunluğunu yakalayıp başkanlık sistemine geçmesinin sorunsuz olacağı öngörülüyor. Diğer senaryo ise HDP”nin barajı sürpriz bir şekilde aşıp bu planları alt üst etmesi de diğer bir senaryo.Bazıları derki nereden çıktı şimdi bu diye.Bende derim ki her şeyi düşünmek gerekir Seçme ve seçilme hakkı demokratik bir haktır ve insanların hür iradesi ile istediği partiyi sandığa yansıtmasıdır.Kaybedenin kazananı tebrik edeceği ve sarılacağı ve Ülke menfaatine köstek değilde  herkes destek olacağı bir tablo istiyor .

 

             Başkanlık sistemi halkın çoğunluğu tarafından istenilen bana göre de olması gereken bir sistem. Başkanlık sistemini halka iyi anlatmak gerekiyor. Başkanlık sisteminin ne olduğunu bilende konuşuyor bilmeyende konuşuyor. Halkımızın kafasındaki bilgi kirliliğinin bu süreç içerisinde giderilmesi gerekmektedir.Halk huzur içerisinde refah düzeyi yüksek, Kardeşliklerin pekiştiği tek yumruk tek vücuda bir Türkiye istiyor.Kendisine yeten Dosta güven Düşmana korku veren kimselere muhtaç olmadan kendi öz kaynakları ile medeniyetler Ülkesi olan bir Türkiye istiyor.

 

          Milletimiz et tırnak misali bir birine bağlı ve Halkımızın birbirleri ile sorunları yoktur.Hiç bir güç tarihler boyunca omuz omuza savaşarak destanlar yazan bu aziz Milletin kardeşliğini gönül bağını bozamaz .burada siyasetçilerinde üslup olarak biraz daha örnek olmaları herkesin tek arzusudur.                                

 

 

 

Share
1010 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
 • DAEŞ yolun sonuna geliyor

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    DAEŞ, bir terör örgütünün ismi içinde “İslam” kelimesinin olamayacağına inanan kişilerin IŞİD terör örgütüne verdiği isimdir ve Arapça “Devletül Irak ve Şam” okunuşu ile “Irak ve Şam Devleti” manasındadır. IŞİD’in açılımı “Irak Şam İslam Devleti” veya da Arapça okunuşu ile DAİŞ (ad-Dawlah al-Islamiyah fil-‘Iraq wa ash-Sham”, İngilizce kısaltılmış adı ISIS olup açılımı da “Islamic State of Iraq and al-Sham”dır. Bu kısaltılmış isimlerin tümü de terör örgütü DAEŞ’i tanımlar. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan DAEŞ’in geçmişi Y...
UA-36507442-2