logo

reklam

BAŞARMAK İÇİN ARZU VARSA ÇÖZÜMDE VARDIR…


facebooktwitter
Abdurrahman YEŞİLDAĞ
abdurrahmanyesildag13@gmail.com

Bizleri yoran hayatın zorluklarından ziyade, anlayışı kıt olanlardır..

                          Seçim kampanyaları Partiler tarafından gayet titiz bir şekilde ve müjdelerle devam ederken bütün siyasi partiler bütün kartlarını masaya koymaktalar. Unutulmaması gereken bir şey var ki korku siyasetinin insanlara abes geldiği Umut siyasetinin ise insanları cezbettiği bilinen bir şeydir.

                     Yapılan anket sonuçlarına bakılırsa Ak Parti oylarını koruma noktasında bulunmakla birlikte hatta bazı anketlerde açık farkla önde olduğu. Chp ve Mhp”nin oylarında ise küçük bir artışın gözlemlendiği HDP”nin ise Anket karmaşalığı içerisinde bir baraj üstü bir baraj altı gel git lere maruz kaldığı görülmektedir. Ama naçizane fikrimi söylemek isterim ki bu Seçim sürprizlere açık ve son güne kadar bu dalgalanmaların artı ve eksi yönünde devam edeceğidir. Burada bazı Siyasi taktikler ve siyaset arenasında projeler,Halkın refah düzeyinin iyileştirilmesi,Bilhassa emekli ve asgari ücretli çalışanlar ve diğer çalışanlarının tamamının yoksulluk sınırı üzerine çıkarılması.

 

 

                        Bütün partilerin en önemli ana maddesi olmalıdır. Ama maalesef Ülkemizde gelir dağılımında öyle bir adaletsizlik var ki ,Üst sınır ve Alt sınır gelir dağılımının yani best online casino tabiri caiz ise birileri yokluk içerisinde kıvranırken bir çoklarının da seyr-ü sefa içerisinde bir yaşantı sürmesi Halk arasında pekte hoş karşılanmamaktadır. Varlık ve Yokluk arasındaki ince çizgiye balans ayarı yaparak halkın beklentisi doğrultusunda daha güzel şeyleri kapsayan projeler ister istemez Seçimlerde etkisini gösterecektir.Hayat şartlarının çok pahlı olduğu ve kiraların en düşüğünün bile bir asgari ücrete eş değer olduğu Ülkemde asgari ücretle geçinebileceği Söylemine. kusura bakmayınız hiç kimse itibar göstermez.

 

             Hazır anketlerden bahsetmişken aslına bakarsak toplumları temsil eden STK”larda halkın temsilcisi ve halkın içinden oldukları için küçük çaplıda olsa birer anketör sayılırlar. Burada asıl dikkat çekilmesi gereken konu CHP ve MHP”nin ne kadar oy alacağından ziyade,Seçimlere parti olarak girecek olan ve seçimlere sıkı hazırlandığı gözlerden kaçmayan HDP”nin barajı aşıp aşamıyacağı, Şayet barajı aşmaması durumunda AK Partinin istediği Millet Vekili çoğunluğunu yakalayıp başkanlık sistemine geçmesinin sorunsuz olacağı öngörülüyor. Diğer senaryo ise HDP”nin barajı sürpriz bir şekilde aşıp bu planları alt üst etmesi de diğer bir senaryo.Bazıları derki nereden çıktı şimdi bu diye.Bende derim ki her şeyi düşünmek gerekir Seçme ve seçilme hakkı demokratik bir haktır ve insanların hür iradesi ile istediği partiyi sandığa yansıtmasıdır.Kaybedenin kazananı tebrik edeceği ve sarılacağı ve Ülke menfaatine köstek değilde  herkes destek olacağı bir tablo istiyor .

 

             Başkanlık sistemi halkın çoğunluğu tarafından istenilen bana göre de olması gereken bir sistem. Başkanlık sistemini halka iyi anlatmak gerekiyor. Başkanlık sisteminin ne olduğunu bilende konuşuyor bilmeyende konuşuyor. Halkımızın kafasındaki bilgi kirliliğinin bu süreç içerisinde giderilmesi gerekmektedir.Halk huzur içerisinde refah düzeyi yüksek, Kardeşliklerin pekiştiği tek yumruk tek vücuda bir Türkiye istiyor.Kendisine yeten Dosta güven Düşmana korku veren kimselere muhtaç olmadan kendi öz kaynakları ile medeniyetler Ülkesi olan bir Türkiye istiyor.

 

          Milletimiz et tırnak misali bir birine bağlı ve Halkımızın birbirleri ile sorunları yoktur.Hiç bir güç tarihler boyunca omuz omuza savaşarak destanlar yazan bu aziz Milletin kardeşliğini gönül bağını bozamaz .burada siyasetçilerinde üslup olarak biraz daha örnek olmaları herkesin tek arzusudur.                                

 

 

 

Share
1163 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
 • ÜNLÜLERİN KUAFÖR’Ü TAYFUN BAKIRHAN MAGAZİN GÜNDEMİ PROGRAMINA KONUK OLDU !

  16 Mayıs 2017 HABER ÖZEL, KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Ünlülerin kuaför'ü Tayfun Bakırhan ,hafta içi hergün yayınlanan magazin gündemi programında Kadir Balık'ın konuğu oldu. Programda çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakırhan ,herşeyin gayet iyi olduğunu ve  devam ettiğini söyledi. Yakında  kendi sponsorluğunda  önemli bir projeyle hem medyada hemde  hayranlarının karşısında olacağınıda ifade etti.  ...
 • ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ

  16 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  ETNOSPOR ETKİNLİKLERİ İstanbul Yeni Kapı'da 11-14 Mayıs günleri, ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ etkinlikleri düzenlenmiştir. Bu festivalin yapılmasını amaçlayan, kurum; hedeflerini şöyle açıklamaktadır, Dünya Etnospor Konfederasyonu, geleneksel sporların günümüzde yaşatılması ve uzmanlaşması için her türlü spor faaliyetini destekler. Geleneksel sporları var eden kültürel mirası, toplumun zenginliği olarak görür ve bu mirası korumayı görev bilir. Dünya Etnospor Konfederasyonu, çocukların eğitiminde önemli bir yere sahip olması hasebiyle sportif o...
 • Kemiğe yazılan yazı

  15 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kemiğe yazılan yazı Sa’d bin Ebi Vakkas, Kûfe vilayetine, Vali olup, ev yapmak arzu etti kendine. Arsa bulup, istedi onu satın almayı, Lakin bir mecusiye aitti yarı payı. Çağırıp buyurdu ki: (Bu hisseni bana sat!) Cevaben; (Satmam) dedi mecusi ona fakat. Para verdi ise de değerinden pek fazla, Yanaşmadı mecusi satmaya yine asla. Dediler ki: (Efendim bir mecusi kimseye, Ne lüzum var bu kadar fazla ısrar etmeye. Siz bugün valisiniz, o, mecusi bir kişi, Parasını vererek, bitirin hemen işi.) Mecusi bunu duyup, evine gitti h...
UA-36507442-2