logo

reklam

BAŞARMAK İÇİN ARZU VARSA ÇÖZÜMDE VARDIR…


facebooktwitter
Abdurrahman YEŞİLDAĞ
abdurrahmanyesildag13@gmail.com

Bizleri yoran hayatın zorluklarından ziyade, anlayışı kıt olanlardır..

                          Seçim kampanyaları Partiler tarafından gayet titiz bir şekilde ve müjdelerle devam ederken bütün siyasi partiler bütün kartlarını masaya koymaktalar. Unutulmaması gereken bir şey var ki korku siyasetinin insanlara abes geldiği Umut siyasetinin ise insanları cezbettiği bilinen bir şeydir.

                     Yapılan anket sonuçlarına bakılırsa Ak Parti oylarını koruma noktasında bulunmakla birlikte hatta bazı anketlerde açık farkla önde olduğu. Chp ve Mhp”nin oylarında ise küçük bir artışın gözlemlendiği HDP”nin ise Anket karmaşalığı içerisinde bir baraj üstü bir baraj altı gel git lere maruz kaldığı görülmektedir. Ama naçizane fikrimi söylemek isterim ki bu Seçim sürprizlere açık ve son güne kadar bu dalgalanmaların artı ve eksi yönünde devam edeceğidir. Burada bazı Siyasi taktikler ve siyaset arenasında projeler,Halkın refah düzeyinin iyileştirilmesi,Bilhassa emekli ve asgari ücretli çalışanlar ve diğer çalışanlarının tamamının yoksulluk sınırı üzerine çıkarılması.

 

 

                        Bütün partilerin en önemli ana maddesi olmalıdır. Ama maalesef Ülkemizde gelir dağılımında öyle bir adaletsizlik var ki ,Üst sınır ve Alt sınır gelir dağılımının yani best online casino tabiri caiz ise birileri yokluk içerisinde kıvranırken bir çoklarının da seyr-ü sefa içerisinde bir yaşantı sürmesi Halk arasında pekte hoş karşılanmamaktadır. Varlık ve Yokluk arasındaki ince çizgiye balans ayarı yaparak halkın beklentisi doğrultusunda daha güzel şeyleri kapsayan projeler ister istemez Seçimlerde etkisini gösterecektir.Hayat şartlarının çok pahlı olduğu ve kiraların en düşüğünün bile bir asgari ücrete eş değer olduğu Ülkemde asgari ücretle geçinebileceği Söylemine. kusura bakmayınız hiç kimse itibar göstermez.

 

             Hazır anketlerden bahsetmişken aslına bakarsak toplumları temsil eden STK”larda halkın temsilcisi ve halkın içinden oldukları için küçük çaplıda olsa birer anketör sayılırlar. Burada asıl dikkat çekilmesi gereken konu CHP ve MHP”nin ne kadar oy alacağından ziyade,Seçimlere parti olarak girecek olan ve seçimlere sıkı hazırlandığı gözlerden kaçmayan HDP”nin barajı aşıp aşamıyacağı, Şayet barajı aşmaması durumunda AK Partinin istediği Millet Vekili çoğunluğunu yakalayıp başkanlık sistemine geçmesinin sorunsuz olacağı öngörülüyor. Diğer senaryo ise HDP”nin barajı sürpriz bir şekilde aşıp bu planları alt üst etmesi de diğer bir senaryo.Bazıları derki nereden çıktı şimdi bu diye.Bende derim ki her şeyi düşünmek gerekir Seçme ve seçilme hakkı demokratik bir haktır ve insanların hür iradesi ile istediği partiyi sandığa yansıtmasıdır.Kaybedenin kazananı tebrik edeceği ve sarılacağı ve Ülke menfaatine köstek değilde  herkes destek olacağı bir tablo istiyor .

 

             Başkanlık sistemi halkın çoğunluğu tarafından istenilen bana göre de olması gereken bir sistem. Başkanlık sistemini halka iyi anlatmak gerekiyor. Başkanlık sisteminin ne olduğunu bilende konuşuyor bilmeyende konuşuyor. Halkımızın kafasındaki bilgi kirliliğinin bu süreç içerisinde giderilmesi gerekmektedir.Halk huzur içerisinde refah düzeyi yüksek, Kardeşliklerin pekiştiği tek yumruk tek vücuda bir Türkiye istiyor.Kendisine yeten Dosta güven Düşmana korku veren kimselere muhtaç olmadan kendi öz kaynakları ile medeniyetler Ülkesi olan bir Türkiye istiyor.

 

          Milletimiz et tırnak misali bir birine bağlı ve Halkımızın birbirleri ile sorunları yoktur.Hiç bir güç tarihler boyunca omuz omuza savaşarak destanlar yazan bu aziz Milletin kardeşliğini gönül bağını bozamaz .burada siyasetçilerinde üslup olarak biraz daha örnek olmaları herkesin tek arzusudur.                                

 

 

 

Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Allahım..! İşlerin Hepsi Güzel.

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Adamın biri bir gün bahçesinde otururken Hayvan dışkısından top yapan bir böceği görmüş, böcek pisliği ayakları ile yuvarlayarak giderken içinden şöyle geçirmiş: - Ey Allahım! Her şeyi çok güzel çok hoş yaratmışsın da, şu böceği sırf pislikle uğraşsın diye mi yarattın? Aradan bir kaç ay geçmiş adam umarsız bir hastalığa yakalanmış. Derdine kimseler çare bulamamış. En sonunda bilge bir doktor ''Bak demiş bazen bahçelerde gezen bir böcek olur ayakları ile pislik yuvarlar işte o yuvarladığı pisliklerden 40 gün boyunca aralıksız yiye...
 • “ VƏTƏNÇİN ÖLƏNƏ ÖLÜ DEYİLMƏZ! ”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

        Yenicə ATA olmuşdu. Valideyn olmağın sevincini yaşayırdı. SƏNGƏRDƏKİ dostları ilə bölüşdü, çin olmuş arzusunun səadətini. Həyata ilk qədəmlərini atan oğlunu görmək, onu qucağına almaq, cənnət ətirli qoxusunu duymaq üçün günləri sayırdı. Qəlbi ümidlər, arzular, xəyallar ümmanına çevrilmişdi... Amma düşmən gülləsi aman vermədi, oğlunun şirin qığıltısını eşitməyə. Onun beşiyi başında səngərdən, hərbdən, qanlı döyüşlərdən, qolları üstündə gözlərini yuman şəhid igidlərdən bəhs edən hekayətlərini birər-birər nəql etməyə. Ömrü qə...
 • Azadlıq Şəhidləri

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Allah yolunda öldürülənlərə(şəhid olanlara)”ölü deməyin”.Əksinə,onlar (Allah dərgahında) diridirlər,lakin siz bunu dərk etmirsiniz. “Bəqərə” sürəsi 154                        Azərbaycan tarixinin qızıl səhvələrinə bir ölməzlik dastanı yazdılar. Məğrur baxışları soyuq daşlara həkk olundu. Sabahı düşünmədən Azadlıq toxumunu torpağa səpdilər. Nə tank,nə güllə,nədəki ölüm yollarında döndərə bilmədi.Ürəklərdə əbədi məskən saldılar.Elə bir məskənki,məzarları belə olmasa bir millətin bir ulusun qəlbində yaşayacaqlar. İllər,əsirlər bel...
 • Yarını 1960 ile kıyaslamak

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, SÜRMANŞET

  Yarını 1960 ile kıyaslamak KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı’nın Salı akşamı TRT HABER’de ve yerel televizyonlarda canlı olarak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programında müzakereler ile ilgili yaptığı açıklamalar bana göre “Çok düşündürücü” ve kabul edilemezdir. Sayın Akıncı söz konmuşu canlı yayında hiç durmadan müzakereler sonrasını hep 1960 koşulları ve 1960 Cumhuriyeti’nde Kıbrıslı Türklerin Anayasal hakları ile karşılaştırdı ve bir çözüme varılırsa nasıl bu koşullardan daha ileriye gideceğimizden bahsetti. Sayın Akıncı’ya gör...
UA-36507442-2