logo

reklam

Bal Liginde Mücadele Eden Bölgemizin Takımı Olan Fırat Spor’a Destek Olalım


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com

Gençlerimize her daim sahip çıkalım!

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Bal ligine çıkmış olan takımımıza bütün Mardinlilerin ve de Mardin severlerin futbol dalında başarılı olan Fırat Spora her türlü maddi ve de manevi desteklerini vermeleri gereklidir.

 

Mardin Kızıltepe ilçesindeki Bal Liginde hak kazanan Fırat Spor takımına desteklerin neredeyse hiç olmadığının gerçeğini görebilmekteyiz.

 

Bizim bölgemizin özellikle de ilçeler arasında güzel bir başarıyı yakalayıp da en üst liglere çıkan Kızıltepe Fırat Spor başta Kızıltepe olmak üzere bütün Mardin’imizi ve de tüm bölgemizi temsil etmektedir.

 

Mardin ilimize bağlı olan Kızıltepe’nin ilçesinde adeta bir futbol sevdalısı takım ortaya çıkmıştır. O futbol takımı da Fırat Spor’dur. Maddi olanakları neredeyse hiç olmayan Fırat Spor Bölgemizi en iyi şekilde temsil ederek Bal Ligine kadar yükselmiştir. Ki aynı zamanda da bu takımın ilerleyen dönemlerde daha da yüksek liglere çıkacağının görüntüsünü vermektedirler.

 

Evet!

 

Başta Mardin’imizden seçilmiş olan Vekillerine, Mardin Valiliğine, Mardin Belediye Başkanlığına, Mardin Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kızıltepe Kaymakamlığına, Kızıltepe Belediye Başkanlığına, Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşlarına, İl İlçe Siyasi Partiler Başkanlığına, Mardin ile ilçelerinde kurulmuş olan derneklerine, son olarak da Mardin, Kızıltepe ve de o bölgenin içerisinden gelen tüm İş Adamlarına sesleniyorum!

 

Bu bölgeyi spor alanında en güzel, en iyi, en mükemmel ve de en başarılı şekilde temsil eden Fırat Spora kimler destek veriyor? Kimler bu takımı düşünüyor? İsteyen istediği gibi düşünebilir. Hepinizin özgürlük hakkı vardır. Buna da hiç kimse engel olamaz. Lakin bizim şu Fırat Spora destek yerine adeta üzerinde fazlasıyla oyunlar oynanmaktadır.

 

Sizler bu takım için en güzel örnek insanlar, örnek kurumlar olmalısınız. Bu futbol takımına daha çok yardım yapmanız gerekmektedir. Bizim bölgemizin takımına seve seve yardıma koşarak onların başarılarına başarılar katmalısınız. Bu başarılı futbol takımına “Fırat Spor’a” bol keseden maddi yardım yapmalısınız. Çeneleriniz boş boş çalışmasın. Bu takıma her yönden maddi manevi her noktada yardımlarınızı esirgememeniz gerekir. Lakin bakıyorum da onların şehrini, onların memleketini en güzel şekilde temsil eden takıma yardım konusunda neredeyse hiç kimse yanaşmıyor.

 

Bu sebepledir ki bu yazdığım sütunlarda sizlere tekrar tekrar seslenmek istiyorum. Bu bölgenin takımıdır. Bu şehrimizin takımıdır. Bu ilçe ve de tüm yörelerimizin takımıdır. Bizler burada birlik ve de beraberlik içerisinde yaşayan insanlarız. Maddi konuda gerçek bir yardıma ihtiyacı olan bir başarılı takımdır.

 

Sizler Mardinliler, Kızıltepeliler ve de tüm bölge insanları olarak eğer ki bu takımın kapılarına, o altın değerinde olan ayaklara kilit vurulmasını istiyorsanız, sizlere de söyleyeceğim tek bir cümlem vardır. O zaman “yazıklar olsun” derim.

 

Sizlere bir kez daha sesleniyorum!

 

Ellerinizi sıcacık olan cebinizden çıkararak avucunuzun içini dolu bir şekilde; Bal Liginde sizleri temsil eden Fırat Spor’un masasına koyarak büyük bir desteğin öncüleri olun.

 

Lütfen güzel yerlere gelen başarılı takımlarımıza destek verelim. Desteklerinizi her daim güzel bir şekilde anlamlandırarak sürekli hale getirin.

 

Onlar bizleri, bölgelerimizi, yaşadığımız ortamlarımızı, güzelliklerimizi ifade ederek öne çıkarıyorlar. Sizler de büyüklüğünüzü yaparak, göstererek kendinizi en güzel şekilde ortaya koyun.

 

Lütfen takımlarımıza hep beraber sahip çıkalım. Emin olun ki sahip çıktığınız her şey daha da anlam kazanır daha da başarılı olur.

 

Güneşli günler görmek dileğiyle…

 

Güzelliklerle kalın!

 

 

“ Mehmet KIZILKAYA “

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
330 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bugünün işini, yarına bırakma!

  23 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Bugünün işini, yarına bırakma! Buhara’da yetişen Evliyadan Seyyid Emir Burhan hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün bir gence; - Ey kıymetli oğlum! Bugün, her istediğini kolayca yapabilecek bir haldesin. Gençliğin, sıhhatin, gücün, kuvvetin, malın ve rahatlığın bir arada bulunduğu bir zamandasın, buyurdu. Sonsuz saadete kavuşturacak sebeplere yapışmayı, yarar işleri yapmayı yarına bırakma, hemen yap. Delikanlı sordu. - Ne yapmamı tavsiye edersiniz efendim? - İnsan ömrünün en iyi zamanı olan bu gençlik gün...
 • DURDURAMADINIZ BÜYÜK TÜRKİYE YÜRÜYÜŞÜNÜ!

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  BÜTÜN DÜMENLRİNİZİ BİLİYORUZ. Bu ülke 35 yıldır sadece terörle mücadele etmiyor, bu ülke 35 yıldır terörün bataklığında üreyen işte bu kirli zihniyetle de mücadele ediyor. Terörü bir geçim kapısı haline getirmiş, yoksul çocukların ölümünü kendisine bir rant haline getirmiş kan baronlarıyla da bu ülke mücadele ediyor. İnanın, bunlar için en iyi Kürt ölü Kürt’tür, bunlar için en iyi Alevi ölü Alevidir. Vatanına ihanet eden, ama mütedeyyin maskesi takan örgütlerin dizinin dibine çökerler, ama gerçek mütedeyyinden korkar, onu yok etmek için her şe...
 • Ahlak ilmi çok mühimdir

  22 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ahlak ilmi çok mühimdir Edirne’de medfun bulunan büyük Velilerden Şücaeddin-i Karamani hazretleri ”rahmetullahi aleyh“, bir gün sohbetinde; - Ahlak ilmi, kalb ve ruh temizliği bilgisi demektir, buyurdu. Tıp ilminin, beden sağlığı bilgisi olmasına benzer. Çünkü fena huylar, kalbin ve ruhun hastalıkları, zararlı işler de bu hastalıkların alametleridir. Şöyle devam etti: - Ahlak ilmi, çok şerefli, pek kıymetli, en lüzumlu bir ilimdir. - Neden efendim? dediler. - Çünkü, kalbin ve ruhun kötülükleri bu ilimle tem...
 • Kötü arkadaşlardan ayrıl!

  17 Mayıs 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Kötü arkadaşlardan ayrıl! Şırnak civarında yetişen Velilerden Şeyh İbrahim Hakkı hazretleri “rahmetullahi aleyh“, bir gün fena arkadaşlara aldanan sevdiği bir genci görüp, şefkatli bir sesle; - Görüyorum ki, “Allah adamları” ile görüşmekten sıkılıyor, zenginlerle, dünyaya düşkün olanlarla bulunmak istiyorsun, buyurdu. Delikanlı mahcup bir eda ile önüne bakıyordu. Devam etti: - Aman oğlum! O kötü arkadaşlarla düşüp kalkmak, insanı sonsuz felakete götürür. Onların yağlı, tatlı yemekleri, zehir gibi gönlü öldür...
UA-36507442-2