logo

reklam

Bal Liginde Mücadele Eden Bölgemizin Takımı Olan Fırat Spor’a Destek Olalım


facebook
Mehmet KIZILKAYA
memoeemuh@gmail.com

Gençlerimize her daim sahip çıkalım!

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesindeki Bal ligine çıkmış olan takımımıza bütün Mardinlilerin ve de Mardin severlerin futbol dalında başarılı olan Fırat Spora her türlü maddi ve de manevi desteklerini vermeleri gereklidir.

 

Mardin Kızıltepe ilçesindeki Bal Liginde hak kazanan Fırat Spor takımına desteklerin neredeyse hiç olmadığının gerçeğini görebilmekteyiz.

 

Bizim bölgemizin özellikle de ilçeler arasında güzel bir başarıyı yakalayıp da en üst liglere çıkan Kızıltepe Fırat Spor başta Kızıltepe olmak üzere bütün Mardin’imizi ve de tüm bölgemizi temsil etmektedir.

 

Mardin ilimize bağlı olan Kızıltepe’nin ilçesinde adeta bir futbol sevdalısı takım ortaya çıkmıştır. O futbol takımı da Fırat Spor’dur. Maddi olanakları neredeyse hiç olmayan Fırat Spor Bölgemizi en iyi şekilde temsil ederek Bal Ligine kadar yükselmiştir. Ki aynı zamanda da bu takımın ilerleyen dönemlerde daha da yüksek liglere çıkacağının görüntüsünü vermektedirler.

 

Evet!

 

Başta Mardin’imizden seçilmiş olan Vekillerine, Mardin Valiliğine, Mardin Belediye Başkanlığına, Mardin Sivil Toplum Kuruluşlarına, Kızıltepe Kaymakamlığına, Kızıltepe Belediye Başkanlığına, Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşlarına, İl İlçe Siyasi Partiler Başkanlığına, Mardin ile ilçelerinde kurulmuş olan derneklerine, son olarak da Mardin, Kızıltepe ve de o bölgenin içerisinden gelen tüm İş Adamlarına sesleniyorum!

 

Bu bölgeyi spor alanında en güzel, en iyi, en mükemmel ve de en başarılı şekilde temsil eden Fırat Spora kimler destek veriyor? Kimler bu takımı düşünüyor? İsteyen istediği gibi düşünebilir. Hepinizin özgürlük hakkı vardır. Buna da hiç kimse engel olamaz. Lakin bizim şu Fırat Spora destek yerine adeta üzerinde fazlasıyla oyunlar oynanmaktadır.

 

Sizler bu takım için en güzel örnek insanlar, örnek kurumlar olmalısınız. Bu futbol takımına daha çok yardım yapmanız gerekmektedir. Bizim bölgemizin takımına seve seve yardıma koşarak onların başarılarına başarılar katmalısınız. Bu başarılı futbol takımına “Fırat Spor’a” bol keseden maddi yardım yapmalısınız. Çeneleriniz boş boş çalışmasın. Bu takıma her yönden maddi manevi her noktada yardımlarınızı esirgememeniz gerekir. Lakin bakıyorum da onların şehrini, onların memleketini en güzel şekilde temsil eden takıma yardım konusunda neredeyse hiç kimse yanaşmıyor.

 

Bu sebepledir ki bu yazdığım sütunlarda sizlere tekrar tekrar seslenmek istiyorum. Bu bölgenin takımıdır. Bu şehrimizin takımıdır. Bu ilçe ve de tüm yörelerimizin takımıdır. Bizler burada birlik ve de beraberlik içerisinde yaşayan insanlarız. Maddi konuda gerçek bir yardıma ihtiyacı olan bir başarılı takımdır.

 

Sizler Mardinliler, Kızıltepeliler ve de tüm bölge insanları olarak eğer ki bu takımın kapılarına, o altın değerinde olan ayaklara kilit vurulmasını istiyorsanız, sizlere de söyleyeceğim tek bir cümlem vardır. O zaman “yazıklar olsun” derim.

 

Sizlere bir kez daha sesleniyorum!

 

Ellerinizi sıcacık olan cebinizden çıkararak avucunuzun içini dolu bir şekilde; Bal Liginde sizleri temsil eden Fırat Spor’un masasına koyarak büyük bir desteğin öncüleri olun.

 

Lütfen güzel yerlere gelen başarılı takımlarımıza destek verelim. Desteklerinizi her daim güzel bir şekilde anlamlandırarak sürekli hale getirin.

 

Onlar bizleri, bölgelerimizi, yaşadığımız ortamlarımızı, güzelliklerimizi ifade ederek öne çıkarıyorlar. Sizler de büyüklüğünüzü yaparak, göstererek kendinizi en güzel şekilde ortaya koyun.

 

Lütfen takımlarımıza hep beraber sahip çıkalım. Emin olun ki sahip çıktığınız her şey daha da anlam kazanır daha da başarılı olur.

 

Güneşli günler görmek dileğiyle…

 

Güzelliklerle kalın!

 

 

“ Mehmet KIZILKAYA “

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
237 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MÜRİDLERİN TAYİN ETMESİYLE (MÜRŞİD- ĞAVS) Gibi Makamlara Gelinebilir mi?

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Kişilerin derece ve makamlarını bilen Allah Teala olduğu için mensup olduğu zatın makamını tayin etmek ve tahmîni olarak Falan zat kutb–ı zamandır veya gavsdır demek doğru değildir Bir şey hakkında âyet, hadîs vârid olmamış ve icmâ-ı ümmet de yoksa onun hakkında hüküm yürütmek hele “Falan zât hâlimizi ve kalbimizden geçeni biliyor” demek asla câiz değildir. Bunun küfür olduğunu söyleyenler de vardır. Müridlerin Şeyhlerini Tayin Etmesi Tasavvufta her şey izinle olur. Tasavvufta, postta oturmak, ancak ve ancak bir mürşid-i kâmilin izniy...
 • “Güneş yakar, Kıbrıs Türkü bakar”!

  26 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Güneş, yaşam kaynağımız olmakla birlikte dünyadaki nükleer enerji haricindeki tüm yakıtların kaynağı. Temiz ve masrafsız bir enerji kaynağı olan güneşin en önemli özelliği bol ve sınırsız olması. Tüm dünyada kullanımı giderek artan güneş enerjisinden önceleri ısı enerjisi olarak son yıllarda ise gelişen teknoloji ile beraber elektrik enerjisi olarak yararlanılmakta. Dünya, güneş panelleri ve fotovoltaik pillerle giderek azalan maliyetlerle elektrik enerjisi elde ediyor. Örneğin Fransa ile İspanya arasındaki Pirene dağları üzerinde kurulu ola...
 • BAŞKANLIK SİSTEMİ HAYIRLI OLSUN

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  Türkiye’de uzun süreden beri devam eden “Başkanlık” sistemi gelsin mi, gelmesin mi? tartışmalarında artık sona doğru yaklaşıyoruz. Süreç bu tonda devam ederse, inşallah 2017’nin Nisan ayında Başkanlık sistemine geçilip geçilmemesi için sandık başına gideceğiz. Referandumdan çıkacak sonuç ise aşağı yukarı belli. Yani; Başkanlık sistemi için “hayırlı olsun” diyebiliriz… Şimdi bazıları, “Türkiye’nin bir sürü sorunu varken; Suriye’de, Irak’ta savaş halindeyken Başkanlık sistemini gündeme getirmenin sırası mı?” diyebilir, hatta diyenler çıkıyor. ...
 • Anne Cennet Kapısıdır

  25 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  ANNE . .. Henüz çok gençken kocasını kaybetmiş, ondan kalan tek oğlunu yetiştirmek için dişini tırnağına takarak çalışmıştı Onu kimseye muhtaç etmeden oku...tabilmekti arzusu Bu hayallerle geçirdi günlerini Gençti, güzeldi ama geri çevirmişti evlenme tekliflerini; oğlunu yaban ellere vermemek istiyordu Başkalarına çamaşır yıkadı, temizlik yaptı, oğlunu hiçbirşeye muhtaç etmedi Oğlu okuyacaktı, mesleğini eline alınca artık kalan ömrünü yavrusunun yanında geçirecekti Bu hayallerle geçti yıllar, bu hayalle bitti yıllar Nihayet oğlu hu...
UA-36507442-2