logo

12 Haziran 2015

BAKIRKÖY’ÜN HER MAHALLESİNDE FARKLI GÜNLERDE YAZLIK SİNEMA

2...Bakırköy Belediyesi, Cine Truck adını verdiği yazlık sinema ile her gün değişik bir mahallede 2015’in yerli vizyon filmlerini sinemaseverlerle buluşturup nostalji yaşatacak.

Belediyeye ait ancak kullanıldığı için hurdaya ayrılan bir su tankerinden dönüştürülen gezici yazlık sinemada her hafta filmler değişecek.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, geçtiğimiz kasım ayında düzenlenen Türk Sinemasının 100. Yılı etkinliğinde verdikleri sözü yerine getirmenin verdiği mutluluğu yaşadığını aktararak başladığı konuşmasında şunları söyledi:”  Bakırköy’de doğan Türk Sinemasının, 100. Yılı Etkinliğinde verdiğimiz sözü tuttuk ve “Yazlık Sinema”yı hayata geçirdik. Kartaltepe Millet Gezi Parkı’nda 13. Çevre Kısa Film Festivali’nde ödül alan filmlerin, ünlü yönetmen Vural Çavuşoğlu’nun hazırladığı Bakırköy belgeselinin  gösterimiyle başlayan “Yazlık Sinema” her akşam değişik bir mahallemizde ücretsiz hizmet verecek. Her hafta değişecek vizyon filmlerinin gösterimi tüm yaz boyunca devam edecek. Bakırköy’ü kültür-sanat hayatının kalbidir. Biz de Bakırköy Belediyesi olarak desteğimizi vermeye devam edeceğiz. “

 

Bakırköylülerde, Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na teşekkür ederek, “ açık havada bir taraftan sinema keyfi yaşarken diğer taraftan çaylarımızı yudumlayabileceğiz, çekirdeğimizi yiyebileceğiz” dediler.

Share
297 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2