logo

14 Mart 2016

BAKIRKÖYLÜLER SELİMİYE CAMİİ’NE GİDECEK

2Bakırköylüler, Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organizasyonuyla 25 Mart 2016-Cuma sabahı Edirne’ye Selimiye Camii’ne gidecekler.
Mimarı Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii’nin Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biri olduğunu vurgulayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu geziyle ilgili şu açıklamayı yaptı: “ II. Selim’in,  Mimar Sinan’dan yapmasını istediği Selimiye Camii’nin inşaatı 1568’de başladı ve 1574’de bitti. II. Selim’in vefatı üzerine Selimiye Camii gecikmeli olarak 1575’de ibadete açıldı. Mimar Sinan’ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii, Osmanlı mimarisinin en önemli eserlerinden biridir. Özellikle kubbesi yapılırken o döneme kadar kullanılmayan bir teknik kullanıldı ve tek kubbe olarak cami yapıldı. Gerek iç mekan gerekse dış mekanı muhteşem güzellikte yapılmıştır. 2011 yılında Selimiye Camii, Dünya Mirası olarak da hak ettiği övgüyü almıştır. Biz de belediye olarak Bakırköylülerin bu muhteşem camiyi görmesi için gezi düzenledik.”                                                
Başkan Kerimoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi: ”Geziye kayıtlar 14 Mart 2016-Pazartesi günü başlayacak. Geziye kayıt olmak isteyen Bakırköylülerin;  BAKKART ve nüfus cüzdanı fotokopisiyle Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne gelip kayıt yaptırması gerekiyor. Sadece Bakırköylülerin katılabileceği gezi için 414 96 88 numaralı telefondan da bilgi alınabilir.”

Share
230 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2