logo

15 Şubat 2016

BAKIRKÖYLÜLER, ÇANAKKALE’YE ŞEHİTLERİMİZİ ANMAYA GİDİYOR

650c54e1-b884-4256-bf56-843bd48203f7Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü  tarafından düzenlenen “101. Yılında Çanakkale’ye Şehitlerimizi Anmaya Gidiyoruz” etkinliği 4 Mart-Cuma günü gerçekleşecek.

 

Türk tarihinin oluşmasında Çanakkale Zaferlerinin çok büyük önemi olduğunu belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu,”

Amacımız geziye katılanlara sadece Çanakkale’yi göstermek değil, bu yerin önemini ve yaşananları anlamalarını sağlamaktır.

Çanakkale Savaşı yalnız bizim tarihimizin değil yakın dünya tarihinin de en önemli savaşlarından olmuştur. Dostlukla-Düşmanlığın, Nefretle-Sevginin, Neşe ile Hüznün bir araya gelip kaynaştığı yerlerdir.

Çanakkale Savaşlarının unutulmaz kahramanı Anafartalar Grup Komutanı Mustafa Kemal’in,” Sizi; vatanı için, milleti için, namusu için canını ortaya koyan böyle insanları bu kadar mı tanıyorsunuz? Eğer siz onları tanımazsanız, geleceğinizi göremezsiniz. Hedefleri bilemezseniz.”sözünden yola çıkarak, zayi  olan yaklaşık 253 bin Mehmetçik’imizin anısına, ziyaretlerimize devam edeceğiz. “dedi.

 

Bakırköy Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ruhsan Tezkan da, geziyle ilgili kayıtların Cumhuriyet (Özgürlük ) Meydanı’nda bulunan belediye ek hizmet binası 1. kattaki Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde alınacağını, bilgi almak isteyen yurttaşların 414 96 88  numaralı telefonu arayabileceğini ifade etti.

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2