logo

30 Ağustos 2016

BAKIRKÖY’DE SATRANÇ HEYECANI

Bakırköy Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun düzenlediği “ULUSLARARASI İSTANBUL  AÇIK SATRANÇ TURNUVASI” Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde  başladı.unnamed (1)

15 ülkeden 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleşen‘2016 Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’, Bakırköy Belediye Başkanı Sayın Dr. Bülent Kerimoğlu ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Sayın Gülkız Tulay ile yaptığımız ilk hamleyle başladı. Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’ndeki turnuva 4 Eylül 2016 Pazar gününe kadar devam edecek.

Yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 1200 sporcunun katıldığı Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası’nda A ve B kategorilerinde toplamda 34.000 TL ödül dağıtılacak. Turnuvaya 15 farklı ülkeden 23 yabancı, 26 ünvanlı sporcunun yanı sıra engelli sporcularda iştirak ediyor.

‘Satranç Bilmeyen Kalmayacak’

Turnuvanın açılışında konuşan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, satranç sporunu emeği geçen herkese teşekkür ederek satrancı çocukların zihinsel gelişimi açısından önemsediklerini vurguladı. Kerimoğlu: “Satranç sporunu geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da desteklemeye devam edeceğiz ve Bakırköy’de bir satranç kulübünün kurulmasına da ön ayak olacağız. Bakırköy’de spor yapmayan kalmasın diye çıktığımız bu yolda, iddialıyız Bakırköy’de satranç bilmeyen kalmayacak. Bunun için Federasyonumuzla, il temsilciliğimizle ve kulüplerimizle her türlü ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Turnuvanın sportmence ve centilmence geçeceğine inanıyor, katılan tüm sporculara şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Share
337 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2